Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obsługa Kanałów Social Media

Kwietniowe plany Teatru Polskiego w Bydgoszczy

W kwietniu Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na premierę „Maszyny” – teatralny debiut reżyserki Jagody Szelc. Nie zabraknie także dobrze znanych repertuarowych propozycji, które zostaną zaprezentowane online.
Kwietniowe plany Teatru Polskiego w Bydgoszczy
KOPCIUSZEK fot.: Tomasz Michalczewski

Na www.vod.teatrpolski.pl będzie można obejrzeć m.in. komedię „Ptak”. Bydgoski teatr przygotował także propozycję dla dzieci i młodzieży.

Komediowy początek kwietnia

9 i 10 kwietnia na platformie VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy zostanie zaprezentowany spektakl „Ptak” w reżyserii Magdy Drab. Każdego dnia nagranie spektaklu zostanie udostępnione o godzinie 19.00 i będzie dostępne przez
24 godziny. Warto przypomnieć, że komediowa propozycja TPB, oparta na niemal stuletnim tekście Jerzego Szaniawskiego, w 2020 roku została doceniona przez Komisję Artystyczną konkursu „Klasyka Żywa”, która przyznała spektaklowi nagrodę specjalną.

Familijnie na VOD

W drugiej połowie kwietnia, a dokładniej 23 i 24 kwietnia, TPB zaprosi swoich widzów na współczesną adaptację „Kopciuszka” w reżyserii Łukasza Gajdzisa. Nagranie spektaklu, z udziałem Katarzyny Figury w roli macochy, zostanie udostępniony
w piątek i sobotę o godz. 18.00 i będzie dostępny przez 24 godziny na
www.vod.teatrpolski.pl. Na opowieść o losach nastolatki, która musi poradzić sobie ze śmiercią mamy i brakiem akceptacji ze strony sióstr i macochy, zapraszamy całe rodziny wraz z dziećmi (od 10. roku życia).

Historyczne akcenty na wirtualnej scenie TPB

15 kwietnia o godz. 19.00 na www.vod.teatrpolski.pl zostanie udostępnione nagranie spektaklu „Mur” w reżyserii Justyny Sobczyk. Spektakl, który opowiada historię muru berlińskiego z perspektywy ludzi, którzy wokół niego żyli, jest dedykowany przede wszystkim młodzieży i to właśnie przez młodzież został doceniony podczas ubiegłorocznej 24. Edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ. Spektakl w reżyserii Justyny Sobczyk, laureatki Paszportów Polityki, będzie dostępny na platformie VOD przez 24 godziny.

Dzień później, czyli 16 kwietnia o godz. 19.00, widzowie będą mogli obejrzeć spektakl „Maria Antonina. Ślad królowej” w reżyserii dyrektora bydgoskiej sceny Wojciecha Farugi. Teatralna opowieść o losach kontrowersyjnej francuskiej królowej także zostanie udostępniona na 24 godziny.

Premiera „Maszyny”

Kwiecień w Teatrze Polskim w Bydgoszczy zakończy premiera spektaklu „Maszyna”
w reżyserii Jagody Szelc. Autorski tekst Jagody Szelc i Marty Keil, który inspirowany jest „Kolonią karną” Franza Kafki, po raz pierwszy na bydgoskiej scenie zostanie wystawiony 30 kwietnia. W spektaklu wystąpią: Sara Celler-Jezierska, Michalina Rodak, Małgorzata Trofimiuk, Mirosław Guzowski, Damian Kwiatkowski, Jerzy Pożarowski. Wśród twórców nowej premiery znaleźli się także: Teoniki Rożynek (muzyka), Przemysław Brynkiewicz (reżyseria świateł), Natalia Giza (scenografia) oraz Maja Skrzypek (kostiumy). Warto przypomnieć, że bydgoski spektakl będzie debiutem teatralnym reżyserki Jagody Szelc, która do tej pory znana była ze swoich filmowych projektów.

Forma premiery - na żywo czy online - uzależniona jest od dalszych decyzji dotyczących obostrzeń. O formie pokazu oraz możliwości zakupu biletów poinformujemy, gdy tylko będzie wiadomo czy instytucje kultury zostaną otwarte po 18 kwietnia.

Szczegółowe informacje na temat spektakli dostępne są na stronie www.teatrpolski.pl. Aby uzyskać dostęp do spektakli prezentowanych online, wystarczy założyć bezpłatne konto na platformie VOD Teatru Polskiego (www.vod.teatrpolski.pl), następnie wybrać konkretny spektakl i opłacić dostęp. Warto pamiętać, że wystarczy wykupić jeden „wirtualny bilet”, by spektakle oglądać z całą rodziną.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -6°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1036 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: alanTreść komentarza: bardzo go lubieData dodania komentarza: 08.02.2023, 11:22Źródło komentarza: Za tydzień walentynki i koncert w Hangarze Kultury. Kim jest Patryk Singer?Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: EdiTreść komentarza: Rafauuu wszystko likwiduje.....tak jak ten od ścieków w WarszawieData dodania komentarza: 31.01.2023, 17:00Źródło komentarza: Powrót lokomotywy do Myślęcinka. Pamiątka po bydgoskiej kolei wąskotorowejAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciała
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt