Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Od dzisiaj ciężkie warunki atmosferyczne

Dzisiejsze prognozy pogody zapowiadają dla Bydgoszczy spadek temperatur oraz opady śniegu. Zmienią się, zatem warunki na drogach i chodnikach. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, a przede wszystkim dostosowanie prędkości jazdy do panującej aury.
Od dzisiaj ciężkie warunki atmosferyczne

Autor: Materiały prasowe

PLAN ZIMOWEGO UTRZYMANIA ULIC

NA TERENIE BYDGOSZCZY 2016/2017

Przygotowany przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy plan jest programem działania w okresie od 1 listopada do 15 kwietnia następnego roku, i zakłada: utrzymanie przejezdności głównych ciągów komunikacyjnych miasta, zachowanie drożności chodników, przystanków komunikacji miejskiejoraz ścieżek rowerowych.

Do standardu zimowego utrzymania w pierwszej kolejności zalicza się:

-     jezdnie,

-     place publiczne,

-     główne ciągi piesze (chodniki),

-     schody stanowiące główne ciągi piesze,

-     torowiska i zwrotnice tramwajowe oraz pętle tramwajowe i autobusowe,

-     przystanki tramwajowe i autobusowe,

-     chodniki leżące przy głównych ciągach ulicach I standardu utrzymania.

Całością akcji zimowego utrzymania kieruje dyrektor ZDMiKP z pomocą zespołu roboczego. Siedzibą Zespołu jest budynek Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, przy ul. Redłowskiej 8, pok. nr 14, tel. 582-27-14, 15 - pod wskazanym numerem telefonu dyżurny przyjmuje wszelkie sygnały związane z zimowym utrzymaniem, jakie znajdują się w gestii ZDMiKP.

Do zadań Zespołu należy:

-     koordynacja działań wszystkich służb miejskich w celu łagodzenia skutków zimy,

-     koordynacja działań wszystkich jednostek oraz przedsiębiorstw biorących udział
w Akcji Zimowej w celu szybkiego przeciwdziałania gwałtownym atakom zimy (zawieje
i zamiecie śnieżne, bardzo niskie temperatury, katastrofalne opady śniegu).

Pogotowie zimowe trwa od: 01 listopada do 15 kwietnia następnego roku. Polega na utrzymaniu środków transportowych, sprzętu i osób w stanie gotowości umożliwiającym wykonanie zadań mających na celu utrzymanie przejezdności ulic, łagodzenia skutków opadów śniegu, występującej gołoledzi na terenie objętym Akcją Zima.

Ciekawostki:

- Koszt odśnieżania i posypywania jednego kilometra jezdni w czasie całego sezonu zimowego to:
33 tysiące złotych.

- Koszt odśnieżania i posypywania piaskiem jednego metra kwadratowego chodnika
w czasie całego sezonu zimowego, to 7 złotych za m2.

- Liczba kilometrów ulic objętych planem zimowego utrzymania: ponad 300 kilometrów.

- Solarki wyjeżdżają na ulice miasta jeszcze przed wystąpieniem prognozowanych opadów – śnieg spadający na wcześniej posypaną jezdnię topnieje szybciej.

- od tego sezonu dysponujemy 10 stacjami pogody, które pośród licznych informacji, dostarczają również wiedzy na temat pozostałego  czasu działania soli znajdującej się na nawierzchni jezdni.

Dzięki nowoczesnej technice możemy śledzić pracę solarek i piaskarek:

Śledź pracę pługów i solarek w czasie rzeczywistym


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Grzegorz Treść komentarza: A konkretnie? Data dodania komentarza: 10.06.2026, 13:40 Źródło komentarza: Komunikat Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Autor komentarza: Student Treść komentarza: Ale bełkot Data dodania komentarza: 10.06.2026, 06:59 Źródło komentarza: Komunikat Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Autor komentarza: <a href=“https://apartamentobrasil.com/“>kasia</a> Treść komentarza: Świetnie napisany artykuł, który bardzo dobrze przedstawia opisywany temat, to rzadkie!! Data dodania komentarza: 4.06.2026, 11:02 Źródło komentarza: Od środy obowiązek używania kasków przez młodych rowerzystów i kierujących e-hulajnogami Autor komentarza: Jaw4don Treść komentarza: Czyta się to jak jakiś bełkot o historię chodzi o jaką historię czego historie o smaki kogo smaków nic nie jest tutaj napisane normalny bełkot Data dodania komentarza: 30.05.2026, 20:29 Źródło komentarza: Fordon zaprasza na "Wiślane Wici". Historyczny piknik i rejsy po rzece już 30 maja Autor komentarza: Izabela Treść komentarza: Kobieto ogarnij się jak chcesz żeby dzieciar kąpał się w skażonej widzie z patologuą to może potem walczyć o życie. To jest najgłupszy pomysł. Tam jest piękny park do spacerów i obserwacji przyrody i ptaków drzew i roślin. Zniszczą ostatnie zielone miejsca w tym mieście. Mieszkam w pobliżu więc takich ptaków jak tam nie ma i już nie będzie. To jest unikatowe miejsce. Basen powinien być przy Astorii tak jak było kiedyś. Tam jest projekt bardzo interesujący i mądry na basen. Zapoznaj się a potem się wypowiadaj. Data dodania komentarza: 29.05.2026, 01:10 Źródło komentarza: W Bydgoszczy powstanie kąpielisko w Parku Centralnym. Budowa ruszy w 2026 roku Autor komentarza: Izabela Treść komentarza: Co za brzydactwo. Projektant powinien się wstydzić takie szkaradztwo. Co to ma być? To oszpeci nabrzeże. Nie jest potrzebne żadne kąpielisko w tym miejscu. Tam jest piękna przyroda i ptaki. Mieszkam w pobliżu i zbieranie się na noc ptaków to jest coś fascynującego. Rano wylatują to jest prawdziwe piękno. Data dodania komentarza: 29.05.2026, 01:03 Źródło komentarza: W Bydgoszczy powstanie kąpielisko w Parku Centralnym. Budowa ruszy w 2026 roku
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama