Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sieć Focus Hotels przejmuje Hotel Pod Orłem w Bydgoszczy!

Wraz z początkiem kwietnia br. polska sieć Focus Hotels, należąca do Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A., przejęła zarządzanie w Hotelu Pod Orłem w Bydgoszczy. Zabytkowy obiekt został wydzierżawiony przez Focus Hotels od Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A., która zakupiła udziały Przedsiębiorstwa Hotelowego Majewicz Spółka z o.o., będącego właścicielem hotelu. W trakcie procesu przejęcia zarządzania nie nastąpiła żadna przerwa w bieżącym funkcjonowaniu obiektu.
Sieć Focus Hotels przejmuje Hotel Pod Orłem w Bydgoszczy!

Autor: KB archiwum

Hotel Pod Orłem znajduje się w zabytkowym budynku w centrum Bydgoszczy, przy ul. Gdańskiej 14, a jego historia sięga początków XIX wieku. To jeden z pierwszych hoteli, jakie powstały w Bydgoszczy i architektoniczna ikona miasta. Obecnie odrestaurowany i nowoczesny obiekt posiada standard 4 gwiazdek. Oferuje gościom 75 pokoi, restaurację oraz 5 sal konferencyjnych. W hotelu znajduje się także bar, centrum fitness i sauna. Hotel będzie działał pod brandem Focus Premium dedykowanym hotelom 4-gwiazdkowym, zaś z szacunku do bogatej, 200-letniej historii, zostanie zachowana jego oryginalna nazwa. 31 marca 2017 r. hotel zacznie funkcjonować jako Focus Premium Pod Orłem.

- Ostateczne przejęcie tego wyjątkowego hotelu przebiegło zgodnie z planem. Jesteśmy niezwykle dumni, że mamy okazję zarządzać obiektem uznawanym za architektoniczną ikonę Bydgoszczy, miasta z którego wywodzi się przecież nasza firma. Dołożymy wszelkich starań, by dalej pisać wielką historię Hotelu Pod Orłem, łącząc klasyczny design z nowoczesnymi standardami rynkowymi.  – Mówi Łukasz Płoszyński, członek zarządu sieci Focus Hotels. 

Podobnie jak inne hotele sieci Focus, nowy obiekt oferuje szybki bezpłatny Internet Wi-Fi w całym budynku oraz darmowy dostęp do sauny i siłowni. Każdy pokój posiada duże i wygodne łóżko, przestronną łazienkę, telewizor, biurko do pracy oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Ponadto, goście otrzymywać będą kawę i kanapkę na wynos gratis, a dzieci i młodzież do lat 18-stu, zakwaterowane w pokoju z rodzicami lub opiekunami, zgodnie ze standardem sieci, będą nocować bezpłatnie.

Focus Hotels S.A. prowadzi obecnie siedem hoteli w Gdańsku, Szczecinie, Bydgoszczy, Inowrocławiu, Łodzi oraz Chorzowie, a kolejne trzy inwestycje hotelowe w Sopocie, Białymstoku oraz Lublinie są w trakcie realizacji. Obiekty prowadzone są pod markami Focus oraz Focus Premium i charakteryzuje je wysoka jakość świadczonych usług.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: -3°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1002 hPa
Wiatr: 22 km/h

STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Wojciech instruktor narciarstwa zjazdowegoTreść komentarza: Super test, świetne narty o różnych parametrach, duże zaangażowanie ekipy, brakowało mi końcowej ankiety…Data dodania komentarza: 1.02.2026, 21:16Źródło komentarza: Wielki darmowy test nart w MyślęcinkuAutor komentarza: ChrisTreść komentarza: Warto porównać te informacje z tym co pisza "znawcy" z Interii czy Polsatu. Tu przynajmniej widac ze gościu byl w Stanach i pisze to co widzial i ma porównanie.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:13Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: OlaTreść komentarza: ICE w Polsce !!!!!!Data dodania komentarza: 30.01.2026, 12:46Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: SiernieczekTreść komentarza: Czekamy aż Wojewoda zajmie się dobrostanem ludzi cierpiących od smrodu z Remondisu.Data dodania komentarza: 24.01.2026, 20:25Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionieAutor komentarza: StasiakTreść komentarza: Myślę , że należy zacząć od tego , aby każdy pies był czipowany , miał książeczkę zdrowia z wpisanymi szczepieniami. Sterylizacja też pomoże aby nie było niekontrolowanego rozmnażania się zwierząt. Dlaczego w innych krajach to działa ? Czy u nas nic się nie da zrobić ? Chcesz Psa , bądź za niego odpowiedzialny .Data dodania komentarza: 24.01.2026, 17:28Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionieAutor komentarza: JanTreść komentarza: A co pan wojewoda robi w sprawie DPS tam też są przekręty na dużą kasę nikt z tym nic nie robi bo ja nie jestem Doda a po za tym zwierzęta mają większe prawa jak niepelnosprawniData dodania komentarza: 24.01.2026, 11:16Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionie
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama