Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Damian Rudnik i Marta Szenk zwycięzcami czwartego biegu CITY TRAIL

Oboje znali już smak zwycięstwa w CITY TRAIL, z tą różnicą, że Damian wygrywał w trwającym sezonie, natomiast Marta – w poprzednich latach. Warunki sprzyjały dzisiaj bieganiu i zachęciły do udziału w zawodach 540 zawodników. Biegi dziecięco-młodzieżowe przyciągnęły 255 młodych sportowców.
Damian Rudnik i Marta Szenk zwycięzcami czwartego biegu CITY TRAIL

Autor zdjęcia: citytrail

Wynik dzisiaj – Damiana Rudnika na 5-kilometrowej trasie to 15:21. Drugie miejsce zajął Adrian Bednarek (wynik 15:40), a trzeci na mecie zameldował się Piotr Frydrychowski (czas 16:16).

Najszybsza wśród kobiet – Marta Szenk – uzyskała wynik 18:12. Jest to jej najlepszy rezultat w trwającej edycji. Warto dodać, że Marta wygrała klasyfikację generalną w poprzedniej edycji.

- Od kilku sezonów widać u mnie tendencję spadkową, jeśli chodzi o wyniki na tej trasie, ale cóż – w tym roku kończę 40 lat, więc coraz szybsza już nie będę. Dzisiejszy bieg to dla mnie ogromna radość i niespodzianka. W zasadzie nie byłam przekonana do startu, dość późno wyszłam z domu, szybka rozgrzewka, ale o dziwo od startu biegło mi się bardzo dobrze. Weszłam w swój rytm, zaczęłam zbliżać się do dziewczyn, które były na prowadzeniu i pomyślałam sobie: „Biegnę swoje”. I tak dobiegłam do mety pierwsza – relacjonuje Marta Szenk. – Może to jest jednorazowy wystrzał, ale staram się z takich drobnych rzeczy cieszyć.

Drugie miejsce wywalczyła dzisiaj Daria Maik (wynik 18:27). Jako trzecia na metę wbiegła Zuzanna Latańska (czas 18:37).

Tegoroczna edycja cyklu przyciąga wyjątkowo dużą grupę osób biegających z psami. Są to zwierzaki przeróżnej wielkości, zarówno psy rasowe, jak i mieszańce.

- Czy  z psem jest łatwiej biegać? Tak, ale bardziej ze względu na psychikę, bo Ajla to moja motywacja. Jeśli chodzi o pomoc fizyczną, to bywa różnie. Czasami nie chce jej się biegać, czasami trzeba się zatrzymać, czasami nieco zbiec ze ścieżki, bo coś ją zainteresuje. Trzeba być tego świadomym, że bieganie z psem to różne dodatkowe aspekty. Oczywiście staramy się nie przeszkadzać innym biegaczom, mamy krótką linkę, żeby Ajla nie wbiegała nikomu pod nogi. Poza tym jest to pies, który potrafi biec z przodu, a do tego długodystansowiec – mówi Natalia Rakowska, właścicielka 3,5-rocznej suczki o imieniu Ajla, która trafiła do niej ze schroniska. Natalia i Ajla mają na koncie już 4 biegi CITY TRAIL.

Zawody CITY TRAIL Bydgoszcz są poprowadzone ścieżkami Myślęcinka i Lasów Nadleśnictwa Żołędowo. Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na Polanie Różopole.

Kolejny bieg w Bydgoszczy jest zaplanowany na 23 lutego, a ostatnie zawody trwającej edycji odbędą się 29 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane w kwietniu.

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywa się w formule ogólnopolskiej. Poza Bydgoszczą zawody są organizowane w Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W trakcie sześciu jesienno-zimowych miesięcy odbędzie się łącznie sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej lokalizacji.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: 16°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 33 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama