Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Prowadzimy kampanie w 16 różnych kanałach, z których pewnie jeszcze nie korzystasz!

"Katyń. Teoria barw". Spektakl inspirowany życiem Józefa Czapskiego na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy

Już 11 i 12 grudnia, na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy, zaprezentowany zostanie spektakl „Katyń. Teoria barw” w reżyserii Wojciecha Farugi. Punktem wyjścia dla twórców spektaklu jest życie i twórczość Józefa Czapskiego – polskiego malarza i pisarza, a także historie oficerów pomordowanych w Katyniu oparte na ich pamiętnikach i materiałach archiwalnych.
"Katyń. Teoria barw". Spektakl inspirowany życiem Józefa Czapskiego na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy
Katyń fot. Natalia Kabanow

 

 

“Katyń. Teoria barw" jest próbą odzyskania historii i zmierzenia się z pamięcią o jednym z najtragiczniejszych wydarzeń w dziejach Polski. Jest to opowieść o egzystencjalnym doświadczeniu więźniów osadzonych w obozach w Ostaszkowie, Starobielsku i Kozielsku.

Punktem wyjścia jest dla twórców życie i twórczość Józefa Czapskiego – polskiego malarza i pisarza, a także historie oficerów pomordowanych w Katyniu oparte na ich pamiętnikach i materiałach archiwalnych. Jaki kolor ma historia? Czym jest kłamstwo katyńskie i na ilu płaszczyznach jest ono wciąż powielane? Czy w Katyniu zginęli wyłącznie heteroseksualni mężczyźni? Z czym mierzyły się kobiety osadzone w sowieckich obozach? Jak i czy artysta może opowiedzieć o doświadczeniu śmierci i ocalenia?

Więcej informacji o spektaklu – tutaj

Terminy:
11.12 – sobota – g. 19.00
12.12 – niedziela – g.17.00

Bilety: 60 zł (normalny) / 35 zł/ (ulgowy).

 

 

 

Telefoniczna rezerwacja biletów: 52 339 78 18; +48 885 60 70 90; e-mail: [email protected] kasa biletowa: czynna od środy do piątku w godzinach 14.00-18.00 oraz godzinę przed spektaklem; al. Mickiewicza2 (wejście główne od ul.20 stycznia 1920).

 

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 21°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama