Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

"Bezpieczna i przyjazna szkoła" - policjanci uczestniczyli w debacie

Wczoraj (24.01.2017) w Zespole Szkół nr 19 w Bydgoszczy odbyła się debata na temat "Bezpieczna i przyjazna szkoła". Uczestniczyli w niej bydgoscy policjanci wraz ze strażnikami miejskimi. Cyberprzemoc i agresja rówieśnicza to główne tematy spotkania.
"Bezpieczna i przyjazna szkoła" - policjanci uczestniczyli w debacie

Autor: KWP Bydgoszcz

Wśród zaproszonych prelegentów był mł. asp. Sławomir Szeląg z Wydziału Prewencji oraz Zbigniew Białkowski ze Straży Miejskiej. Nie zabrakło również policjantów Zespołu Profilaktyki Społecznej z komisariatu na bydgoskich Wyżynach, w rejonie którego znajduje się Zespół Szkół nr 19.

Szkoła przed debatą przeprowadziła wśród uczniów anonimową ankietę na temat ich poczucia bezpieczeństwa w szkole. Na podstawie jej wyników podczas debaty podjęto dyskusję m. in. na  temat: cyberprzemocy, przemocy i agresji rówieśniczej oraz  odpowiedzialności prawnej nieletnich. Mł. asp. Sławomir Szeląg przybliżył uczniom zdarzenia, do jakich dochodzi najczęściej na terenie szkół w Bydgoszczy oraz jakie są konsekwencje prawne związane z popełnieniem czynów karalnych przez nieletnich. 

Bezpieczeństwo w szkole jest najważniejszym priorytetem szkoły jak i policjantów, dlatego uczniowie podczas spotkania sami musieli znaleźć konstruktywne rozwiązania trudnych sytuacji. Ważnym omówionym tematem debaty była cyberprzemoc oraz związana z nią agresja słowna, która często przyczynia się do braku poczucia bezpieczeństwa ucznia w szkole, ale również niejednokrotnie prowadzi do samobójstw wśród młodzieży.  Młodzież brała bardzo aktywny udział w całym spotkaniu.

Częste rozmowy z młodzieżą na forum oraz poruszanie trudnych tematów jest ważnym elementem profilaktyki. Dzięki niej uświadamia się młodych ludzi, że mogą rozwiązywać problemy przy  wsparciu grona nauczycielskiego, służb mundurowych oraz innych instytucji pomocowych.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 6°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 17 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarkTreść komentarza: Dobre stanowisko !!!! Toruń byl zawsze zakompleksiony. Od grudnia 1939Data dodania komentarza: 11.12.2025, 13:37Źródło komentarza: List otwarty Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego do marszałka województwaAutor komentarza: Beren62Treść komentarza: Autorze... Jest BYDGOSKI ZAWISZA...Data dodania komentarza: 10.12.2025, 09:48Źródło komentarza: W Kujawsko-Pomorskiem bije serce lekkiej atletykiAutor komentarza: JprdlTreść komentarza: Pewnie zaskoczę autorów tekstu: Zawisza to był rycerz, mężczyzna, więc "w kompleksie BYDGOSKIEGO Zawiszy".Data dodania komentarza: 10.12.2025, 09:10Źródło komentarza: W Kujawsko-Pomorskiem bije serce lekkiej atletykiAutor komentarza: Anna NTreść komentarza: Zapraszamy! :) https://www.facebook.com/events/1908209626739337Data dodania komentarza: 8.12.2025, 17:26Źródło komentarza: Świąteczny Dzień Rodziny z ChSD Bydgoszcz - wspólne popołudnie dla całych rodzin [PATRONAT]Autor komentarza: EwaTreść komentarza: Wrzućcie go na wykrywacz kłamstwData dodania komentarza: 3.12.2025, 20:41Źródło komentarza: Komendant OSP uratował mężczyznę z płonącej altany w BydgoszczyAutor komentarza: LudekTreść komentarza: Szkoda, że taka osobowość jak Krzysztof i prowadzona przez niego działalność nie jest wpierana przez władze lokalne. A wręcz celowe utrudnianie i rzucanie kłód pod nogi. Bardzo przykre. Znam Krzysztofa i wiem że nikogo w potrzebie nie zostawi. Skąd taka wrogość lokalna wobec niego nie wiem.Data dodania komentarza: 2.12.2025, 20:43Źródło komentarza: Komendant OSP uratował mężczyznę z płonącej altany w Bydgoszczy
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama