Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chemik Moderator zwycięzcą Okręgowego Pucharu Polski!

Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz sięgnęli po Okręgowy Puchar Polski. Podopieczni Piotra Gruszki wygrali w Gniewkowie 2:0, a decydująca bramka padła w 94. minucie spotkania.
Chemik Moderator zwycięzcą Okręgowego Pucharu Polski!

Autor: Materiały prasowe

Chemicy jechali do Gniewkowa po porażce 1:2 w pierwszym meczu. Koniecznie musieli więc strzelić dwa gole, ale długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje - kilka okazji miał Siekirka, a po drugiej stronie boiska Fajkowski, Pędowski i Kłosowski uderzali minimalnie niecelnie.

W 57. minucie napastnik Dawid Janicki zastąpił Bartosza Śmietankę. Dwadzieścia minut później to on najlepiej odnalazł się w polu karnym i wyprowadził bydgoszczan na prowadzenie. Mijały jednak minuty, a bramka na wagę trofeum nie padała. Aż nadeszła 94. minuta - wtedy zakotłowało się w szesnastce Unii, do piłki dopadł Mielcarek i podwyższył na 2:0. Nie był to koniec emocji, bo chwilę później czerwoną kartkę ujrzał Michał Piotrowski z Unii, a zespół gospodarzy ruszył jeszcze do ataku, ale wynik już się nie zmienił.

Chemik Moderator wygrał 2:0 i zdobył Okręgowy Puchar Polski. Zrobił to na rocznicę 70-lecia istnienia, przy czwartym podejściu w ostatnich latach. Wcześniej bydgoszczanie ulegali dwukrotnie Wdzie Świecie i raz Elanie Toruń. Za zwycięstwo klub otrzyma 40 tys. złotych, a w wyniku reorganizacji rozgrywek już w pierwszym meczu na szczeblu centralnym będzie mógł trafić na rywala z Lotto Ekstraklasy.

Finał Okręgowego Pucharu Polski - II mecz
UNIA GNIEWKOWO - CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ 0:2 (0:0)
bramki: Dawid Janicki 77' Wojciech Mielcarek 90+4'

Chemik Moderator: Laskowski - Włosiński, Frasz (72' Czajka), Adamenko, Kacprzak (67' Kawałek), Maziarz, Śmietanko (57' Janicki), Olszewski (72' Osiński), Mielcarek, Kot. Siekirka, 

Pierwszy mecz: 2:1 dla Unii (Chemik Moderator zwycięzcą Okręgowego Pucharu Polski)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 8°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

Reklama
ReklamaNa Bielawach temperatura potrafi być o 2°C inna niż w centrum Bydgoszczy.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: płatnikZUSTreść komentarza: Gratuluję ale jednocześnie współczujęData dodania komentarza: 4.03.2026, 11:29Źródło komentarza: Finaliści z Kujawsko-Pomorskiego jadą na finał Olimpiady ZUS w WarszawieAutor komentarza: ZmarzniętyTreść komentarza: Zapraszam inspektorów do budynków bydgoskich szkół - są ferie, nie ma uczniów i nauczycieli więc decyzją prezydenta miasta wyłączono ogrzewanie, ale do pracy przychodzi kadra niepedagogiczna. Dziś w pracy mamy 12 stopni.Data dodania komentarza: 10.02.2026, 08:44Źródło komentarza: Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy: Nowa infolinia do składania skarg na zbyt niskie temperatury w miejscu pracyAutor komentarza: twuj staryTreść komentarza: K O G O to kurwa obchodziData dodania komentarza: 5.02.2026, 20:35Źródło komentarza: PODSUMOWANIE GASTRONOMICZNE 2025 WEDŁUG SZCZAPYAutor komentarza: Wojciech instruktor narciarstwa zjazdowegoTreść komentarza: Super test, świetne narty o różnych parametrach, duże zaangażowanie ekipy, brakowało mi końcowej ankiety…Data dodania komentarza: 1.02.2026, 21:16Źródło komentarza: Wielki darmowy test nart w MyślęcinkuAutor komentarza: ChrisTreść komentarza: Warto porównać te informacje z tym co pisza "znawcy" z Interii czy Polsatu. Tu przynajmniej widac ze gościu byl w Stanach i pisze to co widzial i ma porównanie.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:13Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: OlaTreść komentarza: ICE w Polsce !!!!!!Data dodania komentarza: 30.01.2026, 12:46Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda Pujszo
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama