Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 czerwca 2025 08:56
Reklama

Kujawsko-pomorskie: Konkurs "Co dobrego do Spichlerza Kujawskiego?"

Urząd Marszałkowski informuje o konkursie dla mieszkańców kujawsko-pomorskiego. Sezon na domowe przetwory w pełni. Dla miłośników regionalnych smaków Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna przygotowała atrakcyjny konkurs z nagrodami. Autorzy najlepszych receptur na powidła, kompoty, kiszonki, pikle, pasty i przeciery mogą liczyć na profesjonalnie zaprojektowaną etykietę na słoiki czy butelki. Na zgłoszenia jest czas do 20 października.
Kujawsko-pomorskie: Konkurs "Co dobrego do Spichlerza Kujawskiego?"

Autor: fot. ilustracyjna

Gromadzenie przetworów na zimę jest nieodłącznym elementem kulinarnej tradycji Kujaw, urodzajnej krainy zwanej niegdyś spichlerzem Polski. Również dziś półki i spiżarnie w wielu domach w regionie jesienią zapełniają się kolorowymi słoikami i butelkami wypełnionymi domowymi przetworami. Gospodynie dzielą się przepisami, odtwarzają stare rodzinne receptury, próbują nowości i z satysfakcją ustawiają w rzędy kolejne kulinarne dzieła.

Konkurs „Co dobrego do Spichlerza Kujawskiego?” jest doskonałą okazją, by pochwalić się tym, co dziś oferuje nasz region – czym chwalą się drobni producenci, kulinarne manufaktury, gospodarze prowadzący przydomową produkcję. Do udziału w zabawie zachęcamy także gospodynie i kulinarnych smakoszy.

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Zapraszamy na fanpage www.facebook.com/konstelacjedobrychmiejsc

Pod postami konkursowymi należy opublikować w komentarzu recepturę przetworu wraz ze zdjęciami (maksymalnie 3 zdjęcia). Ważne, by użyte do jego wytworzenia produkty pochodziły z kujawskich pól, ogrodów i sadów.

Nagrodą główną będzie profesjonalnie zaprojektowana etykieta na produkty, łącząca markę producenta z marką Kujawy, oraz jej wydruk.

 Regulamin konkursu i więcej informacji tutaj oraz na stronie K-POT.

Urząd Marszałkowski


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 17°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 17 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnatomTreść komentarza: Wynik mało szokujący uwzględniając fakt, iż sam profesor Szpinda był przewodniczącym Jury części praktycznej konkursu. Odpowiedzi uczestników z innych uczelni były zerowane za np. postawienie przecinka przed określeniem strony struktury. Nie będę komentował doniesień o podyktowaniu struktur studentom chwilę przed rozpoczęciem konkursu. Skandale są dla profesora Szpindy nieobce.Data dodania komentarza: 29.05.2025, 15:52Źródło komentarza: Rektor Politechniki Bydgoskiej uhonorował zwycięzców Scapula Aurea 2025Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Super, chciałem zobaczyć ringa na żywo - mam nadzieje, że mają.Data dodania komentarza: 26.05.2025, 13:47Źródło komentarza: Wyspa Samsung Brandstore w Bydgoszczy otwarta!Autor komentarza: ala987Treść komentarza: świetny artykuł :)Data dodania komentarza: 26.05.2025, 12:29Źródło komentarza: Spotkanie z Wiktorem Przyjemskim w bydgoskim centrum handlowymAutor komentarza: MamaTreść komentarza: Mam nadzieję, że parking nie będzie płatny i klientów przyciągnie z Arkad, gdzie nowe zasady zniechęcają do korzystania.Data dodania komentarza: 14.05.2025, 19:30Źródło komentarza: Wystartowała budowa największego parku handlowego w BydgoszczyAutor komentarza: MarcinTreść komentarza: Pragnę zauważyć, że nie jest to portal bydgoszcz.plData dodania komentarza: 5.05.2025, 13:59Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużlaAutor komentarza: info z BydgoszczyTreść komentarza: Mała prośba: Skoro jest to portal BYDGOSZCZ.pl, to prosilibyśmy o nie uraczanie nas bieda-informacyjkami z Magagrajdołu Toruniewo, OK? Już starczy tego, że toruńskie pasożyty na B-szczy zyskały to, co dokładnie straciła na ich rzecz B-szcz, w tym także sport. Należy oderwać rydzykowych pasożytów id bydgoskiego cycka, bo nas tylko doją bez końca, a B-szcz bez końca traci!! My Całbeckowa DO NICZEGO NIE POTRZEBUJEMY, a że tamtejsze pasożyty i ich grajdoł nie byłby tym, czym jest dzisiaj bez okradania B-szczy, to należy z tym wreszcie SKOŃCZYĆ!!!Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:46Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużla
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama