Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

671. urodziny Bydgoszczy

Już dziś (19 kwietnia) rozpoczyna się szereg uroczystości związanych z kolejnymi Urodzinami Miasta. Tę wyjątkową rocznicę zainauguruje złożenie kwiatów pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego. Przygotowano także specjalną sesję Rady Miasta, podczas której wręczone zostaną medale tym najbardziej zasłużonym.
671. urodziny Bydgoszczy

Autor: KB archiwum

Oprócz tego w Urzędzie Miasta zostanie zaprezentowana wystawa laureatów konkursu na makiety bydgoskich budynków przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół nr 23 w Bydgoszczy.

Natomiast w czwartek, 20 kwietnia w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się urodzinowy koncert z okazji 671 rocznicy nadania Bydgoszczy praw miejskich. W programie utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu Orkiestry kameralnej Capella Bydgostiensis. Przyznane zostaną również nagrody i wyróżnienia dla artystów i naukowców.

Także w weekend nie obędzie się bez świętowania. W niedzielę 23 kwietnia zorganizowany zostanie  urodzinowy bieg. Zawodnicy wystartują z Wyspy Młyńskiej, przebiegną uliczkami Starego Miasta i bulwarami nad Brdą. Na mecie (także na Wyspie Młyńskiej) czekać będzie specjalny  urodzinowy tort.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
ReklamaSprawdź jak to działa
ReklamaZobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: VinTreść komentarza: We wrzesniu maja byc w Albanii AME w judo i wszystkich dyscyplinach. Ktos jedzie od nas ?Data dodania komentarza: 31.03.2026, 11:41Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: AleksanderTreść komentarza: W tym roku też było pełno "najemników" - ale w zeszłym roku w Warszawie na Mistrzostwach Europy też było dużo cudzoziemców - przybyszów, reprezentujących nie tylko polskie ale inne uczelnie z Europy. Teraz to norma i trzeba sie do niej dostosować. Wynik zalezy od Rektorów uczelni.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 08:24Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie popatrzy na listy walk z kilku ostatnich lat to wszyscy korzystaja z "Soldiers of fortune" więc nie w tym jest problem. Chodzi by tych ludzi przyciągac na nasze uczelnie z Bydgoszczy, wtedy jedni będą odchodzić inni przychodzić - jak dotąd. Wychowanie medalistów od młodzika to nie rola dla trenerów akademickich.Data dodania komentarza: 26.03.2026, 14:22Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: BJJTreść komentarza: W zeszlym roku medale zdobywali też nasze "wojska zaciężne" czyli Mateusz i Damir - cos trzeba zrobić bo będzie coraz gorzejData dodania komentarza: 25.03.2026, 17:59Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: Menia.Treść komentarza: 🤔Data dodania komentarza: 25.03.2026, 16:33Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: KanuTreść komentarza: Great progress, this is really encouraging to see. Your effort and coordination are clearly making a strong impact.Data dodania komentarza: 25.03.2026, 15:31Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama