Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kujawsko-pomorskie: Próbował handlować podrobioną odzieżą

Policyjna kontrola na giełdzie ujawniła stoisko, na którym 32-letni mężczyzna miał podróbki odzieży. Cały towar został zabezpieczony, a sprzedawca usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa.
Kujawsko-pomorskie: Próbował handlować podrobioną odzieżą

Autor zdjęcia: KWP

Funkcjonariusze inowrocławskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją uzyskali informację, że na giełdzie towarowej prowadzony jest handel „lewą” odzieżą. W niedzielę (22.05) policjanci przeprowadzili kontrolę giełdy i ujawnili jedno stoisko. Dokładne sprawdzenie potwierdziło, że koszulki i spodenki sportowe z logiem różnych marek mają podrobione znaki towarowe.

Policjanci zabezpieczyli cały towar, w ilości 210 sztuk odzieży, do postępowania karnego. Handlujący nią 32-letni cudzoziemiec został zatrzymany do wyjaśnienia. Po zebraniu materiału dowodowego, jeszcze tego samego dnia, usłyszał zarzut usiłowania handlu podrobionymi rzeczami. Mężczyzna naruszył przepisy ustawy Prawo własności przemysłowej. Grozi mu nawet kara pozbawienia wolności do 5 lat oraz przepadek zabezpieczonej odzieży.

Policja informuje, tak działają oszuści! Oferowana przez nich odzież posiada naszywki, ale nie są one autentyczne. Płacimy za towar podrobiony, który szybciej się zużywa, traci fason, czy kolor. Towar oryginalny ma znaki towarowe na suwakach, guzikach oraz prawidłowo oznaczone etykiety, które są wszywane w określonych miejscach, a nie przypadkowych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 16°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 32 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama