Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Nowak Solutions na Facebooku

Do 29 kwietnia trwają zgłoszenia na konkurs "Zabytki naszego regionu"

Do 29 kwietnia trwają zgłoszenia na konkurs „Zabytki naszego regionu” pod hasłem: „Co uważasz za skarb architektury regionu kujawsko-pomorskiego?” Jeśli jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej jest to konkurs dla Ciebie! Wygraj jedną z atrakcyjnych nagród.
Do 29 kwietnia trwają zgłoszenia na konkurs "Zabytki naszego regionu"
Autor: Materiały prasowe

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w wyjątkowym Konkursie z nagrodami. Hasło tegorocznej edycji: „Co uważasz za skarb architektury regionu kujawsko-pomorskiego” ma być impulsem do przygotowania pracy konkursowej dotyczącej skarbu architektury w szerokim rozumieniu tego słowa. Nie definiujemy pojęcia skarbu architektury. Dlatego uczestnik sam wybiera obiekt, który według jego oceny jest budynkiem, który można określić mianem skarbu architektury. Stąd uczestnik może opisać zamek, kamienicę, kościół, budynek szkolny, ratusz, dwór, pałac, ale także starą fabrykę, młyn, wiatrak czy elementy zabudowy wiejskiej. Praca konkursowa ma dotyczyć jednego wybranego zagadnienia, jednego tematu zainspirowanemu budynkiem. Proponujemy sięgnąć do najodleglejszych wspomnień członków rodziny np. dziadków, rodziców, aby z ich perspektywy przybliżyć historię danego obiektu. Inspiracją dla napisania pracy może być również zdjęcie z rodzinnego albumu. Zależy nam również, aby uczestnicy sięgnęli do literatury oraz źródeł historycznych (jeśli takowe istnieją).

Hasło: „Co uważasz za skarb architektury regionu kujawsko-pomorskiego” jest propozycją do ukazania materialnego dziedzictwa związanego z naszym regionem. Nierzadko wiekowe budynki rozsiane po miastach, miejscowościach i wsiach są źródłem  historii i anegdot przekazywanych przez byłych i obecnych mieszkańców tych osiedli. Każdy obiekt może kryć w sobie ciekawą historię, którą warto odkryć i opisać. Niemal w każdej miejscowości znajdują się budynki, które mogą pretendować do miana lokalnego „skarbu architektury”. Dlatego żaden z potencjalnych uczestników konkursu nie powinien mieć trudności ze znalezieniem tematu, którym chciałby się zająć.

Na Prace konkursowe czekamy do 29 kwietnia 2022 roku. Wystarczy je przysłać drogą elektroniczną na adres mailowy: [email protected] w tytule e-maila wpisując: „Zabytki naszego regionu 2022”. Praca musi składać się z: karty tytułowej, tekstu oraz fotografii. Wyniki konkursu ogłosimy 10 czerwca 2022 roku podczas finału w Salonie Hoffman KPCK w Bydgoszczy. Uwaga: Dla Laureatów przewidujemy nagrody finansowe i rzeczowe, a trzy najlepsze prace chcemy opublikować!

Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu, pobierz regulamin: Zabytki Naszego Regionu Regulamin 2022.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 11 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AlkaTreść komentarza: 196 -te miejsce to nie takie złe. Na którym miejscu jest UKW w rankingu "Perspektyw"?, a w sporcie na którym?Data dodania komentarza: 19.03.2023, 15:27Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachachAutor komentarza: RobertTreść komentarza: Przyjemne (wagary) z pożytecznym (zobaczenie kampusu uczelni), fajnie ;)Data dodania komentarza: 17.03.2023, 14:55Źródło komentarza: Uczniowie szkół średnich będą wagarować na Politechnice Bydgoskiej!Autor komentarza: The JaTreść komentarza: A jeszcze prosciej byloby po prostu zrobic z jednej strony zabiegow podjazd ! nic prostrzego ! Po obydwu stronach kladki sa po dwa zabiegi schodow-lewa i prawa strona . Z jednej strony wystarczy zrobic podjazd ,a zdrugiej dalej beda schody ,tak wiec po obu stronach mielibysmy i schody i podjazd ! Sprawa jest tak prosta ze wystarczyloby na owych schodach zrobic szalunek i zalac betonem ! Na wierzchu zrobic jakas powloke antyposlizgowa ,jak na pasach . Ot cala technologia !Data dodania komentarza: 16.03.2023, 18:17Źródło komentarza: Bydgoszcz bezpowrotnie rozstaje się z kładką na WyżynachAutor komentarza: The Ja !Treść komentarza: Osoba ktora wymyslila ten idiotyczny pomysl ,to chyba patrzy na to z perspektywy pieszego ,bo napewno nie z perspektywy kierowcy ! Skrzyzowanie na ul. ujejskiego i swiatla , nastepne swiatla mialy by byc zamiast kladki, a nastepne swiatla i skrzyzowanie 100 m dalej na srzyzowaniu ulic magnuszewska wojska polskiego ! Pomysl tak idiotyczny ze brak slow! Efektem tego bedzie ciagle zkoekowany odcinek drogi od skrzyzowania ulicy Ujejskiego do swiatel , i nastepny wieczny korek bedzie przed nastepnym skrzyzowaniem -magnuszewska . Caly ten odcinek drogi stanie sie wogole nieprzejedny! Co za idiota to wymyslil ??? Niemozna zrobic zamiast schodow -podjazdu , jak to zostalo zrobione np . na kladce przy ulicy Fordonska -Wislana ???Data dodania komentarza: 16.03.2023, 17:49Źródło komentarza: Bydgoszcz bezpowrotnie rozstaje się z kładką na WyżynachAutor komentarza: ArekTreść komentarza: Miejsca UKW od 54 do 196 i ogłoszony sukces. Ja również gratuluję.Data dodania komentarza: 15.03.2023, 10:08Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachachAutor komentarza: KiniaTreść komentarza: Aja myślałam, że najlepszy jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - czytałam informację na stronie i gratulacje za miejsca.Data dodania komentarza: 14.03.2023, 21:02Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachach
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt