Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

Teatr Polski w Bydgoszczy rusza w trasę! Bydgoskie produkcje już w grudniu na Festiwalu Boska Komedia

Aż trzy produkcje (i koprodukcje) Teatru Polskiego w Bydgoszczy już w grudniu zostaną zaprezentowane na 14. Międzynarodowym Festiwalu Boska Komedia, który odbędzie się w Krakowie w dniach od 3 do 12 grudnia. Wśród spektakli prezentowanych na Festiwalu znajdą się „Maszyna” w reżyserii Jagody Szelc, „Przemiany” w reżyserii Michała Borczucha oraz czytanie performatywne „Dark room” w reżyserii Klaudii Hartung-Wójciak.
Teatr Polski w Bydgoszczy rusza w trasę! Bydgoskie produkcje już w grudniu na Festiwalu Boska Komedia
"Ach jeżeli" fot.: Natalia Kabanow

Pierwszą bydgoską produkcją, która zostanie zaprezentowana na krakowskim festiwalu będzie „Maszyna” w reżyserii Jagody Szelc. Spektakl, który jest debiutem teatralnym reżyserki, dotąd znanej przede wszystkim ze swoich filmowych dokonań, weźmie udział w przeglądzie PARADISO, który będzie Konkursem Młodych Twórców. Pokaz „Maszyny” w ramach Festiwalu Boska Komedia odbędzie się  6 grudnia o godz. 18.00 na Małej Scenie Teatru Łaźnia Nowa.

Trzy dni później, 9 grudnia o godz. 18.00, na Dużej Scenie Teatru Ludowego w Krakowie, w ramach przeglądu Mała Boska Komedia, odbędzie się pokaz spektaklu „Przemiany”
w reżyserii Michała Borczucha
. Spektakl, który jest koprodukcją Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Teatru Studio w Warszawie oraz Festiwalu Mała Boska Komedia,  poświęcony jest dorastaniu. Co ważne, to spektakl dedykowany młodzieży (ale także dorosłym) i z młodzieżą stworzony. W spektaklu, obok zawodowych aktorów, występuje młodzież z Warszawy i Bydgoszczy, która brała udział w warsztatach poprzedzających powstanie spektaklu.

Poza spektaklami festiwalowa publiczność będzie mogła zobaczyć także czytanie performatywne sztuki „Dark Room” Mikity Ilyinchyka w reżyserii Klaudii Hartung-Wójciak, która przygotowała je wspólnie z aktorami Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Spektakl jest częścią programu białoruskiego, którego organizatorem jest Instytut Adama Mickiewicza. Warto przypomnieć, że sztuka „Dark room” Mikity Ilyinchyka zdobyła nagrodę główną konkursu AURORA. Nagroda Dramaturgiczna Miasta Bydgoszczy, która jest wręczana w ramach Festiwalu Prapremier.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie: www.boskakomedia.pl

 

 

Warto dodać, że Festiwal Boska Komedia to nie jedyny festiwal, w którym biorą udział spektakle Teatru Polskiego w Bydgoszczy.  Spektakl „Przemiany” w reżyserii Michała Borczucha otworzył trwającą 25. edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ, która rozpoczęła się 14 listopada. Pokaz spektaklu odbył się w Teatrze Studio w Warszawie, który wraz z Teatrem Polskim w Bydgoszczy i Festiwalem Mała Boska Komedia jest koproducentem spektaklu. „Przemiany” w ramach Festiwalu KORCZAK DZISIAJ zostały zaprezentowane także 18 listopada.

W ramach Festiwalu KORCZAK DZISIAJ  młoda publiczność będzie mogła obejrzeć drugą produkcję Teatru Polskiego w Bydgoszczy – spektakl „Ach, jeżeli przyjdę dać, tak okrutne, moje ostatnie pożegnanie” w reżyserii Klaudii Hartung-Wójciak. Spektakl, który był inspirowany „Antygoną”, na KORCZAKU zostanie pokazany dwa razy – 25 i 26 listopada.

Pełen program Festiwalu KORCZAK DZISIAJ dostępny na stronie www.korczak-festival.pl

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -8°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1041 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt