Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Festiwal Szkoły w Chmurze w Myślęcinku

Ponad 400 osób zadeklarowało udział w Festiwalu Szkoły w Chmurze, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (19 czerwca) od 10:00 do 17:00 w Parku Rozrywki Myślęcinek.
Festiwal Szkoły w Chmurze w Myślęcinku
fot.: Piotr Woźniakiewicz ArsLumen.pl

Na uczestników czekają goście specjalni, warsztaty, spotkania, wykłady oraz strefy: Chilloutu, Baniek, Artystyczna, Błotna, Sportowa, Zapisów do szkoły, Licealistów, Rodziców oraz Miasteczko Rowerowe.

Zapraszamy rodziny z dziećmi, które chcą sprawdzić jakie możliwości otworzyły przed nimi ostatnie zmiany w prawie oświatowym, młodzież, która chce wziąć sprawy edukacji w swoje ręce i wszystkich, którzy są zainteresowani innowacjami w sferze edukacji.

Szkoła w Chmurze to znacznie więcej niż szkoła, to przede wszystkim inspirująca i wspierająca społeczność. Do tej pory była głównie doświadczana online, a teraz w końcu jest okazja spotkania na żywo! Organizatorzy zapraszają całą Chmurową społeczność, rodziny i przyjaciół. Czekają także na tych, którzy dopiero planują dołączyć oraz na wszystkich, którzy chcą poznać Szkołę w Chmurze.

Festiwal nie jest wydarzeniem komercyjnym, organizatorzy nie sprzedają biletów. Społeczność tworzy go wspólnie i dlatego uczestnicy mogą dobrowolnie dorzucić się do kosztów jego organizacji. Typ wsparcia nie zależy od wieku uczestnika, ani od tego czy jest się uczniem Szkole w Chmurze. Wszyscy sami decydują o wysokości okazanego wsparcia, które może wynosić symboliczną złotówkę.

Więcej informacji o wydarzeniach znajduje się na stronie www.festiwal.szkolawchmurze.org.

Więcej o Szkole w Chmurze można znaleźć się stronie www.szkolawchmurze.org.

                                                                                                      Program wydarzenia

10:00-12:00        “Poznajmy się”

10:00                    Rejestracja, zapoznanie z miejscem, gra “Odkryj swoją ścieżkę”

11:00                    Wielki Krąg otwierający z Mariuszem Truszkowskim - założycielem Szkoły w Chmurze

11:20                    Warsztaty zapoznawcze dla uczestników w każdym wieku

12:00-15:00        “Rozwijajmy się”, goście specjalni, warsztaty, spotkania, wykłady:

12:00-13:00        Dla tych, którzy chcieliby częściej spotykać się na żywo - warsztaty z Mariuszem Truszkowskim i Kasią Majewską z zespołu Chmury

13:00-14:00        Q&A o Szkole w Chmurze z Mateuszem Myrchą i Kingą Willim z zespołu Chmury

13:00-14:00        Rada Społeczności Szkoły w Chmurze - jak dalej rozwijać szkołę?

12:00-16:00        Wspólne tkanie Chmury

13:00-16:00        Zapisy do szkoły bez tajemnic - wypełnij i złóż wniosek rekrutacyjny do Szkoły w Chmurze w punkcie rejestracji

14:00-15:00        Warsztaty kreatywnego pisania i efektywnego notowania z Kingą William z zespołu Chmury

14:00-15:00        Czy to dobra decyzja? Najczęstsze wątpliwości rodziców - swoimi doświadczeniami podzieli się Kasia Majewska, mama uczniów w ED, która przez 6 lat prowadziła autorską szkołę podstawową

15:00-15:30        Wielki Krąg Wdzięczności

15:00-17:00        “Open space” - Festiwalowe strefy: Chilloutu, Baniek, Artystyczną, Błotną, Sportową, Licealistów, Rodziców oraz Miasteczko Rowerowe!

Kim jesteśmy?

Szkoła w Chmurze to szkoła bez ocen i sprawdzianów. Niepubliczna, darmowa i dostępna dla każdego dziecka w Polsce. Działa od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nauka w naszej szkole jest w pełni zgodna z prawem oświatowym.

Każdy uczeń Szkoły w Chmurze zdobywa wiedzę zawartą w podstawie programowej. Ma do dyspozycji platformę edukacyjną, konsultacje z nauczycielami, dodatkowe warsztaty kompetencji online. Jedynym obowiązkiem szkolnym ucznia jest rozwiązanie rocznych testów w formach: pisemnej i ustnej (w dowolnym momencie roku szkolnego). Po ukończeniu naszej szkoły każdy uczeń otrzymuje świadectwo.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zamglenia

Temperatura: -2°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 6 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama