Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obsługa Kanałów Social Media

Kujawsko-pomorskie: Policyjny pies tropiący odnalazł zaginionego grzybiarza

Szczęśliwie zakończyła się interwencja związana z 67-letnim turystą z Grudziądza, który wyszedł na grzyby i stracił orientację w terenie. Mężczyznę szukali świeccy przewodnicy z psem, którzy właśnie odbywali w tym miejscu szkolenie. Policjanci, z pomocą czworonożnego Maja, odnaleźli mężczyznę po przebyciu około 3 km. Senior trafił pod opiekę bliskich.
Kujawsko-pomorskie: Policyjny pies tropiący odnalazł zaginionego grzybiarza
Autor: KWP

W minionym tygodniu (19.10.22) w rejonie miejscowości Dubielno (pow. świecki) dwaj policyjni przewodnicy przeprowadzali szkolenie psów służbowych. W pewnym momencie zauważyli dwie kobiety, które idąc przez las nerwowo wołały czyjeś imię. Mundurowi postanowili to sprawdzić.

Jak się okazało, byli to turyści, którzy przyjechali w nasz rejon na grzybobranie. Kobiety przez dłuższy czas szukały 67-letniego towarzysza wycieczki, który podczas spaceru zagubił się w lesie. Z relacji kobiet wynikało, że mężczyzna choruje na zaniki pamięci. Mundurowi natychmiast ruszyli z pomocą.

Do poszukiwań zaginionego wykorzystali służbowego psa. Maj podjął trop w głąb lasu. Po przejściu ponad trzykilometrowego odcinka policjanci odnaleźli zaginionego grzybiarza. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało i senior trafił pod opiekę bliskich.

Policjanci apelują, aby wybierając się na grzyby pamiętać o kilku zasad:

  • Przed wyjściem należy poinformować bliskich o wyprawie do lasu oraz wskazać im okolicę, w której będziemy przebywać.
  • Określić kiedy zamierzamy wrócić.
  • Do lasu najlepiej wybierać się w kilka osób, w przypadku, gdy jedna z nich się zgubi w lesie należy o tym fakcie powiadomić najbliższą jednostkę Policji, by rozpocząć akcję poszukiwawczą jak najszybciej.
  • Należy zabrać ze sobą do lasu telefon komórkowy z naładowaną baterią.
  • Kontrolujmy i zapamiętujmy punkty odniesienia tak, aby bez problemu znaleźć drogę powrotną do miejsca, z którego wyruszyliśmy.
  • Nie wybierajmy się do lasu po zmierzchu oraz podczas złej pogody.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: 4°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 26 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt