Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Szczepionkobus w kujawsko-pomorskim jedzie dalej!

Piątym regionem, do którego dotarł kujawsko-pomorski szczepionkobus, jest powiat grudziądzki. Wicewojewoda Józef Ramlau zainaugurował kolejny etap akcji szczepień w miejscowości Plemięta w gminie Gruta.
Szczepionkobus w kujawsko-pomorskim jedzie dalej!

Autor: KPUW

„W ramach akcji szczepionkobus w Kujawsko-Pomorskiem dotarliśmy dziś do powiatu ziemskiego grudziądzkiego. Rozpoczynamy w miejscowości Plemięta, w gminie Gruta. Bardzo dziękuję panu wójtowi za przygotowanie miejsca. Przypomnę, że na terenie gminy Gruta szczepionkobus będzie w trzech miejscowościach oraz w sumie w piętnastu w całym powiecie. W województwie zbliżamy się w tej chwili do liczby 900 tys. osób zaszczepionych. Nasz region liczy nieco ponad 2 mln mieszkańców, więc jeszcze jest stosunkowo daleko do wywalczenia zbiorowej odporności. Nie ustajemy jednak w naszych działaniach” – powiedział wicewojewoda Józef Ramlau.

W gminie Gruta w pełni zaszczepionych mamy niespełna 44 proc. mieszkańców. Po pierwszej dawce to ok. 47 proc.

„Dziś frekwencja przy szczepionkobusie jak na wczesną porę i warunki pogodowe jest bardzo wysoka. Cieszymy się, że mieszkańcy przychodzą i chcą się szczepić. Chcę podkreślić, iż Plemięta to miejscowość najbardziej wysunięta w gminie, a więc dziś z możliwości szczepienia mają okazję skorzystać mieszkańcy, którzy mają najdalej do ośrodka w Grucie. Dziękujemy Wojewodzie Kujawsko-Pomorskiemu, że mamy taką możliwość” – mówił wójt gminy Gruta Waldemar Kurkowski.

 

TRASA SZCZEPIONKOBUSA W NAJBLIŻSZYM TYGODNIU:

poniedziałek 23 sierpnia

  • godz. 9.00-11.00 plac  przy  świetlicy wiejskiej w miejscowości Plemięta
  • godz. 12.00-14.00 plac przy świetlicy wiejskiej w miejscowości   Salno
  • godz. 15.00-17.00 plac przy szkole podstawowej w miejscowości Nicwałd

 

wtorek 24 sierpnia

  • godz. 9.00-11.00 przed  budynkiem Urzędu Gminy (gm. Świecie nad Osą)
  • godz. 12.00-14.00 parking przy świetlicy wiejskiej  w miejscowości Lisnowo 19
  • godz. 15.00-17.00 plac handlowy naprzeciwko  kościoła w miejscowości  Linowo

 

środa 25 sierpnia

  • godz. 9.00-11.00 parking przy  świetlicy wiejskiej w miejscowości Wielkie Lniska
  • godz. 12.00-14.30 Targ rybny przy szkole podstawowej w miejscowości Mokre 
  • godz. 15.30-17.00 boisko piłkarskie w miejscowości Szynych

 

czwartek 26 sierpnia

  • godz. 9.00-11.00 plac przy sklepie spożywczym w miejscowości Nowe Jankowice
  • godz. 12.00-14.00 plac na terenie Młynów  Szczepanki w miejscowości Szczepanki
  • godz. 15.00-17.00 plac na terenie Młynów Szczepanki w miejscowości Nowe Mosty

 

piątek 27 sierpnia

  • godz. 9.00-11.00 obok budynku UG (gm. Rogóżno)
  • godz. 12.00-14.00 obok budynku OSP w miejscowości Szembruk
  • godz. 15.00-17.00 obok sklepu w Rogóżnie Zamku  w miejscowości  Rogóżno Zamek.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 16°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 22 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: info z BydgoszczyTreść komentarza: Mała prośba: Skoro jest to portal BYDGOSZCZ.pl, to prosilibyśmy o nie uraczanie nas bieda-informacyjkami z Magagrajdołu Toruniewo, OK? Już starczy tego, że toruńskie pasożyty na B-szczy zyskały to, co dokładnie straciła na ich rzecz B-szcz, w tym także sport. Należy oderwać rydzykowych pasożytów id bydgoskiego cycka, bo nas tylko doją bez końca, a B-szcz bez końca traci!! My Całbeckowa DO NICZEGO NIE POTRZEBUJEMY, a że tamtejsze pasożyty i ich grajdoł nie byłby tym, czym jest dzisiaj bez okradania B-szczy, to należy z tym wreszcie SKOŃCZYĆ!!!Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:46Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużlaAutor komentarza: JolaTreść komentarza: Krótka ta Biedronka, rozmieszczenie regałów i towaru nie przypomina standardu Biedronki. Asortyment raczej nie pełny.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 15:34Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: PiotrekTreść komentarza: No cóż, to nie jest normalnej wielkości Biedronka, układem wewnątrz przypomina Polomarket na Bartodziejach. Nie ma też pełnego asortymentu Biedronki. Dodatkowo miejsca postojowe dość wąskie, więc łatwo o obicie drzwi.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 15:31Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: Kasyno BooiTreść komentarza: Po sesjach w Booi pozostaje dobre wrażenie. Wszystko jest przewidywalne w dobrym tego słowa znaczeniu: działa jak działa i nadal działa. Żadnych niespodzianek, wszystko jest stabilne i zgodne z regulaminem. Gry są uruchamiane szybko, konto osobiste zawiera informacje, nic nie jest mylące. https://sklep-dinozaurow.pl/Data dodania komentarza: 17.04.2025, 10:47Źródło komentarza: Technologie online które zmieniły nasze życieAutor komentarza: JaTreść komentarza: Bardzo się się cieszę, że w pobliżu mojego domku będę miała swoją BiedronkęData dodania komentarza: 14.04.2025, 18:38Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: AlicjaTreść komentarza: Właściciele cukierni Sowa powinni zostać uhonorowani przez miasto Bydgoszcz. Nie znam drugiej bydgoskiej firmy, która od lat tak bardzo inwestowałaby w porządkowanie przestrzeni i rozwój architektoniczny naszego miasta. Dzięki tej firmie Bydgoszcz pięknieje.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 12:41Źródło komentarza: Nowy mini park handlowy w Bydgoszczy. Cukiernia Sowa inwestuje
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama