Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dodatkowa sygnalizacja świetlna przy ul. Fordońskiej

Jak podaje ZDMiKP po analizach natężeń ruchu, danych z policyjnych kontroli i rozmowach z przedstawicielami mieszkańców zdecydowano się na kolejne inwestycje poprawiające bezpieczeństwo pieszych przy ul. Fordońskiej. Oprócz doświetlenia przejść zamontowana zostanie dodatkowa sygnalizacja świetlna.
Dodatkowa sygnalizacja świetlna przy ul. Fordońskiej

Autor: fot. ilustracyjna

W ubiegłym roku przy ul. Fordońskiej zainstalowano nowoczesne oświetlenie na wysokości posesji nr 428 w rejonie skrzyżowania z ulicą J. Brzechwy.

Doświetlenie kolejnych dwóch przejść

Teraz podobne prace prowadzone są przy dwóch kolejnych przejściach w Starym Fordonie. Wertykalne oświetlenie montowane jest na przejściach przy Magazynowej oraz Zakładach Zbożowych. Dodatkowe systemy lamp i opraw pozwalają kierowcom znacznie szybciej dostrzec pieszych, którzy znajdują się w strefie przejścia. W całym mieście w tym roku zamontowanych będzie 23 punkty.

Sygnalizacja z myślą o pieszych

Po rozmowach z przedstawicielami mieszkańców osiedla Brdyujście zdecydowano się również na budowę nowego bezpiecznego przejścia dla pieszych na wysokości ulicy F. Niewiteckiego, które będzie wyposażone w sygnalizację świetlną.

Po obu stronach ulicy Fordońskiej w obszarze Brdyujścia lokowane są kolejne obiekty handlowe, produkcyjne i usługowe, które generują coraz większy ruch pieszych. Z policyjnych raportów wynika, że Fordońska to jedna z ulic, gdzie kierowcy najczęściej nie przestrzegają ograniczeń prędkości. Jednocześnie z wnioskami o poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu wystąpili do ZDMiKP mieszkańcy osiedla Brdyujście. Rozwiązanie zostało też pozytywnie zaopiniowane przez zespół do działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego Miasta Bydgoszczy.

Sygnalizacja świetlna będzie uruchamiana przez pieszych za pomocą odpowiednich detektorów. Zarząd Dróg chce, by sygnalizacja powstała w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy dla tego zadania.

Pracujemy nad kolejnymi projektami

W ciągu ostatnich latach zdecydowano się na wprowadzanie szeregu rozwiązań zdecydowanie podnoszących bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu. Więcej informacji o stosowanych rozwiązaniach znajduje się w tekście „Stawiamy na bezpieczeństwo

Realizowanych jest szereg innych projektów, które mają poprawić przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów. Aktualnie przebudowujemy m.in. skrzyżowanie ulic Stawowej z Broniewskiego, doposażamy przejścia dla pieszych w Śródmieściu i na Miedzyniu i wprowadzamy azyle dla pieszych w rejonie skrzyżowania Glinki-Dąbrowa. Pracujemy też nad projektem doposażenie skrzyżowania ulic Głowackiego i Gajowej w progi zwalniające. Poza tym analizujemy możliwość zainstalowania na ul. Toruńskiej w Łęgnowie Wsi sygnalizacji świetlnej z detektorem prędkości pojazdów. Uruchamiałby on czerwony sygnał dopiero po zrejestrowaniu przekroczenia prędkości.

Wspólne decyzje

Na podstawie zarządzenia Prezydenta Miasta Bydgoszczy z ubiegłego roku powołany został zespół do działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego Miasta Bydgoszczy. Rozwiązania zapewniające mieszkańcom większy poziom bezpieczeństwa są konsultowane między innymi z udziałem przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej, Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz przedstawicielami środowisk pieszych, transportu publicznego i rowerzystów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Grzegorz Treść komentarza: A konkretnie? Data dodania komentarza: 10.06.2026, 13:40 Źródło komentarza: Komunikat Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Autor komentarza: Student Treść komentarza: Ale bełkot Data dodania komentarza: 10.06.2026, 06:59 Źródło komentarza: Komunikat Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Autor komentarza: <a href=“https://apartamentobrasil.com/“>kasia</a> Treść komentarza: Świetnie napisany artykuł, który bardzo dobrze przedstawia opisywany temat, to rzadkie!! Data dodania komentarza: 4.06.2026, 11:02 Źródło komentarza: Od środy obowiązek używania kasków przez młodych rowerzystów i kierujących e-hulajnogami Autor komentarza: Jaw4don Treść komentarza: Czyta się to jak jakiś bełkot o historię chodzi o jaką historię czego historie o smaki kogo smaków nic nie jest tutaj napisane normalny bełkot Data dodania komentarza: 30.05.2026, 20:29 Źródło komentarza: Fordon zaprasza na "Wiślane Wici". Historyczny piknik i rejsy po rzece już 30 maja Autor komentarza: Izabela Treść komentarza: Kobieto ogarnij się jak chcesz żeby dzieciar kąpał się w skażonej widzie z patologuą to może potem walczyć o życie. To jest najgłupszy pomysł. Tam jest piękny park do spacerów i obserwacji przyrody i ptaków drzew i roślin. Zniszczą ostatnie zielone miejsca w tym mieście. Mieszkam w pobliżu więc takich ptaków jak tam nie ma i już nie będzie. To jest unikatowe miejsce. Basen powinien być przy Astorii tak jak było kiedyś. Tam jest projekt bardzo interesujący i mądry na basen. Zapoznaj się a potem się wypowiadaj. Data dodania komentarza: 29.05.2026, 01:10 Źródło komentarza: W Bydgoszczy powstanie kąpielisko w Parku Centralnym. Budowa ruszy w 2026 roku Autor komentarza: Izabela Treść komentarza: Co za brzydactwo. Projektant powinien się wstydzić takie szkaradztwo. Co to ma być? To oszpeci nabrzeże. Nie jest potrzebne żadne kąpielisko w tym miejscu. Tam jest piękna przyroda i ptaki. Mieszkam w pobliżu i zbieranie się na noc ptaków to jest coś fascynującego. Rano wylatują to jest prawdziwe piękno. Data dodania komentarza: 29.05.2026, 01:03 Źródło komentarza: W Bydgoszczy powstanie kąpielisko w Parku Centralnym. Budowa ruszy w 2026 roku
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama