Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

Remigiusz Kuźmiński w utworze jazzowo-swingowym

18 sierpnia 2020 roku, ukazał się w sieci nowy utwór w wykonaniu bydgoskiego artysty Remigiusza Kuźmińskiego - absolwenta Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej i klasycznej oraz dyrygentury jazzowej i klasycznej z tytułem magistra sztuki. Muzyk, łączący w swoim wykonawstwie sztukę wokalną jazzową z klasyczną, tym razem nagrał znany utwór jazzowo-swingowy zatytułowany "Bądź moim natchnieniem". Kompozycja powstała w 1988 roku. Muzykę napisał Antoni Kopff, a tekst Wojciech Młynarski. W autorskiej interpretacji Remigiusza Kuźmińskiego możemy usłyszeć zarówno improwizowane elementy w postaci jazzowego scat'u, jak i doskonale wyśpiewane nuty z czytelnie podkreśloną warstwą tekstową utworu. Producentem i realizatorem nagrania audio wraz z mix-masteringiem jest Wytwórnia Nagraniowa MG Studio w Bydgoszczy pod kierownictwem Marcina Grzelli. Kompozycja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród wielu polskich wokalistów. Wykonują ją m.in. Kuba Badach, Janusz Szrom i wielu innych znanych muzyków. Jednak największą popularność przyniósł jej Andrzej Zaucha.
Remigiusz Kuźmiński w utworze jazzowo-swingowym
Autor: Remigiusz Kuźmiński

Biografia Remigiusza Kuźmińskiego:

Remigiusz Kuźmiński. Absolwent Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej profesor Joanny Żółkoś - Zagdańskiej oraz wokalistyki klasycznej profesora Krzysztofa Szydzisza, a także w klasie dyrygentury jazzowej profesora Andrzeja Zubka oraz dyrygentury klasycznej profesor Moniki Wilkiewicz i profesora Radosława Wilkiewicza. Pięcioletnie dzienne muzyczne studia magisterskie ukończył w czerwcu 2007 roku.

Obronił pracę magisterską i koncert dyplomowy na ocenę bardzo dobrą oraz uzyskał wyższe wykształcenie muzyczne jako dyplomowany wokalista i dyrygent z tytułem magistra sztuki. Otrzymał także pełne kwalifikacje pedagogiczne. Jest również absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia imienia Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu w klasie wokalistyki klasycznej profesora Janusza Ratajczaka i profesor Małgorzaty Ratajczak oraz Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Żeromskiego w Inowrocławiu, które ukończył maturą. Posiada głos szkolony o barwie i skali tenora lirycznego. W swojej technice wykonawczej łączy emisję głosu jazzową z klasyczną, co ściśle związane jest z przebiegiem jego edukacji. Artysta urodził się 1 maja 1981 roku w Szubinie na Pałukach, a wychowywał w Zalesiu Barcińskim. Pochodzi z rodziny o wielopokoleniowych tradycjach muzycznych, w której jako jedyny posiada wyższe wykształcenie muzyczne.

Jego pradziadek - powstaniec wielkopolski, był założycielem i dyrygentem Orkiestry Dętej w Wapiennie, siostra śpiewała w chórze, natomiast ojciec jest instrumentalistą. Uzdolniona muzycznie jest również siostrzenica artysty oraz wielu innych krewnych. Muzyk zadebiutował na scenie w wieku sześciu lat. Sztuka muzyczna to jego powołanie oraz zawodowa profesja. Czynnie koncertuje oraz komponuje muzykę i pisze teksty do własnych utworów. Ma na swoim koncie wydane albumy płytowe oraz teledyski. Wykonuje wysokiej klasy repertuar muzyki około jazzowej i około klasycznej typu pop - jazz, soul, funky, r&b, musical, pop - opera, gospel, filmowa, literacka i aktorska.

Dyskografia Remigiusza Kuźmińskiego:

REMIGIUSZ KUŹMIŃSKI
I PŁYTA SOLOWA (2016)
Prod. MG Studio

REMIGIUSZ KUŹMIŃSKI
II PŁYTA SOLOWA (2017)
Prod. MG Studio

REMIGIUSZ KUŹMIŃSKI
III PŁYTA SOLOWA (2019)
Prod. MG Studio

D.WÓJCIK I R.KUŹMIŃSKI
I PŁYTA DUETOWA (2018)
Prod. MG Studio

R.KUŹMIŃSKI I INNI
I PŁYTA SKŁADANKA (2018)
Prod. Fundacja "W Kuźni"

REMIGIUSZ KUŹMIŃSKI
SINGLE I INNE NAGRANIA
Prod. MG Studio, Radio PiK

Więcej:

www.remigiuszkuzminski.pl 

Najnowszy singiel: 

 


Oceń

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -8°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1041 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt