Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

Mieszkaniec Inowrocławia podawał fałszywe dane i zamawiał telefony

34-letni mieszkaniec Inowrocławia próbował obłowić się czterema „komórkami”, które zamawiał przez internet. Plany pokrzyżowali mu inowrocławscy policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Ci zatrzymali go w chwili, gdy chciał przejąć przesyłkę od kuriera.
Mieszkaniec Inowrocławia podawał fałszywe dane i  zamawiał telefony
Autor: fot. ilustracyjna/pixabay

Na 8 lat więzienia naraził się 34-letni mężczyzna. Sprawa nabrała tempa kilka dni temu, gdy oszust został zatrzymany. Finalnie usłyszał cztery zarzuty popełnienia przestępstw polegających na próbach oszustw.

Od pewnego czasu inowrocławscy kryminalni namierzali mężczyznę, który pod nieswoim nazwiskiem miał zamawiać telefony przez internet. Po tym, jak pogłębili tą wiedzę i wiedzieli o złożonym przez niego zamówieniu i oczekiwaniu na paczkę, w piątek (21.10) urządzili na mężczyznę zasadzkę na jednej z ulic Inowrocławia. 

Gdy nadjechał kurier i prowadził z zamawiającym rozmowę początkowo okazało się, że mężczyzna nie ma zamiaru okazać mu dokumentu tożsamości. Chciał za wszelką cenę odebrać przesyłkę, która była zaadresowana zgoła na inne nazwisko. Wszedł też do pobliskiego sklepu, by rozmienić pieniądze w celu zapłacenia kurierowi kilku złotych za przesyłkę. W chwili, kiedy pojawił się ponownie, aby dokończyć transakcję, do akcji wkroczyli kryminalni. Mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem oszustw.

Podczas zbierania dowodów, policjanci ustalili, że 34-latek, składając zamówienia, posługiwał się nazwiskami innych osób. Dane ich posiadał z racji wykonywania kiedyś pracy jako pośrednik pożyczkowy.

Śledczy udowodnili mężczyźnie cztery przestępstwa polegające na usiłowaniu oszustw. Za każdym razem mężczyzna podawał inne dane i zamawiał telefon warty blisko 2 tys. zł. W trzech przypadkach nie udało mu się to z uwagi na odmowę zawarcia umowy. Gdy zrobił to po raz kolejny, wpadł w ręce policjantów. Zatrzymanego policjanci doprowadzili do oskarżyciela jeszcze w piątek (21.10). Tam decyzją prokuratora został objęty, do czasu rozprawy, policyjnym dozorem. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: 4°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 26 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt