Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Nowak Solutions na Facebooku

XVII Wojewódzki Konkurs Historyczny "Zabytki naszego regionu". Zaprasza KPCK

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w wyjątkowym Konkursie z nagrodami.
XVII Wojewódzki Konkurs Historyczny "Zabytki naszego regionu". Zaprasza KPCK
Autor: KPCK

Hasło tegorocznej edycji „Ze szkolnej ławy. Historia, pamiątki, wspomnienia” jest pretekstem do przygotowania pracy konkursowej dotyczącej szkoły w szerokim rozumieniu tego słowa. Praca ma dotyczyć jednego wybranego zagadnienia, jednego tematu zainspirowanemu budynkiem, zdarzeniem, osobą czy pamiątką. Proponujemy sięgnąć do najodleglejszych wspomnień członków rodziny np. dziadków, rodziców, aby z perspektywy najbliższych przybliżyć historię z dawnej szkoły. Inspiracją dla napisania pracy może być zdjęcie z rodzinnego albumu lub szkolne świadectwo.

Hasło „Ze szkolnej ławy” jest propozycją do ukazania materialnego i niematerialnego dziedzictwa związanego z oświatą. Szkoła jest skarbnicą historii i anegdot przekazywanych przez byłych i obecnych uczniów, nauczycieli, woźnych. Każdy budynek szkoły sprzed ponad wieku czy sprzed kilkudziesięciu lat kryje interesujące historie, które warto odkryć i opisać oraz sfotografować w pracy konkursowej.

Na Prace konkursowe czekamy do 23 kwietnia 2021 roku. Wystarczy je przysłać drogą elektroniczną na adres mailowy: [email protected] w tytule e-maila wpisując: „Zabytki naszego regionu 2021”. Praca musi składać się z: karty tytułowej, tekstu oraz fotografii. Wyniki konkursu ogłosimy 11 czerwca 2021 roku podczas finału w Salonie Hoffman KPCK w Bydgoszczy. Uwaga: Dla Laureatów przewidujemy nagrody finansowe i rzeczowe, a trzy najlepsze prace chcemy opublikować!

Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu dostępnego na www.kpck.pl.

Konkurs objął patronatem Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty i Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków. Partnerem konkursu jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 8°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 11 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AlkaTreść komentarza: 196 -te miejsce to nie takie złe. Na którym miejscu jest UKW w rankingu "Perspektyw"?, a w sporcie na którym?Data dodania komentarza: 19.03.2023, 15:27Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachachAutor komentarza: RobertTreść komentarza: Przyjemne (wagary) z pożytecznym (zobaczenie kampusu uczelni), fajnie ;)Data dodania komentarza: 17.03.2023, 14:55Źródło komentarza: Uczniowie szkół średnich będą wagarować na Politechnice Bydgoskiej!Autor komentarza: The JaTreść komentarza: A jeszcze prosciej byloby po prostu zrobic z jednej strony zabiegow podjazd ! nic prostrzego ! Po obydwu stronach kladki sa po dwa zabiegi schodow-lewa i prawa strona . Z jednej strony wystarczy zrobic podjazd ,a zdrugiej dalej beda schody ,tak wiec po obu stronach mielibysmy i schody i podjazd ! Sprawa jest tak prosta ze wystarczyloby na owych schodach zrobic szalunek i zalac betonem ! Na wierzchu zrobic jakas powloke antyposlizgowa ,jak na pasach . Ot cala technologia !Data dodania komentarza: 16.03.2023, 18:17Źródło komentarza: Bydgoszcz bezpowrotnie rozstaje się z kładką na WyżynachAutor komentarza: The Ja !Treść komentarza: Osoba ktora wymyslila ten idiotyczny pomysl ,to chyba patrzy na to z perspektywy pieszego ,bo napewno nie z perspektywy kierowcy ! Skrzyzowanie na ul. ujejskiego i swiatla , nastepne swiatla mialy by byc zamiast kladki, a nastepne swiatla i skrzyzowanie 100 m dalej na srzyzowaniu ulic magnuszewska wojska polskiego ! Pomysl tak idiotyczny ze brak slow! Efektem tego bedzie ciagle zkoekowany odcinek drogi od skrzyzowania ulicy Ujejskiego do swiatel , i nastepny wieczny korek bedzie przed nastepnym skrzyzowaniem -magnuszewska . Caly ten odcinek drogi stanie sie wogole nieprzejedny! Co za idiota to wymyslil ??? Niemozna zrobic zamiast schodow -podjazdu , jak to zostalo zrobione np . na kladce przy ulicy Fordonska -Wislana ???Data dodania komentarza: 16.03.2023, 17:49Źródło komentarza: Bydgoszcz bezpowrotnie rozstaje się z kładką na WyżynachAutor komentarza: ArekTreść komentarza: Miejsca UKW od 54 do 196 i ogłoszony sukces. Ja również gratuluję.Data dodania komentarza: 15.03.2023, 10:08Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachachAutor komentarza: KiniaTreść komentarza: Aja myślałam, że najlepszy jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - czytałam informację na stronie i gratulacje za miejsca.Data dodania komentarza: 14.03.2023, 21:02Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachach
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt