Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

TULIA wystąpi podczas pierwszego koncertu Rzeka Muzyki

Rzeka Muzyki - cykl koncertów w amfiteatrze Opery Nova cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców. W tym roku przed bydgoską publicznością wystąpią m.in. Tulia, Mitch&Mitch i Jacek Bończyk. Koncerty odbywać się będą w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 19:00. Wstęp jest wolny.
TULIA wystąpi podczas pierwszego koncertu Rzeka Muzyki
Autor: UM archiwum

Cykl koncertów na wodzie zabrzmi, jak co roku, muzyką artystów docenianych w kraju i za granicą. Melomani będą mieli okazję usłyszeć zarówno utalentowanych artystów młodego pokolenia, jak i wykonawców z pokaźnym dorobkiem muzycznym. Pierwszy koncert zabrzmi mocnymi żeńskimi wokalami w wykonaniu zespołu "Tulia". Artystki okrzyknięte odkryciem ostatnich lat, zasłynęły nietuzinkowymi coverami hitów polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Ich białe głosy wraz z towarzyszącym im zespołem instrumentalistów usłyszeć będzie można już 7 lipca.

Tydzień później gratka dla fanów jazzowych brzmień - Dawid Lubowicz Quartet zaprezentuje utwory z płyty "Inside". Jeden z najlepszych jazzowych skrzypków w kraju zagra na bydgoskiej scenie w doborowym towarzystwie Krzysztofa Herdzina, Roberta Kubiszyna oraz Łukasza Żyty.

Podczas trzeciego koncertu tegorocznej edycji zagramy też "w zielone" z mistrzem Młynarskim. Aktor, piosenkarz, reżyser i scenarzysta - Jacek Bończyk zaprezentuje w Bydgoszczy recital, podczas którego widzowie usłyszą najbardziej znane utwory Wojciecha Młynarskiego.

Pierwszą połowę muzycznej rozgrywki zakończy młode pokolenie polskiej sceny muzycznej - The Whoop Group wraz ze stypendystami Miasta Bydgoszczy. Żywiołowy zespół saksofonistów wielokrotnie nagradzanych za dotychczasowe osiągnięcia, rozbuja bydgoską scenę na wodzie utworami muzyki klasycznej i współczesnej. Tego samego wieczoru usłyszymy w amfiteatrze Opery Nova Emiliana Rosiaka i Antoniego Majewskiego. To już tradycja, że Rzeka Muzyki gości najlepszych młodych artystów docenionych przez miasto. Tegoroczni stypendyści są wiolonczelistami, którzy mimo młodego wieku, koncertowali już wielokrotnie w kraju i za granicą, a na swoim koncie mają wygrane w konkursach wiolonczelowych.

Pierwsza niedziela sierpnia należeć będzie do zespołu Mitch & Mitch. Melomani kochają ich za nowatorskie podejście do muzyki, humor i energię. Dziewięcioosobowa orkiestra wykonuje utwory, które są połączeniem rocka alternatywnego z elementami muzyki pop i bluesa. Muzycy słyną także ze współpracy z innymi wybitnymi artystami. Płyta wydana wraz ze Zbigniewem Wodeckim otrzymała status platynowej.

Tydzień później, 11 sierpnia amfiteatr przy Operze Nova zabrzmi muzyką poważną. Meccore String Quartet zaprezentuje program „Od Haydna do Griega”. Bydgoscy melomani będą mieli okazję usłyszeć muzykę mistrzów w wykonaniu „karety” tego rozdania, kwartetu smyczkowego, który wielokrotnie doceniany był nie tylko przez publiczność, ale i krytyków, m.in. nominacjami do prestiżowych nagród Fryderyki.

W sierpniu na jazzową nutę zagra mistrz tego gatunku muzycznego, Janusz Szrom - wokalista jazzowy, miłośnik Krzysztofa Komedy, który jako pierwszy przygotował opracowania nutowe wszystkich utworów wokalnych artysty. Razem z towarzyszącymi muzykami zaprezentuje program „Krzysztof Komeda - Song Book”.

Ostatnim koncertem będzie występ Janusza Radka. Pożegnanie z widzami Rzeki Muzyki upłynie pod znakiem poezji Haliny Poświatowskiej w wykonaniu artysty o ogromnym dorobku aktorskim i muzycznym. Wiersze poetki i pełna wrażliwości ich interpretacja w wykonaniu Janusza Radka gwarantują wieczór pełen emocji.

Rzeka Muzyki 2019, amfiteatr przy Operze Nova, zawsze o godz. 19.00. Wstęp wolny.

7 lipca – TULIA, „Tulia”

 

14 lipca - DAWID LUBOWICZ QUARTET, „Inside”

 

21 lipca – JACEK BOŃCZYK, „Absolutnie…czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego”

 

28 lipca - THE WHOOP GROUP, "Crimes". A także występ stypendystów Miasta Bydgoszczy – Emilian Rosiak i Antoni Majewski

 

4 sierpnia – MITCH&MITCH, „W mitchowskim stylu”

 

11 sierpnia - MECCORE STRING OUARTET. "Od Haydna do Griega"

 

18 sierpnia – JANUSZ SZRON, „Krzysztof Komeda – Song Book”

 

25 sierpnia – JANUSZ RADEK, „Poświatowska/Radek”

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: -2°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1041 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt