Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kujawsko-Pomorskie: 15 osób zakażonych koronawirusem z ogniska w szkole w Wąpielsku

15 osób jest zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 z ogniska w szkole podstawowej w Wąpielsku. To 10 nauczycieli i 5 osób z kontaktu. Problem dotyczy 4 szkół w gminie, gdyż pedagodzy pracowali w kilku placówkach – poinformował PAP rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól.
Kujawsko-Pomorskie: 15 osób zakażonych koronawirusem z ogniska w szkole w Wąpielsku
Autor: fot. ilustracyjna

Mól poinformował w poniedziałek, że zakażonych jest 15 osób z ogniska w podstawówce w Wąpielsku, a 500 osób trafiło na kwarantannę.

"Wprowadzono naukę zdalną do 27 września, ale ten termin będzie najprawdopodobniej przedłużony" – podał rzecznik wojewody.

Sytuacja wpływa także na działanie szkół w Półwiesku Małym, Długiem i w Radzikach Dużych, gdzie także uczyli zakażeni nauczyciele.

Kujawsko-pomorski kurator oświaty Marek Gralik powiedział PAP, że w Wąpielsku nauczanie zdalne wprowadzone zostało już w ubiegłym tygodniu – podobnie jak w szkole w Półwiesku Małym.

"Mam informacje o ustnej zgodzie przekazanej przez powiatowy sanepid dla nauczania zdalnego do 27 września w kolejnej szkole – w Długiem. Szkoła w Radzikach Dużych także ubiega się o taką zgodę sanepidu" – powiedział Gralik.

Dodał, że władze samorządowe i dyrektorzy szkół muszą przestrzegać przepisów, które to właśnie sanepid wskazują jako instytucję mającą decydujące zdanie w sprawie przechodzenia na inne niż klasyczny model nauczania w szkole w związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiczną.

Zaapelował o to, żeby w komunikacji – także przez media społecznościowe – wykazywać się dużą rozwagą, gdyż rodzice także muszą mieć pewność co do tego, czy decyzja o przejściu na tryb zdalny nauczania została już uzgodniona z sanepidem, czy też nie. Wszystkie cztery placówki w gminie Wąpielsk podlegają rypińskiemu sanepidowi.

Pytany o to, w ilu szkołach w regionie są obecnie inne formy nauczania niż tradycyjna, podał, że w 12 placówkach z 2,3 tys. szkół.

(PAP)

Autor: Tomasz Więcławski

twi/ joz/


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 12°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama