Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rowerowa Stolica Polski. Bydgoszcz aktywnie włącza się do rywalizacji

To już najwyższy czas, aby odpalić bezpłatną aplikację Aktywne Miasta i włączyć się do rowerowej rywalizacji organizowanej po raz trzeci przez miasto Bydgoszcz. Pierwszego dnia wiosny ruszamy z oficjalnym treningiem miast. To rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami cyklistów z całej Polski! Bydgoszcz tradycyjnie powalczy o puchar razem z sąsiadami z Metropolii Bydgoszcz.
Rowerowa Stolica Polski. Bydgoszcz aktywnie włącza się do rywalizacji

Autor: UM Bydgoszcz

Rowerowa Stolica Polski z roku na rok nabiera rozpędu. W tym roku niespodzianką dla będących od początku w tym projekcie użytkowników jest nowa aplikacja „Aktywne Miasta”. To w niej będziemy zbierać cenne kilometry przejechane na dwóch kółkach w ramach RSP, ale od teraz możliwości jest o wiele więcej.

– Polacy pokochali rowery, ale też inne aktywności na świeżym powietrzu, takie jak bieganie, rolki, czy nordic walking. Dwie poprzednie edycje rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski okazały się strzałem w dziesiątkę. W zdobywaniu kilometrów nie przeszkodziła nam nawet pandemia koronawirusa. Chcemy dalej rozwijać ten projekt, także za sprawą innych polskich miast, które tak pozytywnie go przyjęły. Krokiem naprzód będzie nowa aplikacja „Aktywne Miasta” – mówi prezydent Rafał Bruski.

W niedzielę, 21 marca ruszamy z oficjalnym treningiem miast, do którego zgłosiły się 32 miasta. Codziennie zgłaszają się kolejni, którzy chcą włączyć się do czerwcowej rywalizacji o Puchar. Trening miast to tylko rozgrzewka, która potrwa do 21 maja. Liczymy na kolejne rekordy! Przypominamy, że zasady są nieco inne niż w rywalizacji głównej. Przejechane na rowerze kilometry sumują się dla wskazanego miasta. Każdy kto weźmie udział w treningu automatycznie bierze udział w czerwcowej rywalizacji.

Lifting aplikacji i zmiana nazwy

Oficjalny trening to także znakomita okazja dla nowych użytkowników, by poznali funkcjonalność bezpłatnej aplikacji Aktywne Miasta. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja, od teraz także w wersji anglojęzycznej działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody. Ściągnij aplikację i dołącz do zabawy. Link TUTAJ.

Wśród nowości znajdziemy możliwość importu treningów z urządzeń Garmin, traker znajomych, rozszerzona wersja panelu pomocy wraz z chatem, dodatkowe statystyki dla zaawansowanych użytkowników, a także funkcję kontynuacji przerwanych treningów

Kto się bawi z nami w tym roku?

Do tej pory zapisały się 32 miasta, ale z pewnością to jeszcze nie koniec. Wśród chętnych są nowicjusze: Stargard, Kołobrzeg, Siemianowice Śląskie. Zainteresowanie wyrazili także Kraków, Lublin, Sopot i Skierniewice.

Rowerową Stolicę Polski 2021 współtworzą także sponsorzy. Wśród strategicznych nie mogło zabraknąć Dadelo, właściciela marki centrumrowerowe.pl. To on ufunduje rowery marki Kelles oraz akcesoria rowerowe dla najlepszych rowerzystek i rowerzystów w kraju. Wydarzenie kolejny rok z rzędu wspiera także Polwell właściciel marki Fale Loki Koki, który już zapowiedział zaangażowanie w kolejnych latach. Wśród sponsorów wspierających jest fundator nagród dla trzech najlepszych miast – firma Ibombo, sponsor konkursów Horyzonty.pl oraz partner techniczny firma SISU. Partnerami medialnymi są Onet, Rmf Maxxx i Eurosport.

Szczegóły na stronie www.aktywne.miasta.pl



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 16°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 6 km/h

STARY RYNEK

ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Piotr BZGTreść komentarza: To wciąż duuużo za mało starań władz B-szczy wobec chamskiego pasożytnictwa na Naszym Mieście w wykonaniu Całbeckiego, Ostrowskiego i całej reszty socjopatów z Grajdołu Toruniewo Małe Wielkie z antybydgoską wścieklizną, paranoją i psychozą! Dla Bydgoszczan to oczywiste, że Rydzykowo-Całbeckowo tylko zyskuje, bo nas okrada z czego się tylko da, także poprzez uniemożliwianie kolejnych inwestycji, np. Emilianowo, brak rozbudowy Opery Nova przez dekady, PLB, teraz Filharmonia Pomorska!!! Ale głównymi winowajcami są bydgoscy politycy, zwłaszcza prezydent Bruski, którzy pozwalają na to, że ogon (Grajdoł Toruniewo) usiłuje merdać psem, wg statystyk 7 ośrodkiem w PL! SLD oddało UMK Collegium Medicum przy sprzeciwie 160tys. dorosłych bydgoszczan!! Tyle mieszkańców ma ten zlodziejski Grajdoł To chamówy i zdrada B-szczy jakich mało!! Naprawdę, my mieszkańcy Bydgoszczy, mamy dosyć dojenia i niszczenia Naszego Miasta przez duet antybydgoskich socjopatów Całbecki-Ostrowski (obrzydliwy zdrajca i grajdolany łgarz niebędący bydgoszczaninem!) i całą kamarylę z toruńskiej wiochy z tramwajami! Dość zgody bydgoskich polityków na niszczenie B-szczy przez chamów z Rydzykowa-Całbeckowa! To województwo do likwidacji, bo Bydgoszcz wyłącznie traci!!!Data dodania komentarza: 22.07.2025, 19:16Źródło komentarza: Pięć bardzo dobrych decyzji dla Bydgoszczy i regionuAutor komentarza: JanTreść komentarza: Statystyki GUS nie doliczają studentów CM UMK oraz WSB do Bydgoszczy.Data dodania komentarza: 18.07.2025, 20:15Źródło komentarza: Akademiki w Bydgoszczy tylko dla nielicznych. 90% studentów skazanych na wynajemAutor komentarza: NiewolnikTreść komentarza: Szkoda, że nikt nie napisze, że klienci Enea są zmuszani do uczestnictwa w tym, pod groźbą wstrzymania dostaw energii elektrycznej...Data dodania komentarza: 12.07.2025, 21:08Źródło komentarza: Ponad 5000 uczestników i ostatnia szansa na start w Enea Bydgoszcz TriathlonAutor komentarza: A.O.Treść komentarza: Wspaniałe zdjęcia, kupię przy pierwszej okazjiData dodania komentarza: 22.06.2025, 21:31Źródło komentarza: Album Justyny Szelągowskiej ze zdjęciami wodnej Bydgoszczy już w księgarniachAutor komentarza: AnatomTreść komentarza: Wynik mało szokujący uwzględniając fakt, iż sam profesor Szpinda był przewodniczącym Jury części praktycznej konkursu. Odpowiedzi uczestników z innych uczelni były zerowane za np. postawienie przecinka przed określeniem strony struktury. Nie będę komentował doniesień o podyktowaniu struktur studentom chwilę przed rozpoczęciem konkursu. Skandale są dla profesora Szpindy nieobce.Data dodania komentarza: 29.05.2025, 15:52Źródło komentarza: Rektor Politechniki Bydgoskiej uhonorował zwycięzców Scapula Aurea 2025Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Super, chciałem zobaczyć ringa na żywo - mam nadzieje, że mają.Data dodania komentarza: 26.05.2025, 13:47Źródło komentarza: Wyspa Samsung Brandstore w Bydgoszczy otwarta!
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama