Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Prof. Horban: Możliwy powrót dzieci do szkół z klas 1-3 w województwach wcześniej zamkniętych

Powrót dzieci do szkół z klas1-3 w kwietniu jest możliwy tam, gdzie jest mało zakażeń, czyli w województwach wcześniej zamkniętych - powiedział w poniedziałek w RMF FM główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.
  • Źródło: PAP
Prof. Horban: Możliwy powrót dzieci do szkół z klas 1-3 w województwach wcześniej zamkniętych

Autor: fot.: PAP

Według eksperta, powrót dzieci do szkół w klasach 1-3 jest realny i możliwy jeszcze w kwietniu, w tych województwach, w których jest bardzo mało zakażeń. "Czyli w tych województwach, gdzie wcześniej wprowadzono lockdown" - zaznaczył.

Prof. Horban pytany był również, czy w maju zostaną otwarte ogródki restauracyjne i restauracje. W odpowiedzi wskazał, że to zależy od liczby zakażeń. "Jak liczba zakażeń będzie spadać w maju i pogoda będzie dopisywać, to będziemy dyskutować nad otwarciem ogródków restauracyjnych czy dopuszczeniem wesel" - powiedział.

Na pytanie o trzecią dawkę szczepionki, powiedział, że każda możliwość jest na stole. "Każdy wariant będziemy rozpatrywać w niedalekiej przyszłości, póki co nie wiemy, jak długo potrwa odporność po dwóch dawkach" - wskazał.

Dodał, że istnieje uzasadniona szansa, że będziemy szczepić dzieci od 12. roku życia. "W tym zakresie trwają próby kliniczne szczepionki firmy Pfizer" - wskazał.

Według głównego doradcy premiera ds. COVID-19, tzw. odporność stadna na wirusa, będzie wtedy, kiedy będziemy mieli powyższej 70-80 proc. zaszczepionych.

Warmińsko-mazurskie, jako pierwsze województwo w kraju było od 27 lutego objęte regionalnym lockdownem. Od tego czasu zamknięte są m.in. hotele, instytucje kultury, obiekty sportowe i ograniczono działalność galerii handlowych, a nauka w szkole odbywa się zdalnie. Potem takie ograniczenia wprowadzono również w województwach: pomorskim, mazowieckim i lubuskim.

(PAP) lgs/ dki/

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
ReklamaSprawdź jak to działa
ReklamaZobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MaciejTreść komentarza: Kiedy wracam z pracy po 22.00 widzę, że pod arkadami budynku Savoy przy ul. Gdańskiej wysadzany jest człowiek na wózku inwalidzkim. Sytuacja jest tragiczna bo chyba pozostaje tam sam. Widzę, że jest tej nocy 6.05.2026. Może instytucja medyczna pomoże w tej sytuacji bo psy kierowane są do klinik a tu idzie o człowieka.Data dodania komentarza: 6.05.2026, 23:19Źródło komentarza: Zapowiedź: Długowieczność kobiet. Proste nawyki, wielkie efekty. Łukasz SobkowiakAutor komentarza: VinTreść komentarza: We wrzesniu maja byc w Albanii AME w judo i wszystkich dyscyplinach. Ktos jedzie od nas ?Data dodania komentarza: 31.03.2026, 11:41Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: AleksanderTreść komentarza: W tym roku też było pełno "najemników" - ale w zeszłym roku w Warszawie na Mistrzostwach Europy też było dużo cudzoziemców - przybyszów, reprezentujących nie tylko polskie ale inne uczelnie z Europy. Teraz to norma i trzeba sie do niej dostosować. Wynik zalezy od Rektorów uczelni.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 08:24Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie popatrzy na listy walk z kilku ostatnich lat to wszyscy korzystaja z "Soldiers of fortune" więc nie w tym jest problem. Chodzi by tych ludzi przyciągac na nasze uczelnie z Bydgoszczy, wtedy jedni będą odchodzić inni przychodzić - jak dotąd. Wychowanie medalistów od młodzika to nie rola dla trenerów akademickich.Data dodania komentarza: 26.03.2026, 14:22Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: BJJTreść komentarza: W zeszlym roku medale zdobywali też nasze "wojska zaciężne" czyli Mateusz i Damir - cos trzeba zrobić bo będzie coraz gorzejData dodania komentarza: 25.03.2026, 17:59Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: Menia.Treść komentarza: 🤔Data dodania komentarza: 25.03.2026, 16:33Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama