Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zgrupowanie Akademii Młodych Orłów na Zawiszy

29 stycznia na obiektach CWZS Zawisza rozpocznie się pierwszy turnus Zimowej Akademii Młodych Orłów, zgrupowania dla najzdolniejszych trzynastolatków i czternastolatków w kraju.
Zgrupowanie Akademii Młodych Orłów na Zawiszy

Autor: Materiały prasowe

W pierwszym turnusie weźmie udział grupa 40 zawodników z rocznika 2004. Młodzi piłkarze przez tydzień dwa razy dziennie ćwiczyć będą pod okiem selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21 Marcina Dorny oraz Michała Libicha. Tydzień później, także na obiektach Zawiszy, pojawią się zawodnicy z rocznika 2003, z którymi pracować będą Bartłomiej Zalewski i Marcin Włodarski. Na obu turnusach proporcje zawodników będą rozkładać się w identyczny sposób. Spośród 40 powołanych wyodrębnionych zostanie 36 zawodników z pola i 4 bramkarzy, którzy oprócz treningów ogólnorozwojowych, będą mieli także zajęcia indywidualne. Ze względu na zimowy charakter zgrupowania, ewoluuje także profil zajęć w porównaniu do tego, co mogliśmy zobaczyć podczas Letniej Akademii Młodych Orłów.  Oprócz treningów stricte piłkarskich, zawodnicy będą rozwijali się także w kontekście sprawności ogólnej. Piłkarze pracować będą również nad poszczególnymi zdolnościami motorycznymi, pojawi się sporo zajęć usprawniających na hali, z akcentami na gibkość i akrobatykę. Ponadto nie zabraknie zajęć w terenie oraz elementów innych dyscyplin sportu. Cały cykl treningowy został przygotowany na tę okazję przez Remigiusza Rzepkę, trenera pracującego na co dzień z pierwszą reprezentacją Polski.

Wśród powołanych znaleźli się zawodnicy, którzy z dobrej strony pokazali się na ostatnim LAMO, gdzie zostali ocenieni przez trenerów jako „perspektywiczni” oraz ci chłopcy, którzy w opinii skautów i trenerów reprezentacji wojewódzkich zanotowali w ostatnim półroczu wyraźny progres umiejętności. W grupie znalazło się miejsce dla dwójki zawodników MUKS CWZS Bydgoszcz: Filipa Karwackiego i Dawida Borna. Dla chłopców urodzonych w roku 2003, którzy mają już za sobą międzynarodowy mecz kontrolny z Litwą (12:0 we wrześniu na stadionie Zawiszy), zgrupowanie będzie ostatnim spotkaniem przed jesiennymi powołaniami do reprezentacji Polski U-15.

ZAMO jest zimową wersją Letniej Akademii Młodych Orłów, która od trzech lat z powodzeniem organizowana jest w Gniewinie. Akademia, stworzona pod egidą Polskiego Związku Piłki Nożnej, ma na celu wspieranie rozwoju młodych talentów piłkarskich.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 7°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama