Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Teatr Polski w Bydgoszczy ponownie otwarty dla widzów

Ostatni spektakl z udziałem publiczności odbył się w siedzibie Teatru Polskiego w Bydgoszczy w listopadzie. Po ponad trzech miesiącach przerwy, spowodowanej pandemią, aktorzy bydgoskiej sceny w marcu zagrają dla widzów na żywo. Pierwszy spektakl z udziałem publiczności już 5 marca.
Teatr Polski w Bydgoszczy ponownie otwarty dla widzów
fot.: Filip Kowalkowski

„Trump i pole kukurydzy” w reżyserii Pawła Łysaka to spektakl, który otworzy marcowy repertuar w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Duet - Paweł Łysak i Artur Pałyga – który jest dobrze znany bydgoskiej publiczności, zada pytanie jak uratować świat. Jakie czynniki mogą sprowokować społeczeństwo do wspólnego działania na rzecz dobra planety? Odpowiedź na te i inne pytania widzowie otrzymają odpowiedź już 5 i 6 marca (piątek, sobota) o godz. 19.00.

Warto przypomnieć, że  godzinę przed każdym przedstawieniem, w scenografii spektaklu prowadzone są działania performatywne, które widzowie będą mogli podejrzeć, przychodząc chwilę wcześniej do TPB.

Teatr Polski w Bydgoszczy gra dla najmłodszych!

Już 20 i 21 marca na scenę powróci „Pchła Szachrajka” w reż. Łukasza Gajdzisa. Na teatralną adaptację przygód Pchły z bajki Jana Brzechwy zapraszamy rodziny z dziećmi. 20 marca (sobota) spektakl zostanie zaprezentowany o godz. 16.00, dzień później – 21 marca (niedziela) – o godz.11.00.

Premiera spektaklu Mai Kleczewskiej

Marzec na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy zakończy premiera spektaklu „Twarzą w twarz” w reżyserii Mai Kleczewskiej. Spektakl, który jest koprodukcją bydgoskiego Teatru z Teatrem Powszechnym w Warszawie, powstanie na podstawie filmów Ingmara Bergmana. Spektakl będzie miał dwie premiery – warszawską i bydgoską. 19 marca zostanie zaprezentowany w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Bydgoska premiera spektaklu zaplanowana jest na Międzynarodowy Dzień Teatru, czyli 27 marca (sobota) o godz. 19.00. Spektakl popremierowy odbędzie się 28 marca o godz. 18.00.

Teatr w odsłuchu – słuchowisko nadal dostępne

Do końca marca na platformie VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy dostępne będzie słuchowisko „Rękopis znaleziony w Saragossie” w reżyserii Pawła Sztarbowskiego. Premiera pierwszej części audialnej wersji powieści Jana Potockiego, w której występuje cały zespół aktorski TPB odbyła się 27 lutego, druga część będzie miała swoją premierę 6 marca o godz. 19.00. Jak można posłuchać powieści? Wystarczy  założyć bezpłatne konto na www.vod.teatrpolski.pl, następnie wybrać wydarzenie i opłacić dostęp (1 zł).

Gramy BEZPIECZNIE

Teatr Polski w Bydgoszczy dokłada wszelkich starań, aby zapewnić widzom  bezpieczeństwo i komfortowe warunki do uczestniczenia w spektaklach. Na stronie internetowej Teatru są dostępne są szczegółowe wytyczne dotyczące uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez TPB. Zachęcamy, by przed rezerwacją lub kupnem biletów, zapoznać się z tymi zasadami.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 16°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 30 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama