Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Przed nami XI Festiwal Widzących Duszą "Muzyka otwiera oczy"

XI Festiwal Widzących Duszą "Muzyka otwiera oczy" odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 16-17 października 2021. W konkursie wystąpią niewidomi i niedowidzący artyści walczący o nagrody w wysokości 10 tys. zł. W tym roku wykonawcy zmierzą się z piosenkami Kabaretu Starszych Panów.
Przed nami XI Festiwal Widzących Duszą "Muzyka otwiera oczy"

Autor: Materiały prasowe

Sobota 16.10.2021, Otwarta Przestrzeń Światłownia (Bydgoszcz, ul. Św. Trójcy 15) – wstęp wolny

godz. 16.00 - rozpoczęcie części konkursowej

1. Katarzyna Zawodnik – Kaziu, zakochaj się, Zimy żal
2. Łukasz Zastępski – W kawiarence „Sułtan”, Na ryby
3. Weronika Stepczyńska – Już czas na sen, Wesoły deszczyk
4. Roland Świstek – Piosenka jest dobra na wszystko, Herbatka
5. Milena Wiśniewska – Dziewica Anastazja, Tango kat
6. Anna Wereszczyńska – Bo we mnie jest seks, O Romeo!
7. Patrycja Malinowska – Stacyjka zdrój, Wesołe jest życie staruszka
8. Bianka Berezowska – W czasie deszczu dzieci się nudzą, Kaziu, zakochaj się
9. Zuzanna Mulec – Portugalczyk Osculati, Zakochałam się w czwartek niechcący
10. Rok Mulec – Gołoledź, Oczy przezroczyste
11. Janusz Kocik – Herbatka, Już kąpiesz się nie dla mnie
12. Sonia Szczepanik – Wesołe jest życie staruszka, Kaziu, zakochaj się

      ok. godz. 19.00 - recital laureata X edycji Festiwalu Patrycji Malinowskiej

Patrycja Malinowska - niewidoma artystka z Płocka. Dla Patrycji śpiew jest naturalny jak oddychanie. Występowała dla królowej Belgii i prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej, Prezydentowej Armenii, w programie od przedszkola do Opola (Z Wolną Grupa Bukowina w piosence „Sielanka o domu”.), kilkukrotnie w Ciechocinku na Festiwalu Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, gdzie w 2009 roku zdobyła nagrodę GRAND PRIX, występowała dla prezydentowej Marii Kaczyńskiej, oraz prezydentowej Anny Komorowskiej i dla zaproszonych żon ambasadorów akredytowanych w Polsce.
Patrycja kocha musical i teatr. W 2010 roku grała w musicalu „Drogi życia”, który zajął 1 miejsce na międzynarodowym festiwalu w San-Remo. W 2013 wzięła udział w programie Must be the Music w duecie „Czarno to widzę” – w którym doszła do finału. Koncertowała również poza granicami krajów Brukseli, Czechach, Słowacji i Chorwacji. Brała również udział w pokazie mody, gdzie wraz z innymi osobami niepełnosprawnymi, została uwieczniona na zdjęciach w kalendarzu. Laureatka wielu festiwali muzycznych.

ok. godz. 20.00 wytypowanie przez jury uczestników Koncertu Laureatów
      (kolejność alfabetyczna).

niedziela 17.10.2021, Sala Manru, Opera Nova (Bydgoszcz, ul. Focha 5) – zaproszenia w Światłowni

godz. 16.00 – Koncert Laureatów

ok. godz. 17.00 – „Ada, to nie wypada” – recital Adrianny Biedrzyńskiej 

Adrianna Biedrzyńska - polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna oraz piosenkarka. Absolwentka Szkoły Podstawowej nr 50 i VI LO w Bydgoszczy (1980) oraz Wydziału Aktorskiego  Szkoły Filmowej w Łodzi (1984). Jako dziecko uczyła się gry na skrzypcach, nie została jednak – wbrew planom – skrzypaczką. Zagrała w wielu filmach, serialach telewizyjnych i przedstawieniach teatralnych. Współpracowała z kabaretem TEy, Pawłem Dłużewskim, działała też w Babskim Kabarecie. Koncertuje nie tylko w Polsce, ale również w USA, Kanadzie i Australii.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”, Miasta Bydgoszcz ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 17°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaHosting Mango już od 37,50 zł
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Piotr BZGTreść komentarza: To wciąż duuużo za mało starań władz B-szczy wobec chamskiego pasożytnictwa na Naszym Mieście w wykonaniu Całbeckiego, Ostrowskiego i całej reszty socjopatów z Grajdołu Toruniewo Małe Wielkie z antybydgoską wścieklizną, paranoją i psychozą! Dla Bydgoszczan to oczywiste, że Rydzykowo-Całbeckowo tylko zyskuje, bo nas okrada z czego się tylko da, także poprzez uniemożliwianie kolejnych inwestycji, np. Emilianowo, brak rozbudowy Opery Nova przez dekady, PLB, teraz Filharmonia Pomorska!!! Ale głównymi winowajcami są bydgoscy politycy, zwłaszcza prezydent Bruski, którzy pozwalają na to, że ogon (Grajdoł Toruniewo) usiłuje merdać psem, wg statystyk 7 ośrodkiem w PL! SLD oddało UMK Collegium Medicum przy sprzeciwie 160tys. dorosłych bydgoszczan!! Tyle mieszkańców ma ten zlodziejski Grajdoł To chamówy i zdrada B-szczy jakich mało!! Naprawdę, my mieszkańcy Bydgoszczy, mamy dosyć dojenia i niszczenia Naszego Miasta przez duet antybydgoskich socjopatów Całbecki-Ostrowski (obrzydliwy zdrajca i grajdolany łgarz niebędący bydgoszczaninem!) i całą kamarylę z toruńskiej wiochy z tramwajami! Dość zgody bydgoskich polityków na niszczenie B-szczy przez chamów z Rydzykowa-Całbeckowa! To województwo do likwidacji, bo Bydgoszcz wyłącznie traci!!!Data dodania komentarza: 22.07.2025, 19:16Źródło komentarza: Pięć bardzo dobrych decyzji dla Bydgoszczy i regionuAutor komentarza: JanTreść komentarza: Statystyki GUS nie doliczają studentów CM UMK oraz WSB do Bydgoszczy.Data dodania komentarza: 18.07.2025, 20:15Źródło komentarza: Akademiki w Bydgoszczy tylko dla nielicznych. 90% studentów skazanych na wynajemAutor komentarza: NiewolnikTreść komentarza: Szkoda, że nikt nie napisze, że klienci Enea są zmuszani do uczestnictwa w tym, pod groźbą wstrzymania dostaw energii elektrycznej...Data dodania komentarza: 12.07.2025, 21:08Źródło komentarza: Ponad 5000 uczestników i ostatnia szansa na start w Enea Bydgoszcz TriathlonAutor komentarza: A.O.Treść komentarza: Wspaniałe zdjęcia, kupię przy pierwszej okazjiData dodania komentarza: 22.06.2025, 21:31Źródło komentarza: Album Justyny Szelągowskiej ze zdjęciami wodnej Bydgoszczy już w księgarniachAutor komentarza: AnatomTreść komentarza: Wynik mało szokujący uwzględniając fakt, iż sam profesor Szpinda był przewodniczącym Jury części praktycznej konkursu. Odpowiedzi uczestników z innych uczelni były zerowane za np. postawienie przecinka przed określeniem strony struktury. Nie będę komentował doniesień o podyktowaniu struktur studentom chwilę przed rozpoczęciem konkursu. Skandale są dla profesora Szpindy nieobce.Data dodania komentarza: 29.05.2025, 15:52Źródło komentarza: Rektor Politechniki Bydgoskiej uhonorował zwycięzców Scapula Aurea 2025Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Super, chciałem zobaczyć ringa na żywo - mam nadzieje, że mają.Data dodania komentarza: 26.05.2025, 13:47Źródło komentarza: Wyspa Samsung Brandstore w Bydgoszczy otwarta!
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama