Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Polisa na życie - co to jest?

Polisa na życie to ubezpieczenie danej osoby, które polega na wypłaceniu rekompensaty przez ubezpieczyciela w przypadku uszczerbku na zdrowiu albo odszkodowania, gdy ubezpieczony straci życie. Jeśli chodzi o drugą sytuację, pieniądze oddawane są w ręce osoby, która została do tego upoważniona.
Polisa na życie - co to jest?

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Dodatkowe warianty mogą sprawić, że dostaje się pieniądze, gdy choroba lub wypadek uniemożliwią powrót do pracy.  Plusów podpisania umowy z zakładem ubezpieczeniowym jest wiele i  znacznie triumfują nad minusami. Nieprzyjemne sytuacje, których nie da się przewidzieć czyhają każdego dnia, a polisa na życie jest w stanie ochronić finansowo poszkodowanych lub ich rodziny w razie śmierci bliskiego.

Ubezpieczenia dzielimy na:

1. Osobowe, rodzinne, grupowe

2. Terminowa i bezterminowa

3. Oszczędnościowa i inwestycyjna

4. Na życie i na zdrowie

Szeroki wybór pozwala na dokładne sprecyzowanie wymogów zawartych w umowie z ubezpieczycielem, jednak od nich zależy wysokość składek.

Polisa na życie - czynniki wpływające na wysokość składek

Decydując się na wykup ubezpieczenia większość osób kieruje się wysokością odszkodowania. Trzeba być świadomym, że w razie najgorszego suma powinna być na tyle duża, by bliscy mogli przeżyć żałobę posiadając zabezpieczenie finansowe.  Przed wyborem warto zadać sobie kilka pytań; Jaka suma zrekompensuje mój wypadek? Czy moje życie może być zagrożone w pracy? Czy moja rodzina również potrzebuje ubezpieczenia? Ile jestem w stanie wydawać miesięcznie na polisę?

Czynniki wpływające na koszty ubezpieczenia:

1. Rodzaj ubezpieczenia

2. Zakres ochrony

3. Ilość osób ubezpieczonych

4. Stan zdrowia i wiek

5. Charakter wykonywanego zawodu

6. Suma ubezpieczenia

 

Ze względu na wiele aspektów oddziaływających na wysokość kosztów, trudno samemu obliczyć dokładną sumę i wybrać najlepszy dla nas typ ubezpieczenia. Polisa na życie kalkulator https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/0.html pozwoli na samodzielne oszacowanie pieniędzy, jakie należałoby zainwestować.

Ubezpieczenie osobowe - dodatkowe możliwości ochrony

Zakres zabezpieczenia można rozszerzyć, jednak trzeba liczyć się z tym, że wysokość składki wzrośnie. Nie istnieje stwierdzenie mówiące, że można przesadzić z dbałością o zdrowie lub życie, a ochrona w formie finansowej jest jednym z najlepszych możliwych wariantów do wyboru. Oprócz podstawowych typów polisy, które chronią tylko w przypadku stałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci ubezpieczonego, istnieje możliwość pokrycia finansów przez ubezpieczyciela jeśli:

1. Osoba ubezpieczona znajduje się w szpitalu - opłata kosztów pobytu

2. Istnieje szansa zdiagnozowania choroby nowotworowej

3. Narodziny dziecka, czyli powiększenie rodziny

4. Jest potrzeba szybkiej konsultacji ze specjalistą - możliwość udania się do lekarza bez skierowania

5. Dowóz leków na miejsce zamieszkania osoby ubezpieczonej

Firmy posiadające w swojej ofercie polisę na życie oferują różne ceny w tych samych wariantach. By wybrać najlepszą, warto zajrzeć do rankingu i porównać wszystkie oferty, które znajdziesz tutaj: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-na-zycie/0.html.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 14°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 32 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama