Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sławomir Zygmunt zaśpiewa wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

"Z wiatrem. Sławomir Zygmunt śpiewa wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego" to koncert, na który składają się utwory z płyty pod tym samym tytułem. Album został wydany przez Polskie Radio, patronat nad tym wydawnictwem objęło Muzeum Powstania Warszawskiego oraz 1 Program Polskiego Radia.
Sławomir Zygmunt zaśpiewa wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
Sławomir Zygmunt

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Na płycie „Z wiatrem” znajduje się 17 wierszy wojennego wieszcza z przepiękną muzyką i we wspaniałej interpretacji Sławomira Zygmunta. Z programem „Z wiatrem” Sławomir Zygmunt zawędrował na Litwę, gdzie zagrał 6 koncertów fantastycznie odebranych zarówno przez Polonię jak i przez Litwinów. Prezentował go także w Izraelu i w Grecji, gdzie odbiór był równie emocjonalny i entuzjastyczny.

http://www.polskieradio.pl/7/160/Artykul/1649905,Slawomir-Zygmunt-i-kosmiczny-Baczynski

Sławomir Zygmunt

Muzyk, dziennikarz (absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego), producent. W przeszłości związany ze słynnym klubem Hybrydy. Autor 10 płyt CD („16 x Edward Stachura”, „Ballada o Kazimierzu Dolnym”, „Kiedy idę ulicą”, „Polka dyrektora – piosenki satyryczne”, „Elegia o chłopcu polskim”, „Z wiatrem”, „Dokąd idziesz? Do słońca”, „Podaruj jej wrzos”, „Przygody żółtego bałwanka”, „Wódeczko wódeczko”), dwóch kaset magnetofonowych MC : „Śmiech do łez – kabaret FTS”, „Sted: opowieść-wiatr”. Jego utwory znalazły się także na 12 płytach składankowych, m.in.: LP „Dla bliskich i dalekich” i CD „Złota Kolekcja – Edward Stachura”. Jako dziennikarz, autor ponad 1,5 tys. artykułów (wywiady, recenzje, reportaże). Napisał także trzy książki: 1. „Bruce Lee i inni. Leksykon filmów wschodnich sztuk walki”, który zdobył miano bestsellera i miał już trzy wydania 2. „Spotkania z…” z 60 fascynującymi wywiadami (m.in. z Zdzisławem Beksińskim, Przemysławem Gintrowskim, Jackiem Kaczmarskim, Romanem Wilhelmim, Gustawem Holoubkiem) 3. Powieść „Anna oraz inne klubowe opowiastki”, której akcja rozgrywa się w klubie Hybrydy. Warszawiak, wychował się na Czerniakowie, jego dziadkowie mieszkali w tej samej kamienicy (róg Podchorążych i Hołówki), co poeta Krzysztof Kamil Baczyński. Sławomir Zygmunt jest także autorem muzyki do filmów dokumentalnych i oświatowych, m.in. „Ku pokrzepieniu powstańczych serc”. Odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

www.slawomirzygmunt.pl
Partnerem wydarzenia jest Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu.

Wstęp na wydarzenie – cegiełka  20 zł, seniorzy, niepełnosprawni-18 zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 12°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 19 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama