Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obsługa Kanałów Social Media

Otwarcie Rynku w Starym Fordonie

Jak podaje ZDMiKP, w piątek odbędzie się m.in. premierowy pokaz świetlno-muzyczny fontanny oraz koncert grupy Tenor Trio. W sobotę wieczorem przygotowano natomiast cykl koncertów i wydarzeń dla najmłodszych mieszkańców.
Otwarcie Rynku w Starym Fordonie
Autor: fot.: ZDMiKP

Do Starego Fordonu na oficjalne otwarcie Rynku zapraszamy już w piątek (3 czerwca) o godzinie 20.

Następnie o godzinie 20:30 odbędzie się koncert artystów z grupy Tenor Trio znanej z doskonałych aranżacji najsłynniejszych arii operetkowych, pieśni neapolitańskich, hitów musicalowych oraz piosenek znanych i lubianych na całym świecie.

Po koncercie o godzinie 22 odbędzie się premierowy pokaz świetlno-muzyczny fontanny.

Budowla o średnicy o średnicy około 22,5m jest jedynym obiektem o takiej konstrukcji w Polsce. Zaprojektowano ją w tak zwanym układzie mieszanym pomiędzy typem mokry chodnik (płaską) i burtową. Efekty wodne tworzy 37 dysz dających możliwości tworzenia obrazów wodnych rozłożonych zarówno poziomie jak i w pionie. Dodatkowo wyposażeniem są 74 dysze mgławiące. Tryskające strumienie wody są skoordynowane z efektami świetlnymi i muzyką.

W sobotę również na bydgoszczan czeka moc atrakcji.
Od godziny 15 do 18 z myślą o najmłodszych odbywać będzie się szereg konkursów, pokazów oraz innych animacji. Od godziny 18 ruszy cykl koncertów.
Późnym wieczorem o godzinie 22 ponownie zapraszamy na pokaz świetlno-muzyczny przy fontannie.

W piątek i sobotę na ulicy Sikorskiego przyległej do Rynku zaparkuje wiele foodtrucków z przekąskami i napojami.

Jak dojechać?
W związku z otwarciem serca rewitalizowanego Fordonu wprowadzone zostaną duże zmiany w organizacji ruchu oraz w komunikacji miejskiej.
Zamknięta zostanie ulica Bydgoska i Sirkoskiego. Zmienią swoją trasę natomiast linie autobusowe nr 65, 81 i 82.
Więcej 
TUTAJ.

(ZDMiKP)


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -5°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1039 hPa
Wiatr: 15 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: alanTreść komentarza: bardzo go lubieData dodania komentarza: 08.02.2023, 11:22Źródło komentarza: Za tydzień walentynki i koncert w Hangarze Kultury. Kim jest Patryk Singer?Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: EdiTreść komentarza: Rafauuu wszystko likwiduje.....tak jak ten od ścieków w WarszawieData dodania komentarza: 31.01.2023, 17:00Źródło komentarza: Powrót lokomotywy do Myślęcinka. Pamiątka po bydgoskiej kolei wąskotorowejAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciała
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt