Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W przyszłym tygodniu zaczyna się akcja rozliczeń PIT

Akcja rozliczeń PIT za 2021 r. rozpocznie się we wtorek 15 lutego i potrwa do 2 maja tego roku - poinformowało w piątek PAP Ministerstwo Finansów.
  • Źródło: PAP
W przyszłym tygodniu zaczyna się akcja rozliczeń PIT

Autor: fot.: PAP

Resort zaprasza wszystkich do korzystania z e-usług ministerstwa finansów i rozliczania podatków drogą elektroniczną, w tym przez Twój e-PIT.

Jak tłumaczy resort, wystarczy zalogować się do e-Urzędu Skarbowego oraz wybrać usługę Twój e-PIT. Następnie sprawdzić lub zmienić swoje dane i wysłać deklarację. Usługa uwzględnia formularze PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36.

"W zeznaniu przygotowanym przez Krajową Administrację Skarbową uwzględnionych jest szereg informacji takich jak dane podatnika i jego mikrorachunek podatkowy, ulga na dzieci, zwolnienia z PIT dla osób do 26 roku życia" - powiedziała cytowana w przesłanej PAP informacji szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

"Co ważne, nawet jeśli podatnik nie złoży zeznania, to 2 maja br. Krajowa Administracja Skarbowa zaakceptuje zeznanie PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie podsiadanych danych. Dzięki usłudze Twój e-PIT, zeznanie roczne zawsze będzie złożone w terminie" - dodała.

Resort przypomniał, że wszyscy, którzy rozliczą się elektronicznie, w tym przez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie do 45 dni.

(PAP)autor: Łukasz Pawłowskipif/ skr/


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pochmurnie

Temperatura: 10°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 993 hPa
Wiatr: 35 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama