Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Słynne pola golfowe na świecie

Golf to specyficzny sport, który na całym świecie uchodzi za ekskluzywny. Kompleksy golfowe i cała otoczka im towarzysząca najczęściej prezentują przede wszystkim luksus i bogactwo. Pomimo tego, że w golfa może grać każdy (z dostępem do profesjonalnego pola w okolicy), to jest rozrywką głównie dla bogaczy.
Słynne pola golfowe na świecie

Autor: fot.: ilustracyjna/pixabay

Nic w tym dziwnego. Profesjonalne pole golfowe powinno być utrzymane w idealnym stanie. Trawa i ukształtowanie terenu musi być nienaganne, a cały kompleks na tyle duży, żeby można było podróżować specjalnymi wózkami golfowymi. Kto raz zazna tej specyficznej atmosfery, z chęcią wróci zagrać ponownie.

To prawie jak zabawa w gry hazardowe z bonusem bez depozytu – przez bardzo długi czas kasyna również uchodziły za zabawy skierowane głównie dla bogaczy. Z pojawieniem się Internetu każdy ma do nich dostęp. Z polami golfowymi będzie trudniej, ale biorąc pod uwagę nieustannie zwiększający się status przeciętnego Polaka, w kraju nad Wisłą powinny zacząć pojawiać się kolejne kompleksy do uprawiania tego sportu. Zanim to jednak nastąpi, warto przyjrzeć się słynnym polom golfowym na świecie. To przepiękne obiekty sportowe, które zajmują niekiedy tyle miejsca, co całe miejscowości.

St. Andrews – Szkocja

Jeśli ktoś szuka kolebki światowego golfa, to z pewnością będą to malownicze pola znajdujące się w Szkocji. Miasto założone w średniowieczu może pochwalić się najstarszym na świecie polem do gry w golfa. Gdyby stwierdzić, że to właśnie w tym miejscu wymyślono ten sport, to mogłoby być nadużycie, ponieważ nigdzie nie ma takich zapisów historycznych. Wiadomo jednak, że w St Andrews grali w golfa już w XV wieku. Co więcej, z tych pól wywodzi się Tom Morris, do dzisiaj uważany za największego propagatora tego sportu na świecie i pierwszego profesjonalnego gracza. Kompleks sportowy jest wyposażony w luksusowe zaplecze gastronomiczne i hotelowe. Dzięki czemu jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie wycieczki po Szkocji. Te pięknie utrzymane pola, poprzecinane setkami pagórków, zawsze robią ogromne wrażenie.

Legend Golf & Safari Resort – Republika Południowej Afryki

To nowoczesny kompleks golfowy, kory został zaprojektowany przy współpracy z wieloma sławnymi golfistami. Celem było stworzenie jednego z najlepszych miejsc do gry w golfa na świecie i trzeba przyznać, że efekt jest spektakularny. Wykorzystano naturalną budowę terenu i minimalnie przemodelowano go do wymogów gry w Golfa. Skutkiem tego jest połączenie pól zieleni z surowością klimatu Afryki Południowej. Cały kompleks wypoczynkowy obejmuje 22 000 hektarów, a jedna noc w wiosce kosztuje około 700 zł. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się na takie wakacje, to z pewnością będzie zachwycony mnogością atrakcji, jakie tam zastanie.

Rosa Private Golf Club – Polska

Mało kto się spodziewał, ale Polska może poszczycić się jednym z najpiękniejszych pól golfowych w Europie, jeśli nie na świecie. Pomimo tego, że rozmiarami nie dorównują swoim zachodnim konkurentom, to nikt nie odbierze im uroku. Całość została usytuowana na oryginalnym terenie, który charakteryzuje się występowaniem licznych pagórków i zbiorników wodnych. W ten sposób udało się stworzyć liczne pola golfowe połączone wąskimi przesmykami pomiędzy nimi. Całość robi ogromne wrażenie. Pole zostało usytuowane 14 kilometrów od Częstochowy. Jak przystało na prawdziwy kompleks golfowy, wybierając się do tego miejsca, można liczyć na hotel, restaurację, a nawet na lądowisko dla helikopterów – w końcu to rozrywka dla bogaczy.

Coeur d’Alene – Stany Zjednoczone

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć pola ze Stanów Zjednoczonych. Pomimo tego, że golf pochodzi z Europy, to właśnie w USA stał się bardzo popularnym, niezwykle dochodowym sportem. To nowoczesny i luksusowy ośrodek, który został zaprojektowany na terenie dawnego tartaku. Został uruchomiony w 1988 roku i od tego czasu cieszy się nieposzlakowaną opinią jednego z najbardziej ekskluzywnych miejsc do gry w golfa na świecie.

To miejsce jest rzeczywiście stworzone dla „typowych” graczy w golfa z zasobnymi portfelami. Żyjemy jednak w świecie, kiedy każdy z dnia na dzień może do nich dołączyć, dlatego warto marzyć o wyjeździe do Coeur d’Alene. Czasem wystarczy po prostu odebrać darmowy bonus kasynowy, spróbować szczęścia i zdobyć jedną z ogromnych wygranych.

Golf de Morfontaine – Francja

Francuzi uwielbiają luksus. Właściciele tego pola przykładają ogromną uwagę do tego, żeby prezentowało się idealnie. Dlatego wszystko zawsze musi być dograne na ostatni guzik. Kompleks został umiejscowiony 45 kilometrów od Paryża –  w sercu jednego z tamtejszych lasów. Pole golfowe jest zamknięte dla turystów. Dlatego, żeby móc na nim zagrać, należy odebrać specjalne zaproszenie tamtejszego klubu golfistów. Aktualnie do gry na Gold de Morfontaine uprawnionych jest około 450 golfistów, należących do wspomnianego klubu.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: -2°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 11 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama