Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Wynajem długoterminowy samochodu w firmie

Leasing do tej pory był jedną z bardziej popularnych metod na sfinansowanie samochodu firmowego. Zauważalny stał się jednak nowy trend na wynajem aut, które użytkowane są jako samochody firmowe.
Wynajem długoterminowy samochodu w firmie
MobiCars

Warto się zastanowić czy wynajem długoterminowy samochodu dla firmy jest opłacalny oraz co zyskamy wybierając to rozwiązanie?

Wynajem długoterminowy czyli Car Fleet Management jest ostatnio jednym z bardziej popularnych rozwiązań wśród przedsiębiorców. Większe firmy i korporacje funkcjonujące w Polsce dobrze znają zasady korzystania z tej opcji. W chwili obecnej również właściciele małych i średnich firm oraz osoby prowadzące jednoosobowe działalności powoli przekonują się do tego rozwiązania.

Liczby mówią same za siebie.

Już w trzecim kwartale ubiegłego roku, firmy kupiły blisko 100 tys. nowych samochodów, a z tego co piąty został nabyty w formie wynajmu długoterminowego. Na chwilę obecną oznacza to prawie 37-procentowy wzrost zainteresowania taką formą finansowania.

Około 16 tysięcy aut zostało wypożyczonych w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, ale nie bez znaczenia pozostają statystyki innych wypożyczalni takich jak warszawska wypożyczalnia samochodów MobiCars, która swoje usługi oferuje również w wielu innych Polskich miastach, jak przykładowo wynajmem samochodów we Wrocławiu czy wypożyczalnia aut w Poznaniu.

Co ciekawe w krajach Europy Zachodniej, gdzie wynajem długoterminowy znany jest od ponad pół wieku, liczba aut firmowych finansowanych w ten sposób osiągnęła około 80%.
Przyglądając się bardziej szczegółowo zasadom jakie posiada wynajem długoterminowy samochodów możemy zauważyć, że są one bardzo podobne do leasingu, a nawet można by powiedzieć, że jest to leasing operacyjny z pełną lub częściową obsługą samochodów.

Wynajmujący płacąc wypożyczalni za korzystanie z samochodu na określonych zasadach nie ma jednak możliwości stania się jego właścicielem. Standardowa miesięczna opłata za wynajem obejmuje oprócz samego najmu również obsługę firm zewnętrznych, które dbają o serwis, ubezpieczenie, likwidację szkód, wymianę opon i inne. W tym aspekcie wynajem długoterminowy jest ciekawszą metodą finansowania, bowiem leasing jest jedynie metodą na finansowanie samego auta, a wszelkie dodatkowe obowiązki związane z samochodem są dodatkowym obciążeniem dla przedsiębiorcy.

Przy wynajmie długoterminowym nie ma potrzeby wiązania się umowa na czas nieokreślony, a rozwiązać umowę można w każdej chwili bez ponoszenia dodatkowych kar. Dzięki stałym comiesięcznych płatnościom za wynajem firma może z dużym wyprzedzeniem zaplanować budżet i koszty.

Czy wynajem długoterminowy dla przedsiębiorców się opłaca?

Wynajem długoterminowy samochodu flotowego to inna ciekawa metoda finasowania samochodu dla firmy. Jest to korzystne rozwiązanie biorąc pod uwagę eksploatację samochodu, ponieważ przy wynajmie długoterminowym tą kwestią zajmuje się wypożyczalnia. Podobnie jest, kiedy w trasie mamy awarię, wówczas od ręki otrzymujemy pojazd zastępczy.

Przy wynajmie długoterminowym podobnie jak przy leasingu, comiesięczną ratę za wynajem możemy wrzucić do kosztów uzyskania przychodu.

Jest to również korzystniejsza forma finansowania samochodu firmowego niż zakup samochodu za gotówkę, ponieważ przy zakupie musimy jednorazowo zamrozić sporą sumę pieniędzy, a dodatkowo obniżamy swoją zdolność kredytową.

Przy wynajmie długoterminowym jesteśmy dodatkowo zwolnieni z uiszczania opłaty wstępnej, która jest natomiast obowiązkowa przy leasingu. Nie dotyczą nas także koszty amortyzacji, które występują przy leasingu.

Podsumowując wynajem długoterminowy samochodów w firmie jest z pewnością najkorzystniejszą formą finansowania zakupu auta. W wielu aspektach jest to korzystniejsze rozwiązanie niż leasing czy kredyt bankowy. Dzięki ciekawej ofercie wynajem długoterminowy każdego dnia staje się coraz popularniejszy i zdobywa stale nowych zwolenników.

Artykuł sponsorowany 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarkTreść komentarza: Pań popierał publicznie-w swoich tekstach tych którzy teraz chcą zabić poolskie mediaData dodania komentarza: 06.07.2024, 20:21Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: PracownicaTreść komentarza: My pracownice Cafe Primo murem stoimy za szefem. Gwarantujemy,że jakość sprzedawanych przez nas lodów jest na najwyższym poziomie. Wiemy z jaką pasją i zaangażowaniem szef wykonuje swoją pracę ile serca i energii w to wkłada. Zapraszamy wszystkich świadomych konsumentów na pyszne lody i kawkę.Data dodania komentarza: 06.07.2024, 15:26Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: JanuszTreść komentarza: Z takiej pracowniczki pracodawca może być dumny !Data dodania komentarza: 06.07.2024, 00:50Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: PracownicaTreść komentarza: Pracuję w Cafe Primo już kilka lat. Pan Roman jest przede wszystkim człowiekiem, który robi to co kocha i robi to dla LUDZI, którzy przychodzą do Niego od wielu lat. Są goście przychodzący codziennie i tacy którzy przyjeżdżają np. z Gdańska za każdym razem jak tylko przyjeżdżają do Bydgoszczy lub przejeżdżają dalej. Szef zawsze sumiennie i z wielką starannością podchodzi do swojej pracy. Zawsze chętnie i z uśmiechem wita się z wszystkim, nie mniej często sam częstuje klientów swoimi wyrobami aby mogli zdecydować, który smak wybrać. Nieznajomość osoby, sytuacji i faktu, który miał miejsce a tylko odszukanie suchych faktów z kontroli dla taniej sensacji to szczyt bezczelności owej Pani. Gdyby tak łatwo oszukiwał ludzi swoimi FAŁSZYWYMI wyrobami, myślę że już dawno nie miały byśmy gdzie pracować. To właśnie dla tej jakości lodów, sumienności w ich wykonaniu z produktów najwyższej jakości, ustawiają się te kolejki. Mam nadzieję, że nadal ludzie będą używać rozumu i nie dadzą zamydlić sobie oczu tanią sensacją i kiepską prowokacją. Zapraszam serdecznie i niezmiennie życzymy smacznego.Data dodania komentarza: 04.07.2024, 19:11Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: andrzejaroslavTreść komentarza: Nie pierwszy to toruński "smaczek" podszczypujący złośliwie sąsiada. Ale skoro podejmujący uwagi kontroli sprzed roku, to czy znaczy to, że w sezonie ogórkowym trzeba sięgać po "odgrzewane kotlety" z ubiegłego roku ? Nic świeższego ? Ot ! Taka bezinteresowna, toruńska złośliwość na poziomie kibolstwa z zawodów żużlowych...Data dodania komentarza: 04.07.2024, 19:06Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: Leszek SobkowskiTreść komentarza: Po lody do Zaułka : chodziłem, chodzę i będę chodził.Data dodania komentarza: 04.07.2024, 14:42Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowi
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama