Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Do Enea Bydgoszcz Triathlon 2018 pozostało jeszcze 20 dni

Wiele nowości czeka na uczestników Enea Bydgoszcz Triathlon. W zawodach weźmie udział rekordowa liczba ponad 4000 zawodników: triathlonistów, biegaczy oraz uczestników zawodów dla dzieci. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla nich, jak i kilkunastu tysięcy kibiców, którzy odwiedzą Bydgoszcz 7 i 8 lipca. To już czwarta edycja imprezy, drugi rok z rzędu wspiera ją Enea jako partner tytularny.
Do Enea Bydgoszcz Triathlon 2018 pozostało jeszcze 20 dni
Enea Bydgoszcz Triathlon

Enea Bydgoszcz Triathlon będzie w tym roku prawdopodobnie największą imprezą triathlonową w Polsce. Wszystko za sprawą tysięcy zawodników, którzy będą rywalizować na różnych dystansach.

Zawody odbywają się w samym centrum miasta, a szybkie i widowiskowe trasy przyciągają z roku na rok coraz więcej uczestników i kibiców. W tym roku z wyzwaniem startu w triathlonie zmierzy się aż 3500 zawodników, z czego aż połowę będą stanowić debiutanci.

- Miejsca na listach startowych Enea Bydgoszcz Triathlon są już tradycyjnie wyprzedane od wielu tygodni. Ostatnie 150 pakietów startowych na najdłuższym dystansie 1/2 i po kilka dla rywalizacji sztafetowej czeka na chętnych do podjęcia sportowego wyzwania. Cieszy nas kolejny rok wsparcia naszego sponsora tytularnego – firmy Enea, z którym możemy wspólnie rozwijać wydarzenia i zapewnić jego uczestnikom jeszcze więcej atrakcji! – opowiada Aleksander Skorecki, prezes Stowarzyszenia Ars Athletica, organizatora wydarzenia.

- Enea Bydgoszcz Triathlon to świetna impreza bo tutaj energia bije zarówno od zawodników, którzy dają z siebie wszystko, jaki i od kibiców, którzy doskonale dopingują sportowców. Dobrze bawić mogą się nie tylko uczestnicy zawodów, ale także mieszkańcy Bydgoszczy, dla których organizatorzy zawsze przygotowują wiele atrakcji. Jesteśmy zadowoleni z coraz większej popularności jaką cieszy się triathlon i z tego, że z roku na rok przybywa „ludzi z żelaza”. To znaczy, że energia od Enei jest doskonale wykorzystywana – powiedziała Magdalena Hilszer, kierownik Biura Komunikacji Enei

Enea Bydgoszcz Triathlon to jedna z najbardziej znanych imprez triathlonowych w Polsce.

7 i 8 lipca 2018 profesjonaliści i amatorzy wystartują w zawodach, które tradycyjnie odbędą się w samym centrum Bydgoszczy.

Zmagania odbędą się na dwóch dystansach:

1/8, dystans super krótki (475 m pływania/22 km jazdy rowerem /5,5 km biegu),

1/4, dystans krótki (950 m pływania/44 km jazdy rowerem /10,8 km biegu).

Od tego roku uczestnicy mogą zmierzyć się także z nowym dystansem (1/2 – 1900m pływania, 90km roweru i 21km biegu).

Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy i Prawników, a także Mistrzostwa Polski osób niewidomych i niedowidzących oraz Quadrathlon.

Nowością w tegorocznej edycji wydarzenia są zawody dla dzieci: Dadelo Tri-Fun, w których weźmie udział blisko 300 najmłodszych.

Nowości dla zawodników

* W związku z dbałością o rywalizację fair play organizatorzy wprowadzają nowość na skalę światową - drony sędziowskie na etapie kolarskim

* Całość przebiegu rywalizacji będzie transmitowana w Internecie oraz w kanale sportowym sieci Vectra. Wyniki on-line (umożliwiające bieżące śledzenie postępów każdego zawodnika) będą zaś dostępne na stronie zawodów

* W związku z dużym zainteresowaniem organizatorzy dodali dodatkowe 30 miejsc na dystansach 1/4 i 1/8. Rejestracja będzie otwarta dzisiaj od godziny 18:00

W związku z wprowadzeniem dodatkowego dystansu, organizatorzy przygotowali strefy zmian w dwóch halach: Łuczniczce i Artego Arenie. W związku z tym strefa targowa i gastronomiczna zostanie przeniesiona w okolice nowo wybudowanej hali lodowiska Torbyd.

Aby dodatkowo przyśpieszyć rywalizację, organizatorzy wprowadzili zmiany do etapu kolarskiego zawodów. Zniknie podjazd pod ul. Jana Pawła, który zostanie zastąpiony dłuższą jazdą ul. Nowotoruńską (aż do miejscowości Wypaleniska), co znacznie zwiększy średnie prędkości uzyskiwane przez zawodników.

Zawody zyskały nowych sponsorów branżowych: Decathlon (część pływacka) oraz Solano. Dzięki temu pula nagród rzeczowych dla najlepszych uczestników wynosi aż 120 000 złotych!

Rywalizacja podczas Enea Bydgoszcz Triathlon odbędzie się według sprawdzonej procedury „Rolling Start”. Absolutną nowością na skalę światową będą za to drony sędziowskie na etapie rowerowym!

- Zeszłoroczna decyzja o wprowadzeniu Rolling Startu okazała się „strzałem w dziesiątkę”. Znacznie zwiększyło się bezpieczeństwo i komfort zawodników w wodzie. Przede wszystkim zapewniliśmy wszystkim uczestnikom możliwość rywalizacji na etapie kolarskim na trasie o dużo większej przepustowości. - opowiadał Jakub Kubiński, dyrektor sportowy Enea Bydgoszcz Triathlon. - Idziemy za ciosem, wprowadzając monitoring trasy przez drony sędziowskie, które będą na wspomagały pracę sędziów na etapie kolarskim.  Wszystko po to, aby skutecznie śledzić przebieg rywalizacji i zagwarantować przestrzeganie zasad fair play, czyli zakazu jazdy w grupie na rowerze – dodał Kubiński.

Enea Bieg Nocny i akcja charytatywna

Enea Bydgoszcz Triathlon to wydarzenie o charakterze społecznym. Już podczas zapisów uczestnicy przekazali ponad 15 000 zł na trzy organizacje pożytku publicznego.

Dzięki wsparciu Fundacji Enea, kibice i uczestnicy mogą zaangażować się w kolejną akcję podczas sportowej rywalizacji!

W nocy z 7 na 8 lipca odbędzie się wyjątkowy, Enea Bieg Nocny z dziesiątkami atrakcji świetlnych w centrum Bydgoszczy. Do każdej opłaty wpisowej (20zł) Fundacja Enea dokłada 10 zł, a cała kwota zostanie  przekazana dla Fundacji Wiatrak, która działa na rzecz dzieci i młodzieży, a szczególną troską obejmuje osoby niepełnosprawne i potrzebujące.

Trasa biegu będzie liczyć 5300 metrów i będzie wiodła bulwarami oraz uliczkami Starego Miasta. Każdy z uczestników pokonujących trasę otrzyma medal na mecie, a przy tym aktywnie wesprze zbiórkę na cel charytatywny.

Obowiązuje limit 500 uczestników, a zapisy na Enea Bieg Nocny zostaną uruchomione już dzisiaj (18 czerwca) o godzinie 18:00.

Strefa Zdrowia – bezpłatne badania bez skierowań

Nowością na Enea Bydgoszcz Triathlon jest Strefa Zdrowia z dostępem do bezpłatnych badań, nie tylko dla sportowców. Ośmiu partnerów medycznych zaangażowało się w przekrojowe, nieodpłatne zbadanie wszystkich chętnych, którzy odwiedzą Strefę Zdrowia w EXPO zlokalizowanym na Hali Lodowiska Torbyd.

Specjalna Karta Zdrowia pozwoli wykonać komplet badań i zebrać informacje przydatne dla badanych.

W strefie zdrowia będą dostępne:

- badanie EKG (pozwala określić rytm i częstość pracy serca, wielkość komór sercowych oraz wykryć ewentualne zniszczenia serca, pogrubienia jego ścian czy nieprawidłowości w ukrwieniu serca)

- pomiaru glikemii z krwi włośniczkowej

- analiza składu ciała z konsultacją dietetyczną

- konsultacja fizjoterapeutyczna

- zabiegi w kriokomorze

- badanie optyczne

- konsultacje z położną dla aktywnych sportowo mam

Food Truck Festiwal i wiele atrakcji dla Bydgoszczan

Tegoroczne zawody odbywają się w niedzielę niehandlową, dlatego też zapraszamy mieszkańców do przybycia na teren imprezy i aktywnego uczestnictwa w imprezach towarzyszących, którymi będą:

Food Truck Festiwal, czyli festiwal mobilnych barów i restauracji. Pojawi się na nim ponad 20 food-trucków, które będą serwować dania kuchni  z całego świata, pyszne napoje i desery.

Food Truck Festiwal będzie odbywać się na parkingu przed Lodowiskiem Torbyd od piątku 6 lipca do niedzieli 8 lipca.

Punkt Kibica z dwoma telebimami transmitującymi przebieg rywalizacji.

Strefa dziecka zapewniająca rozrywkę najmłodszym.

 

O Enea Bydgoszcz Triathlon

Tutaj pozytywna energia uczestników spotyka się z profesjonalizmem i zaangażowaniem organizatorów. Efektem tych starań są tytuły Debiut Roku (2015) i Impreza Roku (2015 i 2016) przyznane zawodom przez środowisko triathlonowe.

Enea Bydgoszcz Triathlon to nie tylko największe sportowe wydarzenie w Bydgoszczy, ale także doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Więcej informacji o wydarzeniu: www.BydgoszczTriathlon.plPodziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 24°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: FreitTreść komentarza: koszmar!!Data dodania komentarza: 06.05.2024, 15:22Źródło komentarza: Idźmy na wyboryAutor komentarza: MalinaTreść komentarza: Nie używajnym wulgaryzmów. Jest to klasyczny artykuł reklamowy i każdy ma prawo się sprzedawać. Znam to miejsce - teraz pełno komarów od tego stawu. Właściciel hotelu mógłby zrobić opryskData dodania komentarza: 06.05.2024, 06:08Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: BydgoszczaninTreść komentarza: od kiedy jest restauracja gruzińska w Tyrolu przestałem tam jeździć. To żarcie jest nie jadalne. szkoda, że zamknęła się wcześniejsza kuchnia, teraz to żart!Data dodania komentarza: 05.05.2024, 22:21Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: Wojciu, ja widzę, że za michę żarcia jesteś w stanie napisać wszystko, ale te twoje wypociny są ch... warte, redaktorzyno czwartoligowaData dodania komentarza: 03.05.2024, 10:02Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: WeltTreść komentarza: DnoData dodania komentarza: 02.05.2024, 11:59Źródło komentarza: Zmiany w organizacji ruchu przy Pięknej i SolskiegoAutor komentarza: KlausTreść komentarza: Redaktorze.... co Pan jara?!.. że takie ściemy Pan wistuje?? Garbary, Śląska, Jasna, Łokietka, Czarna Droga, Kozi Rynek, Graniczna Grottgera - co Pan wie o tym Fyrtlu??Data dodania komentarza: 30.04.2024, 14:56Źródło komentarza: Garbary pięknieją
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama