Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

Minister Maląg: Przyznaliśmy 4,9 mln zł na pomoc bezdomnym

W ramach konkursu "Pokonać bezdomność" 55 podmiotom przyznano 4,9 mln zł na pomoc bezdomnym. Wierzę, że realizacja tych projektów przyczyni się do poprawy bytu osób, których los doświadczył szczególnie – powiedziała w piątek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
  • Źródło: PAP
Minister Maląg: Przyznaliśmy 4,9 mln zł na pomoc bezdomnym
Autor: fot.: PAP

Jak poinformowało w piątek Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, w ramach programu "Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym – edycja 2022 r." komisja konkursowa wybrała organizacje pozarządowe, które będą prowadziły działania interwencyjne, uruchamiały jadłodajnie, punkty wydawania odzieży i żywności oraz zapewniały bezdomnym tymczasowe schronienie.

 

Wsparcie uzyskały też projekty długofalowe, obejmujące wsparcie w procesie wychodzenia z bezdomności. Na realizację projektu konkursowego można było uzyskać dotację od 50 tys. zł do 150 tys. zł. Ostatecznie dofinansowanie o wartości 4,9 mln zł otrzyma 55 podmiotów.

 

"Wyłonione projekty są bardzo ciekawe i wierzę, że ich realizacja przyczyni się do poprawy bytu tych, których los doświadczył szczególnie" – powiedziała w piątek w rozmowie z PAP minister Maląg.

 

Podkreśliła, że rozstrzygając konkurs, skupiono się m.in. na wzmocnieniu działalności placówek udzielających tymczasowego schronienia i na poprawie dostępu do jadłodajni i punktów wydawania odzieży.

 

"Okres zimowy, niskie temperatury, to najtrudniejszy czas dla osób dotkniętych problemem bezdomności, nie możemy pozostawić drugiego człowieka w potrzebie" – stwierdziła i dodała, że dofinansowanie trafi do organizacji pozarządowych i lokalnych podmiotów, bo to one są najbliżej potrzebujących.

 

"W ten sposób dostarczymy odpowiednich narzędzi do niesienia pomocy osobom w kryzysie bezdomności" – podsumowała minister.

(PAP)Autorka: Agnieszka Gorczyca


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: -2°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1041 hPa
Wiatr: 2 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt