Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rozmowy o odpowiedzialności prawnej nieletnich w Bydgoszczy

W ostatnich dniach policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii komisariatu na bydgoskim Szwederowie spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Drzewnych mieszczącego się przy ul. Toruńskiej 44, aby przeprowadzić zajęcia dotyczące „Odpowiedzialności prawnej nieletnich”.
Rozmowy o odpowiedzialności prawnej nieletnich w Bydgoszczy

Autor: KP Bydgoszcz

W spotkaniach, które przeprowadzili: asp. Monika Chochlińska oraz sierż. Dawid Wełnicki, wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich bydgoskiego Zespołu Szkół Drzewnych. Podczas zajęć młodzież dowiedziała się o odpowiedzialności karnej nieletnich, konsekwencjach prawnych czynów karalnych oraz czynów świadczących o demoralizacji. Policjanci omawiając ten temat podali przykłady negatywnych zachowań w różnych miejscach, także w szkole, które świadczą o demoralizacji nieletniego.  Wskazali najczęściej popełniane przez osoby nieletnie wykroczenia i przestępstwa, omówili środki wychowawcze i poprawcze stosowane przez sąd rodzinny wobec nieletnich.

Funkcjonariusze uświadomili młodzież o grożących im niebezpieczeństwach, związanych z przemocą rówieśniczą. Omówili konsekwencje zachowań agresywnych w stosunku do rówieśników, a także konsekwencje związane z cyberprzemocą, narkomanią, piciem alkoholu, paleniem papierosów i e-papierosów. Mundurowi poruszyli zagadnienia związane z odpowiedzialnością karną za wymuszenia i rozboje, za niszczenie minia prywatnego i społecznego. Zwrócili także uwagę na kwestie rozważnego zamieszczaniu wszelkich informacji, czy fotografii na portalach społecznościowych. Uczniowie brali aktywny udział w prowadzonych zajęciach zadając pytania dotyczące tematu spotkania.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 16°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama