Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Powstał baśniowy mural przy ulicy Bulwary [FOTO]

Inspirowany baśniami i legendami, ma przypominać bydgoszczanom o magii, która jest obecna w naszym mieście. Nie tylko podczas festiwalu "Pozytywka".
Powstał baśniowy mural przy ulicy Bulwary [FOTO]

Autor: Materiały prasowe

Zakończony w sobotnie popołudnie mural już spotkał się z ciepłym przyjęciem mieszkańców. Oglądać go można na ulicy Bulwary, tuż obok popularnego placu zabaw nad rzeką. Podziwiający go przechodnie nie szczędzą pochwał, zarówno dla pomysłodawców, jak i dla artystów.
 
Za wykonanie projektu odpowiadają Marek Woźniak i Tomasz Pobiedziński, którzy we współpracy z Fundacją Kultury Pozytywka stworzyli na murze niezwykłą formę 3D, dzięki której każdy, chociaż na chwilę, może przenieść się do świata dziecięcej fantazji.
 
Powstanie muralu to element programu VI Magicznego Festiwalu Świata Baśni i Bajek 'Pozytywka', który odbył się w Bydgoszczy w ostatni weekend. 'Pozytywka' na dobre rozgościła się w naszym mieście: tegoroczna edycja była szóstą i planowane są cztery kolejne. To wyjątkowe święto dzieci, podczas którego przez cztery dni do Bydgoszczy zjeżdżają światowej klasy twórcy sztuki dedykowanej najmłodszym odbiorcom.
 
Spektakle teatralne, koncerty, performance'y, warsztaty i oczywiście Miasteczko Festiwalowe na stałe wpisały się już w sierpniowy krajobraz miasta, a mural przy bulwarach będzie dla mieszkańców miłym przypomnieniem, że magia Pozytywki powróci tutaj już kolejnego lata!
 
FOTOGRAFIE: DARIUSZ BAREYA

Małgosia Perszutów
Fundacja Kultury Pozytywka
 
"Pozytywka" współfinansowana jest ze środków Miasta Bydgoszczy oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
 
Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.
 
Festiwal został objęty patronatami:
Patronat Honorowy Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Bydgoszczy
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zamglenia

Temperatura: -1°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 17 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama