Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obsługa Kanałów Social Media

Zamiast tradycyjnej Nocy Muzeów, wieczór z Muzeum Okręgowym

W maju obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzeów. W tym roku, zamiast tradycyjnych obchodów Nocy Muzeów, MOB zaprasza na wyjątkowy, indywidualny, wieczorny spacer szlakiem obiektów i architektury muzealnej, który posłuży promocji naszego wspólnego dziedzictwa kulturowego.
Zamiast tradycyjnej Nocy Muzeów, wieczór z Muzeum Okręgowym
fot.: Marek Chełminiak

Chętni na przygodę, mogą odbierać z muzealnych kas dedykowaną wydarzeniu mapkę wraz ze specjalnymi zadaniami oraz ciekawostkami, by sprawdzić, w jakich miejscach można poczuć historię Bydgoszczy oraz odkryć wyjątkowe zbiory Muzeum.

Tylko w dniu 15 maja na budynkach lub w oknach Muzeum pojawią się tajemnicze znaki
i kody, dzięki którym zwiedzający trafią do świata historii, sztuki i techniki.

  • Do indywidualnego zwiedzania obiektów i wystaw zapraszamy w godz. otwarcia Muzeum
  • Mapki z zadaniami będą dostępne w kasach muzealnych
  • Pakiety służą do samodzielnego poruszania się po Bydgoszczy - szlakiem naszych budynków muzealnych. Liczba pakietów ograniczona, trzeba spieszyć się by być pierwszym !
  • Zagadki i działania dotyczą każdego z budynków MOB, ale tylko przy trzech spacerowicze mogą zlokalizować dodatkowe elementy, a wśród nich QR cody, dzieła sztuki, skrzynki do zabawy w geocaching.

Więcej informacji na www.muzeum.bydgoszcz.pl oraz w mediach społecznościowych /muzeumbydgoszcz.

Muzeum zaprasza również na wieczorne Spotkanie z Markiem Chełminiakiem, które odbędzie się 14 maja, o godz. 18:00 w Galerii Sztuki Nowoczesnej.

Po długim czasie zamknięcia, muzeum zaprasza na jubileuszową ekspozycję fotograficzną Marka Chełminiaka - bydoskiego fotografa, autora licznych albumów i wydawnictw.

Na wystawie znalazło się blisko 112 zdjęć, które stanowią ułamek 50letniego dorobku artysty
z zakresu fotografii, zarówno portretowej, reportażowej, jak i krajobrazowej.

Wystawie towarzyszy album "Marek Chełminiak - pół wieku z fotografią", który jest swoistą podróżą w czasie, wraz z ludźmi, do miejsc i wydarzeń utrwalonych w fotograficznych obrazach.

Wszystkich, którzy podziwiają warsztat fotograficzny Marka Chełminiaka, a także tych którzy chcą zaznajomić się z niezwykłymi zdjęciami, zapraszamy na spotkanie z artystą na wystawie. Będzie to okazja do dyskusji oraz uzyskania pamiątkowego wpisu do albumu.

W godz. 18:00 - 20:00 na wystawę „Jestem, kim jestem, gdzie jestem” obowiązuje bilet specjalny za 1 zł.

Wystawa „Jestem, kim jestem, gdzie jestem” czeka na Was w Galerii Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8 na Wyspie Młyńskiej. Jest dostępna do 27 czerwca.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: -8°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1041 hPa
Wiatr: 2 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt