Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Nowak Solutions na Facebooku

Powstał baśniowy mural przy ulicy Bulwary [FOTO]

Inspirowany baśniami i legendami, ma przypominać bydgoszczanom o magii, która jest obecna w naszym mieście. Nie tylko podczas festiwalu "Pozytywka".
Powstał baśniowy mural przy ulicy Bulwary [FOTO]
Autor: Materiały prasowe
Zakończony w sobotnie popołudnie mural już spotkał się z ciepłym przyjęciem mieszkańców. Oglądać go można na ulicy Bulwary, tuż obok popularnego placu zabaw nad rzeką. Podziwiający go przechodnie nie szczędzą pochwał, zarówno dla pomysłodawców, jak i dla artystów.
 
Za wykonanie projektu odpowiadają Marek Woźniak i Tomasz Pobiedziński, którzy we współpracy z Fundacją Kultury Pozytywka stworzyli na murze niezwykłą formę 3D, dzięki której każdy, chociaż na chwilę, może przenieść się do świata dziecięcej fantazji.
 
Powstanie muralu to element programu VI Magicznego Festiwalu Świata Baśni i Bajek 'Pozytywka', który odbył się w Bydgoszczy w ostatni weekend. 'Pozytywka' na dobre rozgościła się w naszym mieście: tegoroczna edycja była szóstą i planowane są cztery kolejne. To wyjątkowe święto dzieci, podczas którego przez cztery dni do Bydgoszczy zjeżdżają światowej klasy twórcy sztuki dedykowanej najmłodszym odbiorcom.
 
Spektakle teatralne, koncerty, performance'y, warsztaty i oczywiście Miasteczko Festiwalowe na stałe wpisały się już w sierpniowy krajobraz miasta, a mural przy bulwarach będzie dla mieszkańców miłym przypomnieniem, że magia Pozytywki powróci tutaj już kolejnego lata!
 
FOTOGRAFIE: DARIUSZ BAREYA

Małgosia Perszutów
Fundacja Kultury Pozytywka
 
"Pozytywka" współfinansowana jest ze środków Miasta Bydgoszczy oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
 
Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.
 
Festiwal został objęty patronatami:
Patronat Honorowy Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Bydgoszczy
 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 8°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 11 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AlkaTreść komentarza: 196 -te miejsce to nie takie złe. Na którym miejscu jest UKW w rankingu "Perspektyw"?, a w sporcie na którym?Data dodania komentarza: 19.03.2023, 15:27Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachachAutor komentarza: RobertTreść komentarza: Przyjemne (wagary) z pożytecznym (zobaczenie kampusu uczelni), fajnie ;)Data dodania komentarza: 17.03.2023, 14:55Źródło komentarza: Uczniowie szkół średnich będą wagarować na Politechnice Bydgoskiej!Autor komentarza: The JaTreść komentarza: A jeszcze prosciej byloby po prostu zrobic z jednej strony zabiegow podjazd ! nic prostrzego ! Po obydwu stronach kladki sa po dwa zabiegi schodow-lewa i prawa strona . Z jednej strony wystarczy zrobic podjazd ,a zdrugiej dalej beda schody ,tak wiec po obu stronach mielibysmy i schody i podjazd ! Sprawa jest tak prosta ze wystarczyloby na owych schodach zrobic szalunek i zalac betonem ! Na wierzchu zrobic jakas powloke antyposlizgowa ,jak na pasach . Ot cala technologia !Data dodania komentarza: 16.03.2023, 18:17Źródło komentarza: Bydgoszcz bezpowrotnie rozstaje się z kładką na WyżynachAutor komentarza: The Ja !Treść komentarza: Osoba ktora wymyslila ten idiotyczny pomysl ,to chyba patrzy na to z perspektywy pieszego ,bo napewno nie z perspektywy kierowcy ! Skrzyzowanie na ul. ujejskiego i swiatla , nastepne swiatla mialy by byc zamiast kladki, a nastepne swiatla i skrzyzowanie 100 m dalej na srzyzowaniu ulic magnuszewska wojska polskiego ! Pomysl tak idiotyczny ze brak slow! Efektem tego bedzie ciagle zkoekowany odcinek drogi od skrzyzowania ulicy Ujejskiego do swiatel , i nastepny wieczny korek bedzie przed nastepnym skrzyzowaniem -magnuszewska . Caly ten odcinek drogi stanie sie wogole nieprzejedny! Co za idiota to wymyslil ??? Niemozna zrobic zamiast schodow -podjazdu , jak to zostalo zrobione np . na kladce przy ulicy Fordonska -Wislana ???Data dodania komentarza: 16.03.2023, 17:49Źródło komentarza: Bydgoszcz bezpowrotnie rozstaje się z kładką na WyżynachAutor komentarza: ArekTreść komentarza: Miejsca UKW od 54 do 196 i ogłoszony sukces. Ja również gratuluję.Data dodania komentarza: 15.03.2023, 10:08Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachachAutor komentarza: KiniaTreść komentarza: Aja myślałam, że najlepszy jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - czytałam informację na stronie i gratulacje za miejsca.Data dodania komentarza: 14.03.2023, 21:02Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachach
ReklamaAntybakteryjny szampon Derma-Hexi
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt