Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Czy na bydgoskich przejściach dla pieszych jest bezpiecznie?

Policjanci z bydgoskiej "drogówki" przeprowadzili działania „Bezpieczne przejścia”. Funkcjonariusze obserwowali skrzyżowania przy ulicy Fordońskiej i w Fordonie. Do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu oraz policyjny radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Policyjne kamery namierzały kierowców i pieszych, którzy łamali przepisy ruchu drogowego. Mundurowi „rozliczali” tych, którzy popełniali wykroczenia.
Czy na bydgoskich przejściach dla pieszych jest bezpiecznie?

Autor: KWP Bydgoszcz

Wczoraj (24.01.2019) od 9.00-11.00 policjanci z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego obserwowali zachowania kierowców oraz pieszych przy skrzyżowaniu ul. K. Wielkiego i Fordońskiej. Wszystko w ramach działań „Bezpieczne przejścia”. Bardzo ruchliwe skrzyżowanie było objęte szczególnym nadzorem.

Funkcjonariusze wykorzystali do tego Mobilne Centrum Monitoringu. Samochód „uzbrojony” w kamery namierzał kierowców i pieszych lekceważących przepisy ruchu drogowego. Wskazany przez operatora kamer kierujący lub pieszy musiał się liczyć z konsekwencjami, po zatrzymaniu przez patrol „drogówki”.

W tym samym dniu funkcjonariusze pojawili się też w Fordonie. Tam natomiast, do działań wykorzystali policyjny radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Od godziny 15:00 do 17:00 obserwowali odcinek ulicy Skarżyńskiego pomiędzy ul. Twardzickiego a Kwiatkowskiego. Ich celem było nie tylko eliminowanie nieprawidłowych zachowań kierowców względem pieszych, ale także zwracanie uwagi na zachowania samych pieszych.

Podczas działań policjanci ukarali mandatami karnymi pięciu kierowców i czterech pieszych. W pięciu przypadkach zastosowali pouczenia. Zatrzymali też jednego nietrzeźwego kierowcę i sporządzili wobec niego wniosek o ukaranie do sądu.

Bydgoscy policjanci zapowiadają niebawem kontynuację takich działań.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 17°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Piotr BZGTreść komentarza: To wciąż duuużo za mało starań władz B-szczy wobec chamskiego pasożytnictwa na Naszym Mieście w wykonaniu Całbeckiego, Ostrowskiego i całej reszty socjopatów z Grajdołu Toruniewo Małe Wielkie z antybydgoską wścieklizną, paranoją i psychozą! Dla Bydgoszczan to oczywiste, że Rydzykowo-Całbeckowo tylko zyskuje, bo nas okrada z czego się tylko da, także poprzez uniemożliwianie kolejnych inwestycji, np. Emilianowo, brak rozbudowy Opery Nova przez dekady, PLB, teraz Filharmonia Pomorska!!! Ale głównymi winowajcami są bydgoscy politycy, zwłaszcza prezydent Bruski, którzy pozwalają na to, że ogon (Grajdoł Toruniewo) usiłuje merdać psem, wg statystyk 7 ośrodkiem w PL! SLD oddało UMK Collegium Medicum przy sprzeciwie 160tys. dorosłych bydgoszczan!! Tyle mieszkańców ma ten zlodziejski Grajdoł To chamówy i zdrada B-szczy jakich mało!! Naprawdę, my mieszkańcy Bydgoszczy, mamy dosyć dojenia i niszczenia Naszego Miasta przez duet antybydgoskich socjopatów Całbecki-Ostrowski (obrzydliwy zdrajca i grajdolany łgarz niebędący bydgoszczaninem!) i całą kamarylę z toruńskiej wiochy z tramwajami! Dość zgody bydgoskich polityków na niszczenie B-szczy przez chamów z Rydzykowa-Całbeckowa! To województwo do likwidacji, bo Bydgoszcz wyłącznie traci!!!Data dodania komentarza: 22.07.2025, 19:16Źródło komentarza: Pięć bardzo dobrych decyzji dla Bydgoszczy i regionuAutor komentarza: JanTreść komentarza: Statystyki GUS nie doliczają studentów CM UMK oraz WSB do Bydgoszczy.Data dodania komentarza: 18.07.2025, 20:15Źródło komentarza: Akademiki w Bydgoszczy tylko dla nielicznych. 90% studentów skazanych na wynajemAutor komentarza: NiewolnikTreść komentarza: Szkoda, że nikt nie napisze, że klienci Enea są zmuszani do uczestnictwa w tym, pod groźbą wstrzymania dostaw energii elektrycznej...Data dodania komentarza: 12.07.2025, 21:08Źródło komentarza: Ponad 5000 uczestników i ostatnia szansa na start w Enea Bydgoszcz TriathlonAutor komentarza: A.O.Treść komentarza: Wspaniałe zdjęcia, kupię przy pierwszej okazjiData dodania komentarza: 22.06.2025, 21:31Źródło komentarza: Album Justyny Szelągowskiej ze zdjęciami wodnej Bydgoszczy już w księgarniachAutor komentarza: AnatomTreść komentarza: Wynik mało szokujący uwzględniając fakt, iż sam profesor Szpinda był przewodniczącym Jury części praktycznej konkursu. Odpowiedzi uczestników z innych uczelni były zerowane za np. postawienie przecinka przed określeniem strony struktury. Nie będę komentował doniesień o podyktowaniu struktur studentom chwilę przed rozpoczęciem konkursu. Skandale są dla profesora Szpindy nieobce.Data dodania komentarza: 29.05.2025, 15:52Źródło komentarza: Rektor Politechniki Bydgoskiej uhonorował zwycięzców Scapula Aurea 2025Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Super, chciałem zobaczyć ringa na żywo - mam nadzieje, że mają.Data dodania komentarza: 26.05.2025, 13:47Źródło komentarza: Wyspa Samsung Brandstore w Bydgoszczy otwarta!
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama