Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

"Gorzkie Złoto" Amsterdamu. Artur Pujszo obronił tytuł Mistrza Europy

W sobotę 16. listopada w Amsterdamie dobiegły końca Mistrzostwa Europy w Brazylijskim Jiu Jitsu /BJJ/, najbardziej prestiżowej i najliczniejszej na świecie federacji NAGA (North American Grappling Association).
"Gorzkie Złoto" Amsterdamu. Artur Pujszo obronił tytuł Mistrza Europy
Autor: Materiały prasowe

Na starcie stanęło ponad 1400 zawodniczek i zawodników zarówno w dywizjach młodzieżowych jak i dorosłych, wielu zawodników z Polski w tym oczywiście obrońca tytułu z poprzedniego roku Artur Pujszo.

Bydgoszczanin tak jak poprzednio nie znalazł sobie równych zwyciężając / 5 walk każda po 8 minut/ w kategorii powyżej 115 kg w formacji Gi - czyli zawodników walczących w kimonach , jak również w formacji No-Gi czyli walcząc bez tradycyjnego ubioru.

Dwa złote medale Mistrzostw Europy - obrona tytułu, to olbrzymi sukces. Skąd więc ta gorycz?  O to zapytaliśmy jego trenera Ryszarda Pujszo:

R.P. - Mistrzostwa Europy miały być tylko etapem, celem były Mistrzostwa Świata w Dallas, a  /ściślej w Duncanvill - przedmieście Dallas/

Redakcja - Co więc zaszło?

R.P.- proszę zobaczyć cały półroczny cykl przygotowań: Mistrzostwa Europy w Judo /Zagrzeb/ - 5 miejsce, Puchar Europy w Judo /Bańska Bystrzyca/ - 3 miejsce, Puchar Europy w BJJ /Luksemburg/ - 1 miejsce, Puchar Ameryki BJJ /Nowy York/ - 1 miejsce, Mistrzostwa Europy BJJ /Amsterdam/ - 1 miejsce /dwukrotnie/

Mistrzostwa Świata /Dallas/ - nie jedziemy

Każdy wyjazd finansowaliśmy z własnej kieszeni, podczas każdych zawodów i pokazowych treningów Artur reprezentował Polskę oraz Bydgoszcz /na dresie i kimonie/.

Zwróciliśmy się o pomoc do władz Miasta i... Zostajemy w domu.

Redakcja - Mistrzostwa Świata w Dallas  są 8-9 grudnia wiza jest wykupiona - czy jest jeszcze szansa by nasz Mistrz Europy zawalczył o medal?

To pytanie kierujemy także do władz Samorządowych i wszystkich tych, którym nieobca jest nasza sportowa Bydgoszcz.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Honorata 21.11.2019 20:23
Bruski ponoć teraz o coś "apeluje" do Premiera,....a sam sknera do kwadratu

Mati 20.11.2019 08:10
Dzisiaj rządzi kasa i układy - masz jedziesz, nie masz siedzisz w domu

Oliwier 20.11.2019 08:02
Brawo wujek ????

Ala 19.11.2019 16:23
no tak - a kto jest prezydentem Bydgoszczy wybranym demokratycznie??

Filon 29.10.2022 15:41
demokratyczny GRUBASEK i nic .....

Kamil 18.11.2019 11:59
Artur - bydgoska prasa jest z Tobą, walcz o Mistrzostwa Świata nie każdy jest sknerą

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AlkaTreść komentarza: 196 -te miejsce to nie takie złe. Na którym miejscu jest UKW w rankingu "Perspektyw"?, a w sporcie na którym?Data dodania komentarza: 19.03.2023, 15:27Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachachAutor komentarza: RobertTreść komentarza: Przyjemne (wagary) z pożytecznym (zobaczenie kampusu uczelni), fajnie ;)Data dodania komentarza: 17.03.2023, 14:55Źródło komentarza: Uczniowie szkół średnich będą wagarować na Politechnice Bydgoskiej!Autor komentarza: The JaTreść komentarza: A jeszcze prosciej byloby po prostu zrobic z jednej strony zabiegow podjazd ! nic prostrzego ! Po obydwu stronach kladki sa po dwa zabiegi schodow-lewa i prawa strona . Z jednej strony wystarczy zrobic podjazd ,a zdrugiej dalej beda schody ,tak wiec po obu stronach mielibysmy i schody i podjazd ! Sprawa jest tak prosta ze wystarczyloby na owych schodach zrobic szalunek i zalac betonem ! Na wierzchu zrobic jakas powloke antyposlizgowa ,jak na pasach . Ot cala technologia !Data dodania komentarza: 16.03.2023, 18:17Źródło komentarza: Bydgoszcz bezpowrotnie rozstaje się z kładką na WyżynachAutor komentarza: The Ja !Treść komentarza: Osoba ktora wymyslila ten idiotyczny pomysl ,to chyba patrzy na to z perspektywy pieszego ,bo napewno nie z perspektywy kierowcy ! Skrzyzowanie na ul. ujejskiego i swiatla , nastepne swiatla mialy by byc zamiast kladki, a nastepne swiatla i skrzyzowanie 100 m dalej na srzyzowaniu ulic magnuszewska wojska polskiego ! Pomysl tak idiotyczny ze brak slow! Efektem tego bedzie ciagle zkoekowany odcinek drogi od skrzyzowania ulicy Ujejskiego do swiatel , i nastepny wieczny korek bedzie przed nastepnym skrzyzowaniem -magnuszewska . Caly ten odcinek drogi stanie sie wogole nieprzejedny! Co za idiota to wymyslil ??? Niemozna zrobic zamiast schodow -podjazdu , jak to zostalo zrobione np . na kladce przy ulicy Fordonska -Wislana ???Data dodania komentarza: 16.03.2023, 17:49Źródło komentarza: Bydgoszcz bezpowrotnie rozstaje się z kładką na WyżynachAutor komentarza: ArekTreść komentarza: Miejsca UKW od 54 do 196 i ogłoszony sukces. Ja również gratuluję.Data dodania komentarza: 15.03.2023, 10:08Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachachAutor komentarza: KiniaTreść komentarza: Aja myślałam, że najlepszy jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - czytałam informację na stronie i gratulacje za miejsca.Data dodania komentarza: 14.03.2023, 21:02Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachach
ReklamaAntybakteryjny szampon Derma-Hexi
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt