Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zmiany w odbiorze opadów przez firmę Komunalnik

Zastępca prezydenta Michał Sztybel poinformował wczoraj (23.07), że z dniem 1 września 2020 r., PHU Komunalnik nie będzie odbierać odpadów w sektorze IV. Ratusz wprowadza zmiany także w pozostałych dwóch obsługiwanych przez Komunalnika. Sektor IV obejmuje osiedla: Bielawy, Bocianowo – Śródmieście – Stare Miasto
Zmiany w odbiorze opadów przez firmę Komunalnik

Autor: UM

- Od 1 września, sektor IV, który stanowi 40% obszaru objętego usługą firmy PHU Komunalnik, będzie obsługiwany przez inny podmiot, wybrany na podstawie prawa zamówień publicznych – mówił zastępca prezydenta, Michał Sztybel. – Zabezpieczamy także pozostałe dwa sektory obsługiwane przez firmę Komunalnik poprzez większą ilość śmieciarek odbierających odpady oraz skracamy 3-dniowy termin reklamacji do 1 dnia – dodaje.

Przypomnijmy, że obecna sytuacja związana z szeregiem nieprawidłowości przy odbiorze odpadów z trzech sektorów miasta tj. na osiedlach: Nowy Fordon, Bydgoszcz Wschód-Siernieczek-Brdyujście, Smukała-Opławiec-Janowo, Piaski, Czyżkówko, Okole, Flisy, Osowa Góra, Bielawy, Bocianowo – Śródmieście – Stare Miasto związana jest z niekorzystnym dla Bydgoszczy i jej mieszkańców rozstrzygnięciem Krajowej Izby Odwoławczej, która nakazała miastu podpisanie umowy z firmą Komunalnik.

- To miasto Bydgoszcz, wykluczając z postępowania firmę Komunalnik, wskazywało, że tak szerokiej usługi, za przedstawioną cenę nie można prawidłowo wykonać – dodaje wiceprezydent Sztybel – To Krajowa Izba Odwoławcza nakazała przywrócić do postępowania firmę Komunalnik. Dodatkowo, prawo krajowe związane z koronawirusem uprzywilejowało przedsiębiorców i uniemożliwiło zerwanie umowy z firmą w szybszym terminie – tłumaczy.

W ramach ograniczonych możliwości prawnych jako Miasto Bydgoszcz podjęliśmy następujące kroki, by przywrócić porządek w poszczególnych częściach miasta:

• Ponad 2,7 mln zł kar umownych

• Ponad 4 tys. wezwań do odbioru odpadów w trybie reklamacji

• Ponad 2 tys. odbiorów zastępczych zrealizowanych przez miejską spółkę ProNatura

• Codzienne kontrole strażników miejskich, kontrolujących jakość odbioru odpadów

• Wprowadzenie procedury rozstawiania kilkuset pojemników zastępczych

 

Działania miasta dotyczące pozostałych dwóch sektorów obsługiwanych przez PHU Komunalnik są uzależniane od stanu jakości realizacji usługi. W przypadku braku poprawy, miasto będzie gotowe na kolejne działania związane ze zmianą umowy na odbiór odpadów w naszym mieście.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: -6°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ZmarzniętyTreść komentarza: Zapraszam inspektorów do budynków bydgoskich szkół - są ferie, nie ma uczniów i nauczycieli więc decyzją prezydenta miasta wyłączono ogrzewanie, ale do pracy przychodzi kadra niepedagogiczna. Dziś w pracy mamy 12 stopni.Data dodania komentarza: 10.02.2026, 08:44Źródło komentarza: Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy: Nowa infolinia do składania skarg na zbyt niskie temperatury w miejscu pracyAutor komentarza: twuj staryTreść komentarza: K O G O to kurwa obchodziData dodania komentarza: 5.02.2026, 20:35Źródło komentarza: PODSUMOWANIE GASTRONOMICZNE 2025 WEDŁUG SZCZAPYAutor komentarza: Wojciech instruktor narciarstwa zjazdowegoTreść komentarza: Super test, świetne narty o różnych parametrach, duże zaangażowanie ekipy, brakowało mi końcowej ankiety…Data dodania komentarza: 1.02.2026, 21:16Źródło komentarza: Wielki darmowy test nart w MyślęcinkuAutor komentarza: ChrisTreść komentarza: Warto porównać te informacje z tym co pisza "znawcy" z Interii czy Polsatu. Tu przynajmniej widac ze gościu byl w Stanach i pisze to co widzial i ma porównanie.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:13Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: OlaTreść komentarza: ICE w Polsce !!!!!!Data dodania komentarza: 30.01.2026, 12:46Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: SiernieczekTreść komentarza: Czekamy aż Wojewoda zajmie się dobrostanem ludzi cierpiących od smrodu z Remondisu.Data dodania komentarza: 24.01.2026, 20:25Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionie
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama