Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

CITY TRAIL w Bydgoszczy po raz czwarty!

Cykl biegów przełajowych CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2021/2022 trwa od października. Czwarte już zawody z pięciu zaplanowanych na edycję odbędą się w najbliższą niedzielę, 20 lutego. Trasa poprowadzona jest ścieżkami Myślęcinka i liczy 5 km.
CITY TRAIL w Bydgoszczy po raz czwarty!
Autor: CITY TRAIL / Mat. prasowe

Zawodom dla dorosłych tradycyjnie będą towarzyszyć biegi CITY TRAL Junior na dystansach od 300 m do 2 km. Rejestracja trwa na www.citytrail.pl.

Cykl CITY TRAIL odbywa się w Bydgoszczy od 2012 roku. Zawody są kierowane do osób na każdym poziomie zaawansowania – również do zupełnie początkujących biegaczy, bowiem organizatorzy nie przewidują limitu czasu na pokonanie 5 km. – Jednym z naszych podstawowych celów jest pokazywanie, że biegać może w zasadzie każdy i że jest to świetna forma spędzania wolnego czasu. Dlatego zachęcamy do wyjścia do lasu i spróbowania swoich sił w naszych zawodach bez względu na wiek, czy kondycję – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL. – Oczywiście nasze wydarzenia przyciągają spore grono osób trenujących – także wyczynowo. Dzięki takiej mieszance zawody są niezwykle ciekawe i emocjonujące – dodaje.

Skoro już o „ścigaczach” mowa, w trwającej edycji rozstrzygnięta jest kwestia zwycięstwa w klasyfikacji generalnej kobiet. W trzech poprzednich biegach triumfowała Aleksandra Brzezińska, dzięki czemu zapewniła sobie wygraną w „generalce”. W męskiej rywalizacji sytuacja jest bardziej skomplikowana, ale wiele wskazuje na to, że ostateczny triumf padnie łupem Błażeja Brzezińskiego, który ma na koncie już dwa zwycięstwa.

Przypomnijmy, że biegi  CITY TRAIL odbywają się w formule grand prix, zatem do ukończenia cyklu i zdobycia pamiątkowego medalu potrzebne są trzy biegi. Zawody odbywają się według stałego harmonogramu – start biegu głównego na 5 km jest o godz. 11:00, od 9:20 rywalizują dzieci i młodzież, a biuro zawodów działa od 8:30.

Rejestracja do zawodów odbywa się na stronie www.citytrail.pl, ale będzie możliwa także w dniu biegu – w biurze zawodów, które będzie zlokalizowane na Polanie Różopole. Ważna informacja - w czwartej i piątej serii biegów osoby, które jeszcze nie startowały w trwającej edycji mogą skorzystać z promocyjnej opłaty startowej, która wynosi 14,90 zł w przypadku rejestracji elektronicznej oraz 20 zł w dniu zawodów.

Warto zaglądać również na profil imprezy na Facebooku, gdzie pojawia się wiele ciekawostek oraz zdjęcia z biegów. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Bydgoszcz. Ostatni bieg sezonu 2021/2022 w Bydgoszczy odbędzie się 20 marca. Z kolei na 9 kwietnia w Bydgoszczy właśnie zaplanowano pierwszy, ogólnopolski finał cyklu - CITY TRAIL Gold.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 12°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama