Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Zgrupowanie Akademii Młodych Orłów na Zawiszy

29 stycznia na obiektach CWZS Zawisza rozpocznie się pierwszy turnus Zimowej Akademii Młodych Orłów, zgrupowania dla najzdolniejszych trzynastolatków i czternastolatków w kraju.
Zgrupowanie Akademii Młodych Orłów na Zawiszy

Autor: Materiały prasowe

W pierwszym turnusie weźmie udział grupa 40 zawodników z rocznika 2004. Młodzi piłkarze przez tydzień dwa razy dziennie ćwiczyć będą pod okiem selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21 Marcina Dorny oraz Michała Libicha. Tydzień później, także na obiektach Zawiszy, pojawią się zawodnicy z rocznika 2003, z którymi pracować będą Bartłomiej Zalewski i Marcin Włodarski. Na obu turnusach proporcje zawodników będą rozkładać się w identyczny sposób. Spośród 40 powołanych wyodrębnionych zostanie 36 zawodników z pola i 4 bramkarzy, którzy oprócz treningów ogólnorozwojowych, będą mieli także zajęcia indywidualne. Ze względu na zimowy charakter zgrupowania, ewoluuje także profil zajęć w porównaniu do tego, co mogliśmy zobaczyć podczas Letniej Akademii Młodych Orłów.  Oprócz treningów stricte piłkarskich, zawodnicy będą rozwijali się także w kontekście sprawności ogólnej. Piłkarze pracować będą również nad poszczególnymi zdolnościami motorycznymi, pojawi się sporo zajęć usprawniających na hali, z akcentami na gibkość i akrobatykę. Ponadto nie zabraknie zajęć w terenie oraz elementów innych dyscyplin sportu. Cały cykl treningowy został przygotowany na tę okazję przez Remigiusza Rzepkę, trenera pracującego na co dzień z pierwszą reprezentacją Polski.

Wśród powołanych znaleźli się zawodnicy, którzy z dobrej strony pokazali się na ostatnim LAMO, gdzie zostali ocenieni przez trenerów jako „perspektywiczni” oraz ci chłopcy, którzy w opinii skautów i trenerów reprezentacji wojewódzkich zanotowali w ostatnim półroczu wyraźny progres umiejętności. W grupie znalazło się miejsce dla dwójki zawodników MUKS CWZS Bydgoszcz: Filipa Karwackiego i Dawida Borna. Dla chłopców urodzonych w roku 2003, którzy mają już za sobą międzynarodowy mecz kontrolny z Litwą (12:0 we wrześniu na stadionie Zawiszy), zgrupowanie będzie ostatnim spotkaniem przed jesiennymi powołaniami do reprezentacji Polski U-15.

ZAMO jest zimową wersją Letniej Akademii Młodych Orłów, która od trzech lat z powodzeniem organizowana jest w Gniewinie. Akademia, stworzona pod egidą Polskiego Związku Piłki Nożnej, ma na celu wspieranie rozwoju młodych talentów piłkarskich.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarkTreść komentarza: Pań popierał publicznie-w swoich tekstach tych którzy teraz chcą zabić poolskie mediaData dodania komentarza: 06.07.2024, 20:21Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: PracownicaTreść komentarza: My pracownice Cafe Primo murem stoimy za szefem. Gwarantujemy,że jakość sprzedawanych przez nas lodów jest na najwyższym poziomie. Wiemy z jaką pasją i zaangażowaniem szef wykonuje swoją pracę ile serca i energii w to wkłada. Zapraszamy wszystkich świadomych konsumentów na pyszne lody i kawkę.Data dodania komentarza: 06.07.2024, 15:26Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: JanuszTreść komentarza: Z takiej pracowniczki pracodawca może być dumny !Data dodania komentarza: 06.07.2024, 00:50Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: PracownicaTreść komentarza: Pracuję w Cafe Primo już kilka lat. Pan Roman jest przede wszystkim człowiekiem, który robi to co kocha i robi to dla LUDZI, którzy przychodzą do Niego od wielu lat. Są goście przychodzący codziennie i tacy którzy przyjeżdżają np. z Gdańska za każdym razem jak tylko przyjeżdżają do Bydgoszczy lub przejeżdżają dalej. Szef zawsze sumiennie i z wielką starannością podchodzi do swojej pracy. Zawsze chętnie i z uśmiechem wita się z wszystkim, nie mniej często sam częstuje klientów swoimi wyrobami aby mogli zdecydować, który smak wybrać. Nieznajomość osoby, sytuacji i faktu, który miał miejsce a tylko odszukanie suchych faktów z kontroli dla taniej sensacji to szczyt bezczelności owej Pani. Gdyby tak łatwo oszukiwał ludzi swoimi FAŁSZYWYMI wyrobami, myślę że już dawno nie miały byśmy gdzie pracować. To właśnie dla tej jakości lodów, sumienności w ich wykonaniu z produktów najwyższej jakości, ustawiają się te kolejki. Mam nadzieję, że nadal ludzie będą używać rozumu i nie dadzą zamydlić sobie oczu tanią sensacją i kiepską prowokacją. Zapraszam serdecznie i niezmiennie życzymy smacznego.Data dodania komentarza: 04.07.2024, 19:11Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: andrzejaroslavTreść komentarza: Nie pierwszy to toruński "smaczek" podszczypujący złośliwie sąsiada. Ale skoro podejmujący uwagi kontroli sprzed roku, to czy znaczy to, że w sezonie ogórkowym trzeba sięgać po "odgrzewane kotlety" z ubiegłego roku ? Nic świeższego ? Ot ! Taka bezinteresowna, toruńska złośliwość na poziomie kibolstwa z zawodów żużlowych...Data dodania komentarza: 04.07.2024, 19:06Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: Leszek SobkowskiTreść komentarza: Po lody do Zaułka : chodziłem, chodzę i będę chodził.Data dodania komentarza: 04.07.2024, 14:42Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowi
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama