Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nastolatki z regionu pomogły mężczyźnie, który wpadł do jeziora

Dwie nastolatki otrzymały od włodarza Kruszwicy, policji i WOPR-u podziękowania za swoją postawę. Gdy do jeziora Gopło wpadł mężczyzna, dziewczęta zachowały "zimną krew" i skutecznie wezwały pomoc. Za taką reakcję zostały wyróżnione.
Nastolatki z regionu pomogły mężczyźnie, który wpadł do jeziora

Autor: KWP

W piątek (26.03) Burmistrz Kruszwicy Pan Dariusz Witczak zaprosił do urzędu dwie nastolatki: Nadię Pyszną i Zofię Degórską z rodzicami. W spotkaniu uczestniczyli także: Szef inowrocławskiej policji podinsp.

Karol Konopacki, pełniący obowiązki Komendanta Komisariatu Policji w  Kruszwicy asp. Paweł Kazubowski oraz Prezes wojewódzkiego WOPR-u Pan Maciej Banachowski i z Nadgoplańskiego WOPR-u z Kruszwicy Pan Jarosław Wiśniewski. Wszystkie te osoby złożyły Nadii Pysznej i Zofii Degórskiej gratulacje w związku z zachowaniem się w chwili nagłego zdarzenia nad jeziorem Gopło.

Przypomnijmy:

w ubiegłym tygodniu (23.03.21) około 15.00 w Kruszwicy nad jeziorem Gopło, doszło do groźnego zdarzenia. Idący brzegiem starszy mężczyzna nagle wpadł do wody. Sytuację zauważyła Nadia Pyszna, która była w pobliżu z przyjaciółką Zofią Degórską. Dziewczyny zachowały się tak jak należało, nie uciekły, nie panikowały, zmobilizowały się do tego, by nieść pomoc.

Wówczas Nadia zadzwoniła na numer alarmowy 112 i powiadomiła Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Powiedziała, że mężczyzna chyba karmił kaczki, wpadł do wody i jest w bliskiej odległości od brzegu. Podała też dokładną lokalizację zdarzenia, co w takich sytuacjach jest ogromnie ważne, by jak najszybciej dotrzeć z pomocą.

We wskazane miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratunkowe. Niezwłocznie dotarli tam, lądem kruszwiccy policjanci, a wodą nadgoplańscy WOPR-owcy. To oni wspólnie wydobyli mężczyznę na brzeg. Rozpoczęła się akcja ratunkowa, mająca na celu przywrócenie mężczyźnie funkcji życiowych. Po kilkudziesięciu minutach resuscytacji prowadzonej przez kruszwickich WOPR-owców mężczyzna odzyskał oddech i tętno. Karetką został przewieziony do szpitala.

Z uwagi na taką postawę dziewcząt otrzymały one gratulacje i pochwały. Włodarz Kruszwicy powiedział, że jest pełen uznania dla swoich kruszwiczanek i odczuwa dumę. Dziękował też rodzicom tak wyedukowanych córek. Komendant podinsp. Karol Konopacki podkreślił, jak ważna jest nauka zasad wzywania pomocy od najmłodszych lat. Powiedział też, że być może dziewczęta pomyślą kiedyś o wstąpieniu w szeregi policji, do czego też zachęcił.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Danuta Treść komentarza: Dziękuję, że mogłam uczestniczyć w tak magicznym spotkaniu. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 14:20 Źródło komentarza: Fotografia, literatura, Portugalia i muzyka. Wyjątkowy wieczór Piotra Jakuba Karcza w Bibliotece Londynek Autor komentarza: Ola Treść komentarza: A były jakieś "finanse" czy tajemnica wojskowa? Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:30 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Kanu Treść komentarza: Gratulacje Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:11 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Kanu Treść komentarza: Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników za godne reprezentowanie swoich uczelni. Powodzenia w kolejnych zawodach! 💪🥋🏆 Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:08 Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca Autor komentarza: Kamil Treść komentarza: A są Mistrzostwa NATO? Data dodania komentarza: 16.06.2026, 06:54 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Flo Treść komentarza: Szymon -tak dalej !! Data dodania komentarza: 15.06.2026, 14:29 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama