Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Nowak Solutions na Facebooku

Spotkania i wykłady u Wyczóła

Jesteś dociekliwy? Chcesz wiedzieć więcej? Spotkaj się z kuratorami wystaw w MOB. Najbliższe oprowadzania kuratorskie odbędą się w piątek 29 października.
Spotkania i wykłady u Wyczóła
Wystawa "Bydgoszcz nie tylko pieniądzem stała" fot. W. Woźniak

Będzie to doskonała okazja, by po raz ostatni (lub pierwszy) zobaczyć wystawę #przemysłowaFOTObydgoszcz, czynną do 31 października w Spichrzach nad Brdą lub wybrać się na spacer śladami dawnej Bydgoszczy w Zbiorach Archeologicznych.

Kuratorskie oprowadzania po wystawach

  • 29 października | 16:30 | Zbiory Archeologiczne, Mennica 2, wystawy: „Bydgoszcz nie tylko pieniądzem stała”, „Na pograniczu Wielkopolski i Pomorza. Bydgoszcz i region u zarania dziejów” oraz „W grodzie Bydgosta. Tajemnice życia wczesnośredniowiecznych mieszkańców Bydgoszczy i okolic”

 

  • 29 października | 17:00 | Spichrze nad Brdą, Grodzka 7-11, wystawa #przemysłowaFOTObydgoszcz

Tego samego dnia na sali audiowizualnej na Gdańskiej 4, o godz. 18:00, dr Andrzej Purat, wykładowca UKW w Bydgoszczy, zaprasza na wykład „Zrozumieć Orient. Kobieta w świecie muzułmańskim”. Przyczynkiem do spotkania są ostatnie wydarzenia w Afganistanie, które zwróciły nasze oczy ku skomplikowanej sytuacji geopolitycznej tamtego regionu. Odpowiemy na pytania: jak wygląda życie kobiet w krajach arabskich? Czy kultura muzułmańska może być tolerancyjna? Czy w świecie Islamu jest miejsce dla mniejszości i LGBTQ+?

Muzeum już teraz przygotowuje ofertę listopadową zaczynając od zapisów na zajęcia
i warsztaty dla szkół oraz osób dorosłych. Wśród propozycji znajdują się:

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Główny gmach Muzeum, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

Oferta skierowana do klas 0-3 szkół podstawowych.  Zajęcia prowadzone będą od 3.11 do 5.12.2021 roku.


W związku z przypadającym niedługo Światowym Dniem Pluszowego Misia zapraszamy na specjalne zajęcia, podczas których w tematykę listopadowych rocznic będzie wprowadzał nas miś Leon. Podczas spotkania, na wystawie poświęconej historii naszego miasta, dowiemy się dlaczego, gdy opadają liście, odwiedzamy groby i co wydarzyło się 11 listopada. Porozmawiamy również o tym, dlaczego na św. Marcina jemy gęsinę i jak dawniej obchodzono imieniny Katarzyny i Andrzeja. Wspólnie rozwiążemy zagadkę powstania pluszowego misia. Na uczestników czekają pamiątkowe przypinki.

Spotkaniu tematycznemu mogą towarzyszyć warsztaty podczas których będziemy tworzyć przenośne łóżeczka-pudełeczka i ubranka z filcu dla miniaturowych misiów.

Biżuteria Patriotyczna - warsztaty

10 listopada 2021 r., Główny gmach Muzeum, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna), godz. 14:00 – 16:00. Warsztaty przeznaczone dla osób dorosłych.

 

Z okazji Święta Niepodległości zapraszamy na warsztaty tworzenie biżuterii patriotycznej, będącej znakiem walki o niepodległość. Podczas warsztatów stworzymy biżuterię
w witrażowej technice Tiffaniego – m.in. kolczyki z tzw. czarnych łez, wisiory z kaboszonów oraz korale z czarnych paciorków.

Ilość miejsc na spotkania jest ograniczona. Obowiązują zapisy: [email protected]

Muzeum informuje także, iż od dnia 1 listopada 2021 r. do 31 marca 2022 r. Exploseum będzie czynne dla zwiedzających wyłącznie od piątku do niedzieli w godz. 10:00 - 15:00.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 0°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 11 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Niedługo nic nie zostanie w tym mieście..Data dodania komentarza: 24.03.2023, 18:14Źródło komentarza: Klubokawiarnia Zakład? dołącza do grona zamkniętych lokali w mieścieAutor komentarza: MichałTreść komentarza: To jest komedia. Wszystkie umowy z Toruniem -Gentlemen's agreement - wzięły w łeb - żużel oni, my lekkoatletyka- co się stało - hala na ul Bema, która przykrywa czapką ten projekt. Dalej Opera Nova w Bydgoszczy i Hala Widowiskowa na Jordankach - już wiele wydarzeń (koncertów, wydarzeń) omija Bydgoszcz i odbywa się w Toruniu. Można mnożyć przykłady. Budowanie takiej hali bez pewnego rozmachu i ambicji to tak czy siak wyrzucanie pieniędzy w błoto. Marzy mi się Bydgoszcz znów była traktowana tak jak na to zasługuje.Data dodania komentarza: 24.03.2023, 14:43Źródło komentarza: Halowe MŚ w naszym województwie ogromną szansą Bydgoszczy. Powstanie nowa halaAutor komentarza: MichałTreść komentarza: No i super!Data dodania komentarza: 23.03.2023, 19:20Źródło komentarza: Bydgoszcz niczym Ciechocinek. Na wiosnę czekają nas kolejne solanki i fontannyAutor komentarza: AlkaTreść komentarza: 196 -te miejsce to nie takie złe. Na którym miejscu jest UKW w rankingu "Perspektyw"?, a w sporcie na którym?Data dodania komentarza: 19.03.2023, 15:27Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachachAutor komentarza: RobertTreść komentarza: Przyjemne (wagary) z pożytecznym (zobaczenie kampusu uczelni), fajnie ;)Data dodania komentarza: 17.03.2023, 14:55Źródło komentarza: Uczniowie szkół średnich będą wagarować na Politechnice Bydgoskiej!Autor komentarza: The JaTreść komentarza: A jeszcze prosciej byloby po prostu zrobic z jednej strony zabiegow podjazd ! nic prostrzego ! Po obydwu stronach kladki sa po dwa zabiegi schodow-lewa i prawa strona . Z jednej strony wystarczy zrobic podjazd ,a zdrugiej dalej beda schody ,tak wiec po obu stronach mielibysmy i schody i podjazd ! Sprawa jest tak prosta ze wystarczyloby na owych schodach zrobic szalunek i zalac betonem ! Na wierzchu zrobic jakas powloke antyposlizgowa ,jak na pasach . Ot cala technologia !Data dodania komentarza: 16.03.2023, 18:17Źródło komentarza: Bydgoszcz bezpowrotnie rozstaje się z kładką na Wyżynach
ReklamaHolistyczne Karmy dla zwierząt
ReklamaHolistyczne Karmy dla zwierząt
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt