Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kim jest Cris Cyborg?

Cristiane Justino Venâncio (ur. 9 lipca 1985 r.), znana zawodowo pod nazwiskiem Cris Cyborg, jest brazylijsko-amerykańską mieszanką sztuk walki, obecnie posiadającą umowę z UFC.

Jest dawną mistrzynią świata w piórach UFC, Strikeforce i Invicta FC. Cyborg po raz pierwszy zyskał sławę, gdy 15 sierpnia 2009 r. zdobyła tytuł Strikeforce, pokonując Ginę Carano za pomocą pierwszej knock-outu technicznego (TKO). Interesuje Cię MMA? Sprawdź zakłady na fame MMA.

Zaplanowała debiut w Stanach Zjednoczonych 26 lipca 2008 r. Przeciwko Shaynie Baszler w EliteXC: Unfinished Business. Wygrała walkę TKO w drugiej rundzie. Zmierzyła się z Yoko Takahashi 4 października 2008 r. w EliteXC: Heat. Wygrała walkę jednogłośnie.

23 września 2011 r. Cyborg ogłosiła, że wróci do gry, aby zmierzyć się z Hiroko Yamanaka. Walka odbyła się w Strikeforce: Melendez vs. Masvidal 17 grudnia 2011 roku. Wygrała przez TKO zaledwie szesnaście sekund w pierwszej rundzie; jednak 6 stycznia 2012 r. ogłoszono, że Cyborg stosowała stanozolol, steryd anaboliczny. W wyniku zakazanej substancji wynik walki został zmieniony na brak konkurencji. Cyborg zawiesiła licencję na jeden rok i została ukarana grzywną w wysokości 2500 dolarów.

Cyborg wzięła ślub z zawodnikiem MMA Evangelistą „Cyborg” Santosem i „przyjęła” jego pseudonim. Para rozpadła się w grudniu 2011 r. Od 2016 r. jest naturalizowaną obywatelką USA. Cyborg ogłosiła powrót do swojego byłego chłopaka, trenera i byłego zawodnika MMA Ray Elbe w 2017 roku.

Mixed Martial Arts (MMA) to sport walki w pełnym kontakcie, który pozwala uderzać i mocować, zarówno stojąc, jak i na ziemi, wykorzystując techniki z różnych sportów walki i sztuk walki. Pierwsze udokumentowane użycie terminu mieszane sztuki walki było w przeglądzie UFC 1 autorstwa krytyka telewizyjnego Howarda Rosenberga w 1993 r. Termin zyskał popularność, gdy newfullcontact.com, a następnie jedna z największych stron internetowych obejmujących ten sport, hostował i ponownie opublikował artykuł. Kwestia, kto faktycznie ukuł ten termin, jest przedmiotem debaty.

Na początku XX wieku w Japonii i krajach Czterech Azjatyckich Tygrysów odbywały się różne konkursy w stylu mieszanym. W Brazylii istniał sport Vale Tudo, w którym zawodnicy z różnych stylów walczyli z niewielkimi lub żadnymi zasadami. Rodzina Gracie była znana z promowania meczów Vale All jako sposobu na promowanie własnego stylu brazylijskiego jiu-jitsu. Wczesnym głośnym zmaganiem mieszanych sztuk walki był Masahiko Kimura vs. Helio Gracie w 1951 roku, walczył między judoką Masahiko Kimurą a założycielem brazylijskiego jiu jitsu Helio Gracie w Brazylii. Na Zachodzie koncepcja łączenia elementów wielu sztuk walki została spopularyzowana przez Jeet Kune Bruce'a Lee od końca lat 60. do początku lat 70. XX wieku. Prekursorem współczesnego MMA był Muhammad Ali kontra 1976 Antonio Inoki walczył między bokserem Muhammadem Ali i zapaśnikiem Antonio Inokim w Japonii, gdzie później zainspirował powstanie Pancrase w 1993 roku i Pride Fighting Championships w 1997 roku.

W 1980 roku CV Productions, Inc. stworzyło pierwszą regulowaną ligę MMA w Stanach Zjednoczonych, zwaną Tough Guy Contest, która została później przemianowana na Battle of the Superfighters. Firma usankcjonowała dziesięć turniejów w Pensylwanii. Jednak w 1983 r. Senat stanu Pensylwania uchwalił ustawę zakazującą tego sportu. W 1993 r. Rodzina Gracie przyniosła brazylijskie jiu-jitsu, rozwinięte w Brazylii od lat 20. XX wieku, do Stanów Zjednoczonych, zakładając firmę promocyjną MMA Ultimate Fighting Championship (UFC). Firma zorganizowała wydarzenie prawie bez reguł, głównie ze względu na wpływ Art Davie i Rorion Gracie próbujących replikować Vale. przeciwnik), który różnił się od innych lig, które bardziej popierały realistyczne walki.

Pierwotnie promowany jako konkurs na znalezienie najskuteczniejszych sztuk walki do prawdziwej walki bez broni, zawodnicy z różnych stylów walki walczyli ze sobą w konkursach o stosunkowo niewielu zasadach. Później poszczególni bojownicy wprowadzali do swojego stylu wiele sztuk walki. Promotorzy MMA zostali zmuszeni do przyjęcia dodatkowych zasad w celu zwiększenia bezpieczeństwa konkurencji, przestrzegania przepisów sportowych i poszerzenia akceptacji tego sportu przez główny nurt. Po tych zmianach sport zyskał na popularności dzięki biznesowi pay-per-view, który rywalizuje z boksem i zawodowymi zapasami.

Źródło fotografii: https://www.bloodyelbow.com/2019/7/28/8933628/ufc-240-dana-white-on-amanda-nunes-cris-cyborg-rematch-thats-the-fight-i-want-to-make-mma-news

Artykuł sponsorowany 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 15°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 28 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama