Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 czerwca 2026 00:30
Reklama

Tomasz Gumiela - przeboje muzyki klasycznej, czyli muzyczny salon w Pałacu Nowym

Zapraszamy na dawkę niesamowitych kulturalnych emocji. Już w najbliższą niedzielę odbędzie się koncert z cyklu: Muzyczny salon w Pałacu Nowym: Tomasz Gumiela - przeboje muzyki klasycznej.
Tomasz Gumiela - przeboje muzyki klasycznej, czyli muzyczny salon w Pałacu Nowym

Autor: Materiały prasowe

Artysta jest cenionym pianistą i kameralistą. Ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy pod kierunkiem Prof. Marii Murawskiej i Prof. Jerzego Sulikowskiego, a następnie doskonalił swoje umiejętności w mistrzowskiej klasie Prof. Dang Thai – Sona w Montrealu. W 2015 roku uzyskał tytuł doktora sztuki i aktualnie pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy prowadząc zajęcia z fortepianu i kameralistyki wokalnej oraz współpracuje z klasą śpiewu Prof. Katarzyny Nowak-Stańczyk.

Posiada szeroki repertuar, w szczególności dzieła pianistyki solowej XIX wieku, liczne utwory kameralne oraz znaczącą część literatury na głos i fortepian. Ma w swoim dorobku prawykonania utworów współczesnych, za które otrzymał m.in. nagrodę na Festiwalu Laureatów Konkursów w Bydgoszczy oraz nominację do nagrody Fryderyka (za nagranie dla firmy fonograficznej DUX w 2008 roku). Współpracuje z wieloma muzykami młodego pokolenia, w szczególności specjalizując się w kameralistyce wokalnej. Był wielokrotnie nagradzany jako kameralista na prestiżowych konkursach wokalnych i kameralnych (w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Nowym Sączu, Włoszakowicach).

Pianista ma w swoim dorobku dwie płyty kameralne z pieśniami polskich kompozytorów XX wieku. Brał udział w licznych festiwalach muzycznych i projektach multimedialnych (m.in. w nagraniu DVD z muzyką na żywo do oskarowego filmu „Piotruś i wilk”). Jest kompozytorem muzyki do filmu krótkometrażowego Obiekty znalezione oraz wykonawcą ścieżki dźwiękowej w filmie F. Bajona Kamerdyner (2018).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Danuta Treść komentarza: Dziękuję, że mogłam uczestniczyć w tak magicznym spotkaniu. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 14:20 Źródło komentarza: Fotografia, literatura, Portugalia i muzyka. Wyjątkowy wieczór Piotra Jakuba Karcza w Bibliotece Londynek Autor komentarza: Ola Treść komentarza: A były jakieś "finanse" czy tajemnica wojskowa? Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:30 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Kanu Treść komentarza: Gratulacje Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:11 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Kanu Treść komentarza: Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników za godne reprezentowanie swoich uczelni. Powodzenia w kolejnych zawodach! 💪🥋🏆 Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:08 Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca Autor komentarza: Kamil Treść komentarza: A są Mistrzostwa NATO? Data dodania komentarza: 16.06.2026, 06:54 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Flo Treść komentarza: Szymon -tak dalej !! Data dodania komentarza: 15.06.2026, 14:29 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama