Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

Długi weekend z MOB

Planując swoją aktywność na nadchodzące dni, warto uwzględnić wizytę w Muzeum Okręgowym, gdyż już od piątku wprowadzamy nowe, mniej restrykcyjne limity wejść na ekspozycje. Pozwoli to cieszyć się odkrywaniem muzealnych opowieści w rodzinnym gronie.
Długi weekend z MOB
fot.: Tymon Markowski

Przypomnijmy, obecnie do dyspozycji muzealnych gości udostępnione są cztery oddziały: Galeria Sztuki Nowoczesnej (wystawa stała oraz czasowa), Europejskie Centrum Pieniądza (wystawa stała „Skarb bydgoski”), Spichrze nad Brdą (wystawa stała oraz czasowa) oraz Exploseum (wystawa stała). Z uwagi na zagrożenie epidemiczne i konieczność zadbania o Państwa bezpieczeństwo obowiązujące dotąd ograniczenia stanowiły, zwłaszcza dla rodzin, niemałe wyzwanie. Mając na uwadze wdrażanie kolejnych faz odmrażania gospodarki oraz zbliżający się czas rekreacji, chcąc zachęcić Państwa do spędzenia go z nami, opracowaliśmy nowe zasady funkcjonowania dostępnych oddziałów.          
Od piątku, 12 czerwca na ekspozycjach przebywać będzie mogło maksymalnie:     
- w GSN - 6 os
ób w każdej sali (tj. 3 os. dorosłe i 3 dzieci),      
- w Spichrzach nad Brdą - 6 os
ób w każdej sali (tj. 3 os. dorosłe i 3 dzieci), 
- w ECP - 4 osoby (2 os. dorosłe i 2 dzieci)        
- w Exploseum - 15 os
ób w jednym budynku.    
Przypominamy, że w trosce o Państwa zdrowie prosimy o zakładanie maseczek, zachowywanie dystansu, a także dezynfekcję rąk. O bezpieczne i komfortowe zwiedzanie zadba muzealna obsł
uga.

Szczególnej uwadze polecamy nasze wystawy czasowe. W Galerii Sztuki Nowoczesnej czeka na Państwa ekspozycja “Mistrzowie”, czyli pokaz najbardziej reprezentacyjnych dzieł w kolekcji bydgoskiego Muzeum autorstwa twórców takich jak m. in. Jan Matejko, Józef Chełmoński czy Stanisław Wyspiański.  Z kolei w Spichrzach nad Brdą, w ramach celebrowania 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy, zobaczyć można wystawę “Ku wolności. Bydgoszcz 1914-1920”, a na niej m. in. symboliczny klucz do bram miasta czy unikalne diapozytywy pokazujące życie codzienne bydgoszczan.

Podczas długiego weekendu wielu z nas z pewnością wybierze się na spacer do centrum miasta czy do lasu. Nasze Muzeum mogą spotkać Państwo na swojej drodze zarówno przy nabrzeżu Brdy, jak i na Wyspie Młyńskiej czy w sercu Puszczy Bydgoskiej! Warto zboczyć na chwilę z trasy i wejść do zupełnie innego świata – świata historii, techniki, czy sztuki. Zapraszamy!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zamglenia

Temperatura: 4°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 6 km/h

STARY RYNEK

Reklama
ReklamaNa Bielawach temperatura potrafi być o 2°C inna niż w centrum Bydgoszczy.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: płatnikZUSTreść komentarza: Gratuluję ale jednocześnie współczujęData dodania komentarza: 4.03.2026, 11:29Źródło komentarza: Finaliści z Kujawsko-Pomorskiego jadą na finał Olimpiady ZUS w WarszawieAutor komentarza: ZmarzniętyTreść komentarza: Zapraszam inspektorów do budynków bydgoskich szkół - są ferie, nie ma uczniów i nauczycieli więc decyzją prezydenta miasta wyłączono ogrzewanie, ale do pracy przychodzi kadra niepedagogiczna. Dziś w pracy mamy 12 stopni.Data dodania komentarza: 10.02.2026, 08:44Źródło komentarza: Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy: Nowa infolinia do składania skarg na zbyt niskie temperatury w miejscu pracyAutor komentarza: twuj staryTreść komentarza: K O G O to kurwa obchodziData dodania komentarza: 5.02.2026, 20:35Źródło komentarza: PODSUMOWANIE GASTRONOMICZNE 2025 WEDŁUG SZCZAPYAutor komentarza: Wojciech instruktor narciarstwa zjazdowegoTreść komentarza: Super test, świetne narty o różnych parametrach, duże zaangażowanie ekipy, brakowało mi końcowej ankiety…Data dodania komentarza: 1.02.2026, 21:16Źródło komentarza: Wielki darmowy test nart w MyślęcinkuAutor komentarza: ChrisTreść komentarza: Warto porównać te informacje z tym co pisza "znawcy" z Interii czy Polsatu. Tu przynajmniej widac ze gościu byl w Stanach i pisze to co widzial i ma porównanie.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:13Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: OlaTreść komentarza: ICE w Polsce !!!!!!Data dodania komentarza: 30.01.2026, 12:46Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda Pujszo
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama