Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obsługa Kanałów Social Media

Na Majówkę do Myślęcinka

W pierwszy majowy weekend zapraszamy do Myślęcinka. Przed nami czas pełen atrakcji. Spragnieni wypoczynku na świeżym powietrzu będą mogli w pierwszy majowy weekend skorzystać z oferty LPKiW.
Na Majówkę do Myślęcinka
Autor: fot.: LPKiW

Wielkim zainteresowaniem cieszy się polana grillowa położona przy stawie naprzeciw stoku narciarskiego, dlatego oddajemy ją do użytku już teraz. To jedyne miejsce w parku, gdzie legalnie można rozpalić grilla. Nie obowiązują zapisy, jednak apelujemy o zachowanie porządku, posprzątanie po sobie, a także prosimy o dbanie o bezpieczeństwo. Jedna zabłąkana iskra czy niedogaszony grill wyrzucony do kosza mogą wyrządzić szkodę otoczeniu.

 

Po majówce inaczej funkcjonował będzie kompleks Park Rozrywki-Zaginiony Świat. Część z parkiem linowym i dinozaurami, czyli Zaginiony Świat, działać będzie przez cały tydzień. Natomiast Park Rozrywki z karuzelami, placem zabaw i odwróconym domem czynny będzie wyłącznie od środy do niedzieli. Godziny otwarcia są takie same: 11-19 (kasy zamykane są pół godziny wcześniej). Przez całą majówkę (1-3 maja) włącznie z sobotą 30 kwietnia cały kompleks działać będzie zgodnie ze stałym harmonogramem.

Do dyspozycji oddane zostaną nowe atrakcje: dmuchana zjeżdżalnia kowboj, kraina piłeczek i strefa gier.

Kolejka parkowa kursować będzie w weekendy i święta. Z przystanku Park Rozrywki ruszy w kierunku zoo o godz.: 12, 14, 15.30, 17 i 18, a w przeciwną stronę pojedzie o 12.30, 14.30, 16, 17.30 i 18.20. Bilet normalny kosztuje 7 zł, ulgowy 5 zł. Trasa wiedzie wahadłowo ze startu przez Miasteczko Ruchu Drogowego, polanę Różopole i pole golfowe.

W niedzielę 1 maja w Myślęcinku sezon zainaugurują motocykliści. O godzinie 12 wyruszą z parkingu Castoramy przy ul. Szajnochy, by dotrzeć na stare tereny wystawiennicze parku. Tu będzie można obejrzeć maszyny i zrobić sobie zdjęcie. W planie m.in. święcenie motocykli i piknik. Uprzejmie przepraszamy za utrudnienia w ruchu w obrębie głównych parkingów parku ze względu na imprezę. Apelujemy o alternatywne dotarcie do parku w tym dniu.

Nowości także w zoo. Na wybiegu można zobaczyć małego samca łosia, urodzonego w poniedziałek 23 kwietnia. Matka Lukrecja nie odstępuje malucha na krok. Ojciec łoszaka to Wojtek, również mieszkaniec bydgoskiego ogrodu. To nie koniec wydarzeń. W sobotę 30 kwietnia w pawilonie Akwarium Terrarium udostępniony dla zwiedzających zostanie zbiornik z konikami morskim. Eksponowane osobniki pochodzą z hodowli własnej. To Hippocampus kuda.

W sobotę 30 kwietnia o godz. 10 zapraszamy do posadzenia alei jabłoniowej prowadzącej do Ogrodu Botanicznego przy ul. Konnej. Oprócz 16 jabłonek „Royalty”, posadzone zostaną trzy buki w odmianie „Purple tricolor”. Należy zabrać ze sobą rękawice i konewkę lub wiaderko. Akcja zainicjowana przez fundację Immo i społecznika Wojciecha Fularę.

W najbliższy weekend jubileuszowy, dziesiąty sezon działania rozpoczyna myślęciński wakepark. Szczegóły działania wraz z cennikiem na stronie www.wakeparkbydgoszcz.pl.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zamglenia

Temperatura: -7°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1036 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: alanTreść komentarza: bardzo go lubieData dodania komentarza: 08.02.2023, 11:22Źródło komentarza: Za tydzień walentynki i koncert w Hangarze Kultury. Kim jest Patryk Singer?Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: EdiTreść komentarza: Rafauuu wszystko likwiduje.....tak jak ten od ścieków w WarszawieData dodania komentarza: 31.01.2023, 17:00Źródło komentarza: Powrót lokomotywy do Myślęcinka. Pamiątka po bydgoskiej kolei wąskotorowejAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciała
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt