Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 czerwca 2025 12:08
Reklama

Bydgoskie przychodnie pełne pacjentów

W ostatnim tygodniu do miejskich przychodni trafiło z przeziębieniami i objawami grypopodobnymi kilka tysięcy ludzi, u ponad stu pacjentów stwierdzono ciężkie infekcje wirusowe.
Bydgoskie przychodnie pełne pacjentów

Autor: Materiały prasowe

 Bydgoscy lekarze w ostatnim tygodniu mają pełne ręce pracy, powodem jest bardzo duża liczba pacjentów z objawami chorób grypopodobnych. Lekarze ostrzegają, by nie lekceważyć choroby. Uważać powinny zawłaszcza osoby starsze i cierpiące na choroby przewlekłe jak cukrzyca, choroba niedokrwienna serca, niewydolność serca, przewlekłe choroby zapalne stawów czy jelit, bez względu na wiek - te osoby są obciążone dużym ryzykiem powikłań, które powinny szczepić się przeciwko grypie.

Istnej pladze zachorowań sprzyjała zła aura pogodowa, ochłodzenia i naprzemiennie ocieplenia niekorzystnie wpływają na ludzki układ odpornościowy. Kolejne dni również nie będą sprzyjały zdrowiu, zimno i duża wilgotność powietrza. Pewnym rozwiązaniem są szczepienia przeciwko grypie, ale mieszkańcy miasta niechętnie sięgają po szczepionki dużo chętniej korzystają z domowych sposobów  i leków bez recepty.

Sanepid nie odnotował na razie przypadków zachorowań na grypę AH1N1. A na grypę można się jeszcze zaszczepić.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 19°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 26 km/h

STARY RYNEK

ReklamaHosting Mango już od 37,50 zł
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnatomTreść komentarza: Wynik mało szokujący uwzględniając fakt, iż sam profesor Szpinda był przewodniczącym Jury części praktycznej konkursu. Odpowiedzi uczestników z innych uczelni były zerowane za np. postawienie przecinka przed określeniem strony struktury. Nie będę komentował doniesień o podyktowaniu struktur studentom chwilę przed rozpoczęciem konkursu. Skandale są dla profesora Szpindy nieobce.Data dodania komentarza: 29.05.2025, 15:52Źródło komentarza: Rektor Politechniki Bydgoskiej uhonorował zwycięzców Scapula Aurea 2025Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Super, chciałem zobaczyć ringa na żywo - mam nadzieje, że mają.Data dodania komentarza: 26.05.2025, 13:47Źródło komentarza: Wyspa Samsung Brandstore w Bydgoszczy otwarta!Autor komentarza: ala987Treść komentarza: świetny artykuł :)Data dodania komentarza: 26.05.2025, 12:29Źródło komentarza: Spotkanie z Wiktorem Przyjemskim w bydgoskim centrum handlowymAutor komentarza: MamaTreść komentarza: Mam nadzieję, że parking nie będzie płatny i klientów przyciągnie z Arkad, gdzie nowe zasady zniechęcają do korzystania.Data dodania komentarza: 14.05.2025, 19:30Źródło komentarza: Wystartowała budowa największego parku handlowego w BydgoszczyAutor komentarza: MarcinTreść komentarza: Pragnę zauważyć, że nie jest to portal bydgoszcz.plData dodania komentarza: 5.05.2025, 13:59Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużlaAutor komentarza: info z BydgoszczyTreść komentarza: Mała prośba: Skoro jest to portal BYDGOSZCZ.pl, to prosilibyśmy o nie uraczanie nas bieda-informacyjkami z Magagrajdołu Toruniewo, OK? Już starczy tego, że toruńskie pasożyty na B-szczy zyskały to, co dokładnie straciła na ich rzecz B-szcz, w tym także sport. Należy oderwać rydzykowych pasożytów id bydgoskiego cycka, bo nas tylko doją bez końca, a B-szcz bez końca traci!! My Całbeckowa DO NICZEGO NIE POTRZEBUJEMY, a że tamtejsze pasożyty i ich grajdoł nie byłby tym, czym jest dzisiaj bez okradania B-szczy, to należy z tym wreszcie SKOŃCZYĆ!!!Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:46Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużla
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama