Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Energia płynie ze słońca

CITY TRAIL w Bydgoszczy po raz drugi

W sobotę, 16 listopada odbędzie się drugi bieg w ramach cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Bydgoszcz w edycji 2019/2020.
 CITY TRAIL w Bydgoszczy po raz drugi
Autor: citytrail

W inauguracji sezonu, która odbyła się w ostatni weekend września wystartowało 418 dorosłych i 284 dzieci. Czy w listopadzie na ścieżkach Myślęcinka pojawi się więcej biegaczy? Okaże się już za kilka dni. Zapisy trwają. 

Na cykl CITY TRAIL 2019/2020 w Bydgoszczy składa się sześć imprez (28 września, 16 listopada, 22 grudnia, 19 stycznia, 23 lutego, 29 marca). Każda z nich odbędzie się na dystansie 5 km na pętli poprowadzonej ścieżkami Myślęcinka i Nadleśnictwa Żołędowo. Po zakończeniu części sportowej zaplanowana jest uroczysta ceremonia podsumowująca sezon, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale, a także nagrody dla najszybszych biegaczy.

- To nasza „złota zasada” – nie rozdajemy medali po każdym biegu, ale nagradzamy za regularność – o pamiątkowy krążek trzeba zawalczyć startując co najmniej 4 razy w trakcie sezonu. To motywacja do biegania w okresie jesienno-zimowym, kiedy zdecydowanie trudniej utrzymać aktywność na świeżym powietrzu niż wiosną, czy latem – podkreśla Piotr Książkiewicz, pomysłodawca i organizator CITY TRAIL.

Bydgoska trasa jest płaska i należy do najszybszych w tym ogólnopolskim cyklu. Zwycięzcami wrześniowego biegu zostali Krzysztof Gosiewski (czas 15:33) oraz Daria Maik (wynik 18:14).

Warto wspomnieć, że w ramach każdego biegu CITY TRAIL organizowane są zawody dla dzieci i młodzieży. Dodatkową atrakcją dla młodych sportowców i ich rodziców, którzy wezmą udział w sobotnim biegu będzie specjalna strefa organizowana przez Nationale-Nedrlanden – Fabryka Wspólnych Pasji. Do zajrzenia do Fabryki organizatorzy zachęcają przede wszystkich ojców i ich pociechy, bo to właśnie z myślą o relacjach tata – syn i tata – córka powstał pomysł na tę wyjątkową strefę.

- Od kilku sezonów wspieramy CITY TRAIL i z satysfakcją obserwujemy wzrost zainteresowania zdrowym trybem życia wśród Polaków. Fabryka Wspólnych Pasji to tegoroczna nowość przygotowana przez nas z myślą o umacnianiu więzi rodzinnych – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden. – Budowanie zdrowych zwyczajów w rodzinie to zadanie każdego rodzica. Warto zacząć je wprowadzać od najmłodszych lat dziecka – dodaje.

Harmonogram każdej z imprez CITY TRAIL:
- godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów (Polana Różopole w Myślęcinku)
- godz. 9:20-10:30 – biegi CITY TRAIL Junior
- godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów
- godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 22°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama