Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obsługa Kanałów Social Media

Reprezentanci z Bydgoszczy z 4 medalami na JBL Triathlon Poznań!

Za nami starty kultowej imprezy z cyklu CIECH Tri Tour – JBL Triathlon Poznań! Pogoda była wymagająca, zawodnicy oprócz pokonywania własnych słabości musieli mierzyć się z silnym wiatrem oraz deszczem. Jednak po raz kolejny udowodnili, że nie bez powodu mówi się o nich, że są ludźmi z żelaza, a w dodatku zrobili to z uśmiechem na twarzy! Ponad 1500 zawodników konkurowało na dystansach 28,25 km, 56,5 km, 112,99 km.
Reprezentanci z Bydgoszczy z 4 medalami na JBL Triathlon Poznań!
Autor: Materiały prasowe

Pierwszego dnia zawodów 9. edycji JBL Triathlon Poznań  rozpoczęła się punktualnie o godzinie 11.00 startami na dystansie “ćwiartki”. Rywalizację na tym dystansie wygrał Filip Szymonik z czasem 1:52:09, który wygrał z drugim Adamem Wieczorkowskim o 5 minut i 14 sekund. Wśród kobiet najlepsza była Paulina Kotfica z czasem 2:04:47. Reprezentantka Szczecina pokonała drugą Angelikę Kowalską o 6 minut i 2 sekundy.

 

Tego dnia linie mety pokonał z czasem 3:51:07 Pan Henryk Michałowski z kategorii mężczyzn 80+, który w zeszłym roku przechodził operację kręgosłupa, a w sobotę pokonał dystans 56,5 km. Podczas ceremonii wręczenia medali publiczność zareagowała wiwatem i głośnymi oklaskami.

 

Sobota zakończyła się rywalizacją wśród młodych adeptów triatlonu! Najmłodsi zawodnicy startowali na dystansie 100 metrów, a najstarsi z nich pokonali 2,6 km. Na zawodach nie zabrakło takich gości jak sam Adam Bielecki, który wraz z najmłodszymi przeprowadził rozgrzewkę i wspierał dobrym słowem.

 

W niedzielę pogoda dopisała startującym, a temperatura wynosiła 18 stopni. Zwycięzcy poszczególnych kategorii opisywali warunki, jako idealne do takich. Z samego rana zawodnicy zmierzyli się na dystansie “sprinterskim”. Tutaj najlepszy okazał się Igor Zalewski, który pokonał trasę w czasie 58 minut i 18 sekund, zwyciężając nad drugim Adamem Kusiem o 1 minutę i 24 sekundy. Wśród kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Gadomska, która ukończyła trasę w 01:06:23, nie dając żadnych szans drugiej zawodniczce, która na metę wbiegła o 1 minutę i 33 sekundy później.

 

9. edycja JBL Triathlon Poznań zakończyła się zmaganiami na dystansie “połówki”. Zawodnikom dopisywała wspaniała pogoda. Lekki wiatr i rześkie powietrze tylko pomagało na tak wymagającym dystansie. Jako pierwszy linie mety przekroczył Kacper Stępniak, który swoją przewagę nad Łukaszem Kalaszczyńskim zdobył w trakcie etapu biegowego. W kategorii kobiet zwyciężyła Marta Łagownik nie dając żadnych szans Marii Cześnik, która na mecie pojawiła się 5 minut i 27 sekund później.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -6°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1038 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: alanTreść komentarza: bardzo go lubieData dodania komentarza: 08.02.2023, 11:22Źródło komentarza: Za tydzień walentynki i koncert w Hangarze Kultury. Kim jest Patryk Singer?Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: EdiTreść komentarza: Rafauuu wszystko likwiduje.....tak jak ten od ścieków w WarszawieData dodania komentarza: 31.01.2023, 17:00Źródło komentarza: Powrót lokomotywy do Myślęcinka. Pamiątka po bydgoskiej kolei wąskotorowejAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciała
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt